Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Dobrowolscy- Wołyń

26.12.2016 00:59
Witam, poszukuję informacji na temat pochodzenia rodziny Dobrowolskich z Ukrainy- prawdopodobnie Budy Ossowskie. Dziadek Dionizy Dobrowolski miał córkę Anastazję i synów: Stanisław, Józef, Władysław, Leon, Jan, Wacław i mój ojciec Tadeusz. Z rodzeństwa nikt już nie żyje, a w literaturze traktującej o losach Wołyniaków nie ma żadnej wzmianki o rodzinie mojego ojca. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam, Ryszard Dobrowolski/Nowy Staw woj. pomorskie.

Odpowiedzi (11)

29.03.2017 03:27
Witam, specjalnie założyłem konto aby odpisać. Nazywam się Michał Dobrowolski jestem wnukiem Józefa Dobrowolskiego z Nowego Stawu. Niestety dziadek zmarł jak moja mama miała 2 lata. Nie wiem o Nim prawie nic. Szukałem kilka razy informacji na Jego temat lecz nic ciekawego nie znalazłem dopóki nie trafiłem na ten temat który strasznie mnie zaciekawił. Możliwe że to o tego Józefa chodzi. Aktualnie przebywam w Kanadzie lecz mogę podpytać mamy o jakieś szczegóły dotyczące jej ciotek i wujków.
Pozdrawiam.
2.05.2017 18:28
Witam,jestem Ryszard Dobrowolski z Nowego Stawu. Bardzo dziękuję za reakcję jednak żeby udzielić Ci jakichkolwiek informacji muszę znać więcej danych o Tobie i Twoim dziadku, gdyż w Nowym Stawie mieszkało 2 Józefów Dobrowolskich.
Jeden urodził się w 1942 roku (moja dalsza rodzina), a drugi w latach 20 tych-nie znam dokładnie roku (brat mojego ojca).
Obydwaj urodzeni byli na Wołyniu.
Pozdrawiam i czekam na wiadomość.
22.08.2017 21:48
Witam.
Nazywam się Bożena Dobrowolska-Mazur, mój dziadek Stanisław Dobrowolski { miał 10 rodzeństwa} urodził się w Turii parafia Swojczów, jego rodzice to :Antoni Dobrowolski
i Honorata z Zielińskich [rodzeństwo Antoniego to : Józef,Michał,Jan ) . Ojciec Antoniego to Błażej Dobrowolski matka Maria/Marianna zd Leśkiewicz. Rodzeństwo Blażeja
to ; Józef.Walenty, Marianna, Jan, Leon,Stefan, Antonina i Anna .Natomiast rodzicami ich byli Franciszek Dobrowolski i Katarzyna z Samborskich .Losy ich związanie są z miejscowościami : Budy Ossowskie, Budki Ossowskie ,Hnojno, Turia ,Swojczów i Włodzimierz.Od 9 lat szukam w archiwach śladu Dobrowolskich na Wołyniu
.Myślę że mamy wspólne korzenie i chętnie podzielę się informacjami zgromadzonymi do tej pory. Pozdrawiam i czekam na kontakt. Bożena
12.02.2018 11:50
Witam . Nazywam się Mariusz Sadokierski . Moja prababcia Zofia Gryniewicka zd Zadarnowska mieszkała w Koloni Ossa : od roku 1912 - do 1943 . Jej dzieci to : Maria ( Dobrowolska ) , Anna ( Makrocka ) , Katarzyna ( Miłogrodzka ) , Jan i Michał Gryniewiccy , Józef Gryniewicki ( wyjechał do Argentyny ) , i Emilia Rusiecka Brzezicka ( moja babcia ) . O wszystkich dzieciach poza Marią ( Dobrowolską ) - mam trochę wiadomości . Wcześniej Zofia z mężem Wincentym Gryniewickim i dziećmi - mieszkali w miejscowości Czoło par . Narewka . W 1911 r nagle umiera Wincenty Gryniewicki - który był sędzią . A w 1912 r car tworzy rezerwat Białowieski i tamtejszą ludność wysiedla do okolic wsi Ossa par Swojczów , gdzie po byłym majątku powstaje Kolonia Ossowska . Niestety nie znam imienia męża Marii Dobrowolskiej ( Gryniewickