Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Nietupski

9.03.2015 15:13
Mieczysław Nietupski urodzony 1884 r. w Horczakach[ koło Sokółki parafia Odelsk ( obecnie Białoruś ), syn Nietupskiego Juliana i Albiny z domu Horczak .16 stycznia 1932 r zawiera związek małżeński z Jadwigą Pomorską córką Konstantego i Marianny z Ballaunów. Mieczysław Nietupski w czasie okupacji w 1940 r. zostaje aresztowany przez władze niemieckie i osadzony na Pawiaku, następnie 06 stycznia 1941 r. został wywieziony do Oświęcimia. Umiera w obozie 08 maja 1941r
Żona Mieczysława Nietupskiego - Jadwiga Nietupska ( z domu Pomorska ) 20 sierpnia 1943r. zostaje zastrzelona przez nieznanych sprawców w Horczakach Górnych. Mieli trójkę dzieci.
Poszukuję przodków Mieczysława Nietupskiego - mojego Dziadka. Wdzięczna będę za każdą informację. Mariaanna

Odpowiedzi (11)

9.03.2015 18:28
Pani Marianno

Księgi metrykalne z parafii Odelsk znajdują się w NIAB w Grodnie, A.A. w Białymstoku oraz Bibliotece Litewskiej Akademii Nauk w Wilnie. Tam należy szukać metryk przodków Mieczysława Nietupskiego.

Pozdrawiam

J. Tadeusz
tel. 694259296
12.03.2015 12:19
Proszę napisać na Forum Rodów Grodzieńskich. Pan Albin Kożuchowski może pomóc. To jego ukochana parafia i zna się na niej jak nikt na świecie.

Pozdrawiam serdecznie.
12.04.2015 00:11
Dziękuję serdecznie za pomoc. Pozdrawiam. Mariaanna
21.02.2019 01:45
Jestem w posiadaniu informacji na temat Pani rodziny konkretnie Jadwigi Nietupskiej, która została zastrzelona. Jeżeli Panią interesuje informacja niech się Pani odezwie.
20.08.2019 23:03
Będę wdzięczna za każdą informację o mojej Rodzinie.
Pozdrawiam serdecznie.
Mariaanna
29.12.2019 22:43
Pani Marianno Pani kuzynka była bardzo zła osoba i została zastrzelona 20 sierpnia 1943 o godz 22 . Wyrok był planowany już w marcu lecz z innego powodu nie został wykonany . Wówczas wjechała komórka likwidacyjna ASa pociągiem z Białegostoku , dane z B.O.W Komenda Okręgu 23 AK Białystok. Z Meldunku wynika ze Nietupska stosuje metody pańszczyźniane , gnębi ludność okoliczną , wysługuje się Niemcom, ściąga kontyngenty przez co wzmacnia potencjał wojenny Niemiec . Za nie stawiennictwo 2 gospodarzy ze wsi Szczęsnowine podczas zbierania siana gospodarze zostali wysiedleni a ich inwentarz żywy i martwy rozsprzedany , gospodarzy wraz z rodzinami Nietupska wysłała jako robotników do koloni Izaaka. Dwa Tygodnie przed wykonaniem wyroku Nietupska zatrzymała 3 jeńców bolszewickich którzy uciekli z Niemieckiego obozu , jeńcy zostali rozstrzelani itd.... jestem naocznym świadkiem i widziałem te materiały w Tajnym archiwum AK . Tego nie ma nawet IPN Sa tez inne opisy i akta napisze Pani do mnie (mail skasowany - zasady Forum) nie chce wiecej publicznie pisac
3.01.2020 21:22
Pani Marianno Pani kuzynka była bardzo zła osoba i została zastrzelona 20 sierpnia 1943 o godz 22 . Wyrok był planowany już w marcu lecz z innego powodu nie został wykonany . Wówczas wjechała komórka likwidacyjna ASa pociągiem z Białegostoku , dane z B.O.W Komenda Okręgu 23 AK Białystok. Z Meldunku wynika ze Nietupska stosuje metody pańszczyźniane , gnębi ludność okoliczną , wysługuje się Niemcom, ściąga kontyngenty przez co wzmacnia potencjał wojenny Niemiec . Za nie stawiennictwo 2 gospodarzy ze wsi Szczęsnowine podczas zbierania siana gospodarze zostali wysiedleni a ich inwentarz żywy i martwy rozsprzedany , gospodarzy wraz z rodzinami Nietupska wysłała jako robotników do koloni Izaaka. Dwa Tygodnie przed wykonaniem wyroku Nietupska zatrzymała 3 jeńców bolszewickich którzy uciekli z Niemieckiego obozu , jeńcy zostali rozstrzelani itd.... jestem naocznym świadkiem i widziałem te materiały w Tajnym archiwum AK . Tego nie ma nawet IPN Sa tez inne opisy i akta napisze Pani do mnie marianlong77@wp.pl nie chce wiecej publicznie pisac


