Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Olszanicki Michal z Zernica Wyzna/Wizna

24.02.2016 20:06
szukam informacji OLSZANICKI w ZERNICA WYZNA

Dzien dobry

Mam na imie Léa, i szukam informacja o Michal Olszanicki urodził się w Zernica Wizna w 1926, swoje Tata byl Jurek Olszanicki i swoja Mama Katarina Bila, on Miał dwie siostry Hannah (czy Chana) I Ewa, Wiem, że musiał opuścić Zernica wyzna, wiesz coś może być o moje dziadek,

dać mi odpowiedź proszę

Mówię trochę po polsku,

ale ja przepraszam , bo wiem, nie mowie bardzo dobrze

Dziękuję

Odpowiedzi (2)

9.08.2016 10:02
i]Witam
Olszaniccy z Żernicy Wyżnej:
Agna Olszanicka ur. 1826, córka Franciszka i Marii z domu Domaradz córki Jakuba (dom nr 47), mąż Agny to Tadeusz Śnieg ur. 1825 syn Andrzeja i Anny Kosty; ślub 1842 Żernica Wyżna
Ewa Olszanicka ur. 1828, córka Franciszka i Marii zd. Domaradz, mąż Albert Prach, ur. 1824 Żernica Wyzna, matka zd. Krzepko; ślub 1842 ŻW, świad. Jan Król i Michał Kowalczyk
Córka Ewy Olszanickiej i Alberta Prach - Anna Prach lat 18 w roku 1862 poślubia Lukasa Berczyk lat 23, syna Michała i Teodory Matwijcio, świadkowie: Michał Sadowski i Grzegorz Owoc;
Helena Olszanicka ur. 1833, córka Franciszka i Marii zd. Domaradz, mąż Konstanty Kowalczyk ur. 1836 syn Michała i Ewy Drabiszczak ŻW; ślub 1853 ŻW
Ludwika Olszanicka (1823-1847), córka Franciszka i Marii Domaradz, mąż Jan Prach ur. 1823 ŻW; ślub 1838 ŻW
Maria Olszanicka lat 25, córka Franciszka i Marii Domaradz poślubia w 1859r. Simeona Śnieg lat 35, syna Andrzeja i Anny Kosty - dom nr 66

Rok 1843 jako świadek Bartka Sadowskiego i Pelagii Kurenda widnieje Wincenty Olszanicki, mąż Marii Sadowskiej, syn Wincentego Grzegorz lat 19 poślubia w 1851 Annę zd. Biała lat 16 (Biła) córkę Eliasza i Anastazji, dom nr 83, świadkowie Jan Król i Simeon Chawko;
Rok 1861 Jan Olszanicki lat 35 syn Wincentego i Marii Sadowskiej poślubia Annę Dasowską lat 16, córka Kacpra (ur. 1816) i Pelagii Czujowskiej

Rok 1905 Franciszek Olszanicki lat 52, wdowiec po Katarzynie Sadowskiej, syn Pelagii Olszanickiej poślubia Marię Olszanicką lat 51wdowę po ...., córkę Jana i Ewy Prach

Michał Olszanicki, żona Pelagia Pelc, brat Michała:
Jan Olszanicki, żona Anna Prach, Dzieci:
Michał Olszanicki zm. 1947 żona Ewa zd. Cieklińska zm. 1943, dzieci: Tadeusz, Aniela, Jan, Michał; 2 żona nieznana
Ewa Olszanicka (1908-1942), mąz Stefan Mycio
Jan Olszanicki zm. 1994 i Maria zd. Kowalczyk - dzieci: Ludwika, Michał (1933-2000, żona Marianna), Władysław zm. 2004, Lucyna, Zofia, Aniela zm. 2012;
Piotr Olszanicki zm. 1947, żona Maria;
6.07.2020 17:47
Witam meriola
Nazywam się Katarzyna Sakała moja babcia Katarzyna Sakała z domu Górka żona Aleksandra Sakały mieszkała w Żernicy Wyżnej i została tam zamordowana przez banderowców. Próbuje ustalić kto byĺ rodzicami Katarzyny Górki i czy miała rodzeństwo?
będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje. Wiem że rodzice Aleksandra Sakały mojego dziadka to Łukasz Sakała i Maria Sadowska nie wiem czy byli małżeństwem, każda informacja jest dla mnie cenna. kasiasak@wp.pl