Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Rudniccy z kresów.

11.04.2015 20:41
Marek Stanisław Rudnicki. Ktoś na tym portalu pytal o Rudnickich z Kresów, Klemensa Rudnickiego i krewnych. Poszukuję materiałów i informacjii o tej linijce rodu Rudnickich. Proszę o ewentualne przyłączenie się do dyskusji. Dzieki.

Odpowiedzi (19)

12.04.2015 10:47
Brat Klemensa Rudnickiego - wywiało mi w tej chwili imię - po 2ws wrócił na kilka miesięcy do Polski, a następnie wraz z narzeczoną z domu 'Sosin', pochodzącą z okolic miasteczka Warta (jakaś wioseczka - kolonia koło Goszczanowa) w centralnej Polsce, uciekł przez zieloną granicę via Niemcy, Kanada do Australii. Tam osiadł w Melbeurne. Jako dość utalentowany 'złoty rączka' zajął się kupowaniem zrujnowanych domów i ich odsprzedażą. Zaczął od jednego, w którym mieszkał i remontował a następne szły mu bardzo sprawnie. Dorobił się na tym sporego majątku. Do Polski przyjechał jedynie dwa razy, już jako dziaduszek po 90 roku i drugi raz jeszcze później, kiedy wiedząc, że choroba wydała na niego wyrok realizował swoją 'podróż dookoła świata'. W Australii żyje przynajmniej dwoje jego mocno już dojrzałych synów, oczywiście z rodzinami.
11.05.2015 12:14
Marek Stanisław Rudnicki. Nie o tego Klemensaa mi chodzilo, ale dzęki. Bratem tamtego byl Tymoteusz i miał kasę nie musial budować. Natomiast ja chcialem uzupelnić moje wiadomości. Ze swojej strony oferuję informacje na temat rodu Rudnickich herbu Lis i sprostowania informacji powielanych w herbarzach, oraz obecnych publikatorach.
11.05.2015 16:32
Proszę sprawdzić w ARCHIWUM GŁÓWNYM AKT DAWNYCH W WARSZAWIE .
Zbiór Aleksandra Czołowskiego - Chyba tam natknęłam się na nieruchomość Rudnickich z I połowy XVIII wieku . Sygnatury akt nie podam bo nie pamiętam . Przywiązywałam uwagę do własności dotyczących mojej rodziny .

Powodzenia w szukaniu . .
11.05.2015 16:52
Rudniccy z LIDY byli bardzo zamożni . Nie musieli emigrować za chlebem .

Źródło
http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/

Tu znajdzie Pan sporo informacji na temat Rudnickich . Być może wśród nich jest Marek Stanisław Rudnicki .
6.06.2015 23:32
Nazwisko Rudnicki jest mi znane z m. Staryki pow. Sarny. Aktualnie żyje w Komorznie pow. Kluczbork Tadeusz Rudnicki.
7.06.2015 12:58
Może chodzi o tę linię....Teodor Rudnicki (1818/1892)- Zofia Mrozowicka (1828/1903)
9 dzieci w tym
Zygmunt Rudnicki (1859/1918) żonaty ze Stefanią Marynowską (to moi).
Posiadali 6 dzieci : Jana, Klemensa, Karola, Reginę , Michała i Feliksa.
7.06.2015 13:06
Klemens Stanisław Rudnicki (ur. 28 marca 1897 w Żydaczowie, zm. 12 czerwca 1992 w Londynie) – generał dywizji Wojska Polskiego.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Klemens_Rudnicki

http://kresy-siberia.org/won/?page_id=1 ... 93&lang=pl
7.06.2015 13:21
Klemens Rudnicki herbu Lis
Urodzony 1897-03-28, Żydaczów (UA); Zmarł 1992-06-12, Londyn (GB)
Ojciec: Zygmunt, 1859 - 1918, Matka: Stefania Marynowska, *ok. 1870 herbu Nie­zgo­da
żona Wanda Maria Scazighino herbu Own

http://web.comhem.se/gryf/genesis/pl-PL/112.html
7.06.2015 13:28
Moje Kresy – Bronisław Rudnicki