Prosze uwazac na ten kontakt, obstawiam probe wyludzenia na "tajne archiwum AK".

Znalem Nietupskiego, mieszkal w Nidku, w gminie Wieprz, powiat wadowicki (okolice: Kety, Andrychow, stosunkowo niedaleko od Oswiecimia).

pozdrawiam
Witold
6.01.2020 14:54
Panie wiwisniewski nikt nie próbuje nic od nikogo wyłudzić . Proponuje się nie wypowiadać i nie obrażać mnie , pisze Pan o zupełnie innej osobie z okolic Nidku a ja o okolicach Odelska - Sokolki . Dobra rada niech Pan nie miesza w tym wątku
15.01.2020 12:04
Panie wiwisniewski nikt nie próbuje nic od nikogo wyłudzić . Proponuje się nie wypowiadać i nie obrażać mnie , pisze Pan o zupełnie innej osobie z okolic Nidku a ja o okolicach Odelska - Sokolki . Dobra rada niech Pan nie miesza w tym wątku


Czy opowie Pan, Panie Duży Wacku nieco więcej o "tajnym archiwum AK" i o tym jak wszedł Pan w jego posiadanie?
17.01.2020 23:31
Dla takich jak pan NIE!!! nie powiem , archiwum też nie posiadam . Bez odbioru
4.05.2020 11:32
Pani Marianno Pani kuzynka była bardzo zła osoba i została zastrzelona 20 sierpnia 1943 o godz 22 . Wyrok był planowany już w marcu lecz z innego powodu nie został wykonany . Wówczas wjechała komórka likwidacyjna ASa pociągiem z Białegostoku , dane z B.O.W Komenda Okręgu 23 AK Białystok. Z Meldunku wynika ze Nietupska stosuje metody pańszczyźniane , gnębi ludność okoliczną , wysługuje się Niemcom, ściąga kontyngenty przez co wzmacnia potencjał wojenny Niemiec . Za nie stawiennictwo 2 gospodarzy ze wsi Szczęsnowine podczas zbierania siana gospodarze zostali wysiedleni a ich inwentarz żywy i martwy rozsprzedany , gospodarzy wraz z rodzinami Nietupska wysłała jako robotników do koloni Izaaka. Dwa Tygodnie przed wykonaniem wyroku Nietupska zatrzymała 3 jeńców bolszewickich którzy uciekli z Niemieckiego obozu , jeńcy zostali rozstrzelani itd.... jestem naocznym świadkiem i widziałem te materiały w Tajnym archiwum AK . Tego nie ma nawet IPN Sa tez inne opisy i akta napisze Pani do mnie (mail skasowany - zasady Forum) nie chce wiecej publicznie pisac


Bardzo proszę umieścić rzeczową odpowiedź dotyczącą źródeł albo skasować posta z oskarżeniami i bezprzedmiotową nieuprzejmą dyskusję.
Powoływanie się na nieweryfikowalne źródło jest niedopuszczalne.