Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Tatol

12.06.2014 21:38
Tatol - nazwisko panieńskie mojej mamy, mieszkała rodzicami w Wilnie ul. Stroma 5a (obecnie g. Rotundo 5a), jej ojciec, Mateusz Tatol pochodził z Pikuciszek, parafia Suderwa. Babcia Marianna Tatol zd. Młyńska, pochodziła z Ponar. Wspólnie z krewnymi buduję drzewo genealogiczne rodu Tatol, mamy opisanych około 100 osób o tym nazwisku. Proszę o przesyłanie wszelkich informacji, fotografii, dokumentów dotyczących Tatolów, których rodowe gniazdo znajdowało się w okolicach Suderwy.

Odpowiedzi (3)

16.02.2020 00:15
Czesław,

Nazywam się Hugh Whiting Jestem Amerykaninem z ograniczonym polskim zrozumieniem. Ta wiadomość trafnie do ciebie.

Mam wielu przodków z parafii Suderwa, w tym związek z rodziną Tatol. Moja trzecia pra-ciocia Maryanna Michalkiewicz wyszła za mąż za Mateusza Tatola w Suderwie w 1875 r. Moi przodkowie Michalkiewiczów byli w Suderwie bardzo dużą rodziną.

Skontaktuj się ze mną, jeśli chcesz dalej prowadzić badania.

Pozdrowienia,

Hugh Whiting

Poniżej znajduje się powyższa wiadomość w języku angielskim.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Czeslaw,

My name is Hugh Whiting I am an American with limited Polish understanding. Hoepfully this message gets through to you.

I have many ancestors from the parish of Suderwa including a connection to the Tatol family. My 3rd great aunt Maryanna Michalkiewicz married Mateusz Tatol in Suderwa in 1875. My Michalkiewicz ancestors were a very large family in Suderwa.

Please contact me if you would like to further conduct research.

Regards,

Hugh Whiting
25.04.2020 09:23
Ok, jesteśmy w kontakcie na facebook.Pozdrawiam, Czesłąw Szymkiewicz. Ps. Mój dziadek Mateusz Tatol urodził się w Pikuciszkach koło Suderwy.
22.04.2021 23:00
Witam, od jakiegoś czasu szukam wielu informacji o swoim nazwisku, o jego historii, przodkach, być może jakiejś dalekiej rodzinie.

Cóż mogę napisać, mój św. pamięci dziadek a tata mojego ojca nazywał się Witold Tatol, miał żonę Emilię i 10 dzieci. Mieszkali na Warmii, tu gdzie obecnie mieszkam. Z tego, co mi wiadomo, babcia i dziadek pochodzili z Wilna.

Jeśli chciałby pan nawiązać jakiś kontakt, to zapraszam. Można znaleźć mnie na fb.