Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Buczek z Białokrynicy k. Podhajec woj. tarnopolskie

15.07.2016 01:01
Szukam informacji o rodzinie Buczek z Białokrynicy:
Tomasz Buczek , jego dzieci:
Elżbieta Mediuch z d. Buczek (1850? - 1928/9), dzieci Anna, Apolonia, Maria, Stanisław, Paulina
Andrzej Buczek, żona Franciszka Krosnowska, dzieci Stanisław, Apolonia

Odpowiedzi (1)

12.04.2021 21:51
Witam
Nie wiem, czy mogę pomóc w tym poszukiwaniu, ale:
siostra mojej mamy (Helena) wyszła za mąż za Stanisława Buczka. Mieli dzieci: Franciszek (ur. 1942 r). Maria (ur. 1946 lub 1947) Hanna (1948), Henryk (1953, Barbara (1955) i Krystyna (1957).
Cała Rodzina mojej mamy pochodziła z Białokrynicy pow. Podhajce. Z kolei moja babcie ze strony mamy rodowe nazwisko to Mediuch. Zarówno moja mama jaki i część rodzeństwa i ich mama w 1945 roku przybyli na ziemie odzyskane i osiedlili się w woj. dolnośląskim w okolicach Bolkowa. Obecnie z tego pokolenia żyje tylko siostra bliźniaczka Heleny (ur. w 1923 r.). Wszyscy zmarli pochowani są na cmentarzu w Bolkowie. Wśród pochowanych jest również matka Stanisława Buczka (imienia nie pamiętam, ale jak będę w Bolkowie to sprawdzę, pamiętam za to, że jej rok ur. 1888 a śmierci 1976). W domu, gdzie wszyscy mieszkali obecnie pozostała najmłodsza - Krystyna. Nie żyją już Franciszek, Barbara i Henryk. Maria mieszka w Zielonej Górze a Hanna w Bolkowie.
Jeśli to coś pomoże to dobrze.
Wiem, że w tej samej miejscowości i okolicach osiedliło się dużo osób pochodzących z Białokrynicy, ale obecnie żyją już tylko ich potomkowie, m.in. Struś.
Jeśli macie jakieś wiadomości o rodzinie mojej babci Annie zd. Mediuch to byłbym wdzięczny. Wiem, że się ur. w 1886 i wyszła za mąż za Jana Łomnickiego.
Pozdrawiam
zbigniewh.