,,Adam, mój ojciec urodził się w wielodzietnej rodzinie, w domu Antoniego i Tekli Rudnickiej dnia 4 maja 1882 roku, jako najmłodszy z rodzeństwa. Dziadek Antoni miał 12 synów, nosili imiona Narcyz, Gracjan, Jan, Piotr, Michał, Hilary, tato Adam. Imion wszystkich stryjów nie pamiętam, gdyż po pierwsze tato był najmłodszy, po drugie gdy dorastałem, wybuchła II wojna światowa i losy rodziny różnie się potoczyły, ale o tym później. Tato opowiadał, że dziadek Antoni mieszkał w pałacu hrabiego Poniatowskiego w Kopaczówce.,, Cytat

http://wolyn.org/index.php/wolyn-wola-o ... nicki.html
7.06.2015 13:32
RUDNICCY

Wołyń - Staryki

http://wolyn.ovh.org/opisy/staryki-09.html


Wołyń - Jamne


http://wolyn.ovh.org/opisy/jamne_staryki-09.html


Wołyń - Rudnia Lwa


http://wolyn.ovh.org/opisy/rudnia_lwa-09.html
7.06.2015 13:52
Teodor Rudnicki - Genealogia dynastyczna

http://genealogia.grocholski.pl/gd/osoba.php?id=017659

Herbarz polski Kaspra Niesieckiego S.J.

https://books.google.pl/books?id=KltmAA ... is&f=false

Herb Lis

Pochodzenie herbu Lis

Herb Lis jest jednym z najstarszych herbów szlacheckich w Polsce. W sumie występuje aż 10 jego odmian. Legenda herbowa głosi, że w 1058 roku nadał go Kazimierz Odnowiciel jednemu ze swoich rycerzy (wywodzącemu się z rodu Lisów), który zasłynął w starciu z Jadźwingami.

Herbowni

Abrek, Bachcicki, Bartłomiejewicz, Bechcicki, Bechczycki, Beglewski, Beglowski, Benet, Bianki, Biegłowski, Biskupski, Bolesraszycki, Bolestraszycki, Borowski, Bucela, Bucell, Buchczycki, Bukcicki, Bukczycki, Bzura, Bzurski, Chomętowski, Chomiński, Chrapkowski, Chrzelowski, Cieszowski, Czarnecki, Czarnocki, Czarnowski, Czyż, Czyżogórski, Długokęcki, Doraszkiewicz, Doroszek......... Rożnicki, Rożniecki, Rudnicki, Ruszczeński, Ruszczyc, Ruszczyński, Ruszel, Ruściński, Rymwid, Samsonowicz, Sangayło, Sankiewicz, Sapieha, Saułukowicz, Sikora, Sikorski........

Herbarz polski Kaspra Niesieckiego, S. J. Powiększony

Rudnicki herbu Jastrzębiec

https://books.google.pl/books?id=Qn_RAA ... is&f=false

Historia Rudnik

http://www.klesniska.com/index.php?opti ... Itemid=129
7.06.2015 18:24
Klemens Rudnicki herbu Lis

Urodzony ok. 1765; Zmarł 1855-08-09


http://web.comhem.se/gryf/genesis/pl-PL/57.html

Genealogia dynastyczna

http://genealogia.grocholski.pl/gd/szuk ... +Z+U+K+A+J
1.12.2016 00:13
Rudniccy z LIDY byli bardzo zamożni . Nie musieli emigrować za chlebem .

Źródło
http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/

Tu znajdzie Pan sporo informacji na temat Rudnickich . Być może wśród nich jest Marek Stanisław Rudnicki .


Ta linię mam dosyć dokładnie Rozpracowaną, zwłaszcza tych nadzianych. Ale moze ktoś podpowie kim był Leon Rudnicki wice burmistrz Lidy ok 1790 r.
1.12.2016 01:39
Może chodzi o tę linię....Teodor Rudnicki (1818/1892)- Zofia Mrozowicka (1828/1903)
9 dzieci w tym
Zygmunt Rudnicki (1859/1918) żonaty ze Stefanią Marynowską (to moi).
Posiadali 6 dzieci : Jana, Klemensa, Karola, Reginę , Michała i Feliksa.


Jak twoi to fajnie mozemy pogadać. Interesuje mnie ta linia Lis Rudnickich. Pisalem troszkę o nich w Genpolu. Tu jakoś nie umiem chodzić po tych stronach. Czy posiadasz jakies fajne informacje o poszczegolnych czlonkach tej linii. Marek Stanislaw Rudnicki to ja. Mam kontakt z panią Rawicz z Rudnickich zam w Szkocji własnie ztej linii i razem pracujemy nad tą linijką, też mozna zobaczyć na Genpolu. Podaj w ktorym miejscu jesteś może coś dołożymy. Ja już się przekonałem że jezeli czegoś sam nie wpisze do internetu to cięzko. Skontaktuj się.
1.12.2016 01:48
Może chodzi o tę linię....Teodor Rudnicki (1818/1892)- Zofia Mrozowicka (1828/1903)
9 dzieci w tym
Zygmunt Rudnicki (1859/1918) żonaty ze Stefanią Marynowską (to moi).
Posiadali 6 dzieci : Jana, Klemensa, Karola, Reginę , Michała i Feliksa.


Jak twoi to fajnie mozemy pogadać. Interesuje mnie ta linia Lis Rudnickich. Pisalem troszkę o nich w Genpolu. Tu jakoś nie umiem chodzić po tych stronach. Czy posiadasz jakies fajne informacje o poszczegolnych czlonkach tej linii. Marek Stanislaw Rudnicki to ja. Mam kontakt z panią Rawicz z Rudnickich zam w Szkocji własnie ztej linii i razem pracujemy nad tą linijką, też mozna zobaczyć na Genpolu. Podaj w ktorym miejscu jesteś może coś dołożymy. Ja już się przekonałem że jezeli czegoś sam nie wpisze do internetu to cięzko. Skontaktuj się.
29.08.2017 01:20
Brat Klemensa Rudnickiego - wywiało mi w tej chwili imię - po 2ws wrócił na kilka miesięcy do Polski, a następnie wraz z narzeczoną z domu 'Sosin', pochodzącą z okolic miasteczka Warta (jakaś wioseczka - kolonia koło Goszczanowa) w centralnej Polsce, uciekł przez zieloną granicę via Niemcy, Kanada do Australii. Tam osiadł w Melbeurne. Jako dość utalentowany 'złoty rączka' zajął się kupowaniem zrujnowanych domów i ich odsprzedażą. Zaczął od jednego, w którym mieszkał i remontował a następne szły mu bardzo sprawnie. Dorobił się na tym sporego majątku. Do Polski przyjechał jedynie dwa razy, już jako dziaduszek po 90 roku i drugi raz jeszcze później, kiedy wiedząc, że choroba wydała na niego wyrok realizował swoją 'podróż dookoła świata'. W Australii żyje przynajmniej dwoje jego mocno już dojrzałych synów, oczywiście z rodzinami.

Brat Klemensa Rudnickiego - wywiało mi w tej chwili imię - po 2ws wrócił na kilka miesięcy do Polski, a następnie wraz z narzeczoną z domu 'Sosin', pochodzącą z okolic miasteczka Warta (jakaś wioseczka - kolonia koło Goszczanowa) w centralnej Polsce, uciekł przez zieloną granicę via Niemcy, Kanada do Australii. Tam osiadł w Melbeurne. Jako dość utalentowany 'złoty rączka' zajął się kupowaniem zrujnowanych domów i ich odsprzedażą. Zaczął od jednego, w którym mieszkał i remontował a następne szły mu bardzo sprawnie. Dorobił się na tym sporego majątku. Do Polski przyjechał jedynie dwa razy, już jako dziaduszek po 90 roku i drugi raz jeszcze później, kiedy wiedząc, że choroba wydała na niego wyrok realizował swoją 'podróż dookoła świata'. W Australii żyje przynajmniej dwoje jego mocno już dojrzałych synów, oczywiście z rodzinami.
………………….

Przepraszam, ten Klemens też jest w kregu moich zainteresowań i to jeszcze wiekszych niż poprzedni. Sprawdziłem moja ciotka urodziła się w Stojanowie 2 km od Goszczanowa. Rodzima pochodzi z Rudnik, Pudłowa, Wierzchów, Anusina, Piotrowa, Iwonia, Chodaków. Ostatnie kawałki dziedz. posiadał pradziad Antoni leśniczy lasów Żernickich, pos. w Grabinie i jego s. Marceli 1810 - 1850 ok.

1829. Metrykalia - p. Wierzchy nr.20.
6.03.1829 r. – zm.Antoni Rudnicki borowy lasów żernickich mąż Barbary (kolonia Grabiny zamieszkały)
< Grabina – 2 km. pod Rudnikami.>

1873. Metrykalia - p. Wierzchy nr.6/1873,
7/19.01.1873 r. Dzierżązna, par.Wierzchy.- 5/17.01.1873 r. zm. Marceli Rudnicki l.60 (leśniczy w Iwoniu) ur. w Anusinie, s.olim Antoniego Rudnickiego (leśniczego w Wierzchach) i Barbary z Szymańskich małż. Rudnickich, mąż Franciszki Rudnickiej wd. 2ov. Marcelego Rudnickiego zam.w Dzierżąznie. Pozostała Franciszka wdowa. Podp. X.Jan Sandomierski.
< Dzierżązna Szlachecka, Iwonie, Anusin, obok Chodaków i Rudnik. Tu były ostatnie cząstki pos. własności Antoniego Rudnickiego.>

Antoni oprócz Marcelego miał 5 córek, tam poszły posagi i resztki maj. Bracia i ich ss. brali udział w powstaniach wspominało się o partyzantce szadkowskiej, niewiele z tego pamietam. (Może ktoś pomorze). Wawrzyniec to s. Małgorzaty Rudnickiej i Józefa Rudnickiego, wł. smolarni i tartaku części Lesnicy zaopatrzony przez ojca.

3.11.1844 r. Zalesie – śl.Wawrzyniec Rudnnicki l.21 x Marianna Więcławska l.19 c. Marcina i Marianny m. Więcławskich.
Św.Tomasz Suliński l.30 z Zalesia i Marceli Rudnicki l.35. z Zalesia.
< Wawrzyniec s. Józefa Rudnickiego i Małgorzaty Rudnickiej (wn. Antoniego i Barbary Rudnickich).>

1868. Metrykalia - p. Wrzeszczewice Akt nr.47.
8.05.1868 r.Wola Stryjewska – chrz. Stanisław s. Wawrzyńca Rudnickiego l.40 i Marianny z Więcławskich l.40. ur.6.05.1868 r. Wola Stryjewska
Ch.Andrzej Wojtczak i Wiktoria Plewicka.

Wawrzyniec oprócz Stanisława miał jeszcze s. Wojciecha i c. Anastazję mówiono że miała być za Magnusem.
Ten Stanisław poślubił Jadwigę z Tyczyńskich, z czego było 5 dzieci.

1912 r. Metrykalia - par. Łask nr 49. APwŁodzi.
21.03/3.04.1912 r. Orchów.- dn.19.03/1.04.1812 r. zm.Wojciech Rudnicki l.52, ur. w Orpelowie, w służbie (w maj. u Pruskich i Szwejcerów), s Laurentego (Wawrzyńca) i Marianny z Więcławskich małż. Rudnickich. Pozostawił ż. Annę z Felczerowskich (Felcenloben) Rudnicką.
Św; Karol Krzysztofiak l.55 i Teodor Wygański l.70 obaj z Orchowa.
Podp; Ks. H.Wrobin USC.

1885 r. ok. Zapiski do Kroniki Rudnickich.
Ok. 1885- 1912 r. Wojciech wraz z Stanisławem (Rudniccy) w służbie w majatku Łopatki u Pruskich i Szwejcerów w Łasku i bodaj Ostrowie.
Żr; Babka Stanisława i ciotka Jadwiga – moje notatki z poczatku lat 80.z notatnika babki Rudnickiej i ciotki Jawigi..

1912 r. Metrykalia - par. Łask nr 49. APwŁodzi.
21.03/3.04.1912 r. Orchów.- dn.19.03/1.04.1812 r. zm.Wojciech Rudnicki l.52, ur. w Orpelowie, w służbie (w maj. u Pruskich i Szwejcerów), s Laurentego (Wawrzyńca) i Marianny z Więcławskich małż. Rudnickich. Pozostawił ż. Annę z Felczerowskich (Felcenloben) Rudnicką.
Św; Karol Krzysztofiak l.55 i Teodor Wygański l.70 obaj z Orchowa.
Podp; Ks. H.Wrobin USC.

Dalej o Wojciechu to już inna historia., natomiast dziećmi Stanisława Rudnickiego i Styczyńskiej byli; Władysław ożeniony z Stanisławą Wężykową Maślak, Józef z Anną Starczewską, Stanisław, Antoni, Zofia, to też inna historia.
Józef Rudnicki – ur.13/26.10.1901 r. Łopatki ; Anna Starczewska – ur.1904 r. zm.1941 r. ich dzieci to Józef, Leszek, Weronika za Janem Krawczyńskim. Leszek zm.w młodosci, Józef z Krystyną mieli dwie cc. Mariolę i Urszulę. i tak się kończy jedna mała gałązka rodu Lis Rudnickich.
Władysław najstarszy s. Stanislawa Jadwigi Tyczyńskiej ur. pod koniec XIX w. Już niedługo po ślubie będąc w słuzbie u Grudzińskich ( Miał sprawę z młodym Grudzińskim o stluczenie rymarza który ich rąbnoł na uprzężach.) przejmuje w dzierzawę cz. wsi Janowice, Ok 1928 r. rozlicza się z dzierzawy i kupuje pietro w kamienicy przy ul Srebrnej wraz ze stajnią w Łodzi. Druga stajnia z wozami przy ul. teraz Widawskiej przy rzece Olechówce wraz z br. Józefem w 39 zmobilizowany wraz z wozami i wozakami tworzyłkolumne wozów z amunicją . zginął na poczatku wojny. Są dwie wersje, ale nie czs tutaj.

1894. Metrykalia - p.Łask Akt nr.235.
24.10.1894 r. Łopatki – ur. Władysław s. Stanisława Rudnickiego l.30 i Jadwigi z Tyczyńskich (Styczyńskich) l.27 ur.2/14.10.1894 r. Łopatki p.Łask.
Ch.Antoni Młynarczyk i Ludwika Matusiak. < Stanisław Rudnicki s. Wawrzyńca i Marianny Więcławskiej.>

1895. Metrykalia – Świad.śl. Nr.22184/III.
25.01.1914 r. Marzenin starostwo Łask ziemia Piotrkowska w Dobrej – Władysław Rudnicki l.19 s.Stanisława i Jadwigi z Styczyńskich x Stanisława Maslak l.22 c. Szczepana i Apolonii z Jastrzębskich. Marzenin 08.1920 r.

Dziećmi Władysława Rudnickiego i Stanisławy Wężykowej Maślak byli, już za rok, 1- Stanislaw - ozeniony z Marią ..... poznali sie w Niemczech, wywiezieni na roboty, pobrali sie we Francji skąd popłyneli do Stanów Zjednoczonych, ich dzieci to Marian i Krystyna Rudniccy rodz ożenione z Rodzeństwem Januszem i Joasią Popiołkami. Dzieci Krystyny Rudnickiej-Popiolek to Jan-Paweł, i Diana, a Mariana Rudnickiego to Dany x Taylor Rudniccy, (jedna c.) Marek x Laura Rudniccy - 2cc. i 2 chłopców ( to najmłodsi i narazie jedyni z linii szadkowskiej rodu Lis Rudnickich z Rudnik) i Liza Rudnicka.

1915. Metrykalia – Szczecin p.ŚW.Jan Akt nr.V-4/57
31.01.1915 r.Szczecin - chrz. – Stanisław s. Władysława i Stanisławy Rudnickich ur.27.01.1915 r w Szczecinie.
Ch.Franciszek Ludwiczak i Stanisława Rudnicka.

2- Władysław Rudnicki - mój chrzesny ojciec. Także na robotach w niemczech. Zaraz po powrocie do Polski w raz z Janem br. wyjechali na ziemie zachodnie. Zamieszkali w Prochowicach. Władysław ożeniony z 1ov. Zofią, 2ov. Ireną, przeprowadził się do Legnicy gdzie mieszkal do emerytury, wrócił do Prochowic zamieszkał w kamienicy w prochowickim rynku, tam zm. pozostawił dwu ss. Stanisław i Władyslaw i c.Krysia, to moje rodzeństwo stryjeczne z którymi straciłem kontakt po śmierci mojego ojca z 30 lat temu.

1916. Metrykalia - p.Marzenin Akt nr.
27.08.1916 r.Dobra – chrz.Władysław s. Władysława i Stanisławy z Maślaków Wężykowej Rudnickich małż.

3-Jan Rudnicki x Helena. Można pisaći pisać gruby fajny wesoły człowiek, ciotka też, ich cc. Stasia, Hela, Bogusia ss.Rudnickie wszystkie zamęzne mieszkają w Prochowicach. Tu także kończy się linia szadkowskich Lisówien niegdyś pisanych hrabiankami z Bechcic.

4- Hela z Rudnickich Stachowiak ciotka zam. i zm. w Bydgoszczy jej dzieci Jerzy Barbara, Ryszard.

1918. Metrykalia - p.Grabno Akt nr
5.09.1918 r.Wola Wężykowa pow. Łask- ur. Helena c.Władysława i Stanisławy z Maślaków Wężykowej Rudnickich małż.

5- Zofia z Rudnickich Boczkowska zam i zm. w Regnach i Łodzi ż. Tadeusza Boczkowskiego płk. zast. dow. półku w Regnach. ich dzieci Bogdan, Jędrek, Elżbieta dla nas Lalka. ............ Tutaj popadł ten Klemens opisany przez pana. Z pewnością jest to ktoś bliski tej linii rodu Rudnickich ponieważ wiem iż dziadek z Babką w okresie międzywojennym zwłaszcza w zimie jeździli do rodziny za Wartę i przebywali tam nieraz tygodniami, i odwrotnie . Przez jakiś czas miał tam też obok dzierżawę w Augustynowie. Tam własnie ur się ciotka Zosia.

1921. Metrykalia - p.Chlewo Akt nr22 184/III
11.05.1918 r.Stojanów gm.Staw – Zofia c.Władysława i Stanisławy z Maślaków Wężykowej Rudnickich małż.
Wyciąg z wykazu urodzonych par. Chlewo gmima Staw za 1921 r. nr.22 184/III.
Staw 30.05.1923 r.

6- Józef Rudnicki ozeniony z Wiesławą Czerpińską s. płk. Tytusa Czerpińskiego dow .pulku czolgów sr., wykład. taktyki w .... Łodzi. m.Zofii dla nas Janki. Bez dzieci.

7- Jerzy Rudnicki najmłodszy s. Władysława Rudnickiego mój Tato już zm. mąż. Krystyny Siwińskiej, c. Leona i Genowefy z Łęckich. Dobry, serdeczny, wielkoduszny, ale trochę furiat stawiający na swoim. Krystyna kiedyś wladcze na dyrektorskim stanowisku pani wymagajaca posłszeństwa, teraz wiekowa babcia dlaswoich wnuków.
ich dzieci; Marek Stanisław ż. Zofia Maria Sowa, dzieci to Justyna Wioletta i jej s.Jakub i Michał Skarbimir( osobie pisał nie będę), i Wojciech mag. ekonomi zam w Łodzi i Wólce Skotnickiej 1ov. Beata M. 2ov. Marzena P. córka z 2ov. Adrianna Rudnicka. Tu też jak dotad najmłodsze ... choć nie młode pokolenie rodu Lis Rudnickich z Rudnik z linii szadkowskiej.

Opisałem tą rodzinę poniewaz ktoś moze cos doda dorzuci, napisze cos czego ja nie wiem. Może odezwą się moi kuzyni. mayl nie przejdzie chyba marek_rud @ gazeta.pl
Jeżeli ktoś potrzebuje info. natemat Lis Rudnickich w starszych pokoleniach proszę pytać ,ja też uzupełniam swoje luki. Ta linia Lis Rudnickich wywodzi się od Macieja Rudnickiego z Rudnik i Kik i Brygidy z Wyciażkowa Kickiej, s. Stefana Rudnickiego i Barbary z Wodzierad.
Akty przypadkowo wybrane. jest jeszcze druga cz. lini Ignacego z Rudnik Rudnickiego i Agnieszki Życińskiej ale może kiedy indziej.
13.07.2018 07:41
Witam od paru lat tworze drzewo genealogiczne mojej rodziny .Doszłam do muru i koniec .Moimi dziadkami według informacji 99% to Rudniccy .Rudniccy z kresów .Marcin i Tekla Rudniccy pochodzą z Gródka Podolskiego ,ale przeglądając różne fora zero informacji.nigdzie nie wypłynęła żadna informacja która mogła by coś ruszyć do przodu moje poszukiwania Ale jest informacja o ich dzieciach co daje nadzieję że jakieś powiązania kiedyś wypłyną ,podaję imiona i nazwiska (mężatek) jeśli są .
Domicela Rudnicka -Baranowska 1862 +1961 Brzeg Dolny
Józefa Rudnicka +1940
Łucjan Rudnicki podobno w Warszawie
Julia Rudnicka 1870
Julian Rudnicki 1880+1951 był księdzem zmarł w Korfantowie
To wszystkie informacje które są prze zemnie zebrane na pewno gdzieś coś jeszcze jest ale jeszcze nie znalezione prze ze mnie .Wiem z opowiadań ze Tekla Rudnicka była wdową wychodząc za mąż za mojego dziadka podobno jej nazwisko po mężu brzmiało Wyszyńska i miała z tego związku syna Stefana .informacja nie pewna ale został Biskupem i udzielał święceń kapłańskich Julianowi 1903 w Żytomierzu '
18.11.2018 07:47
Pani Iwono. mineło juz trochę czasu i nic. Kim byl ten Jan , Feliks, i Michał, bo to chyba pani przodkowie. Ja o nich nic nie wiem. Bo Klemens i Karol mieli same dziewczyny. Byla tam chyba jeszcze Stefania. Proszę coś napisać bo to chyba jakby coś kolo pani dziadka a w rodzinie się o nich rozmawia i wspomina.
27.04.2020 22:04
Pani Iwono. mineło juz trochę czasu i nic. Kim byl ten Jan , Feliks, i Michał, bo to chyba pani przodkowie. Ja o nich nic nie wiem. Bo Klemens i Karol mieli same dziewczyny. Byla tam chyba jeszcze Stefania. Proszę coś napisać bo to chyba jakby coś kolo pani dziadka a w rodzinie się o nich rozmawia i wspomina.
Witam niestety za późno zaczęłam się interesować rodziną to co napisałam to tylko takie wiadomości udało Mi się przez parę lat zebrać Więc nic nie napiszę .Przykro moja rodzina ze wschodu więc dostęp do dokumentów utrudniony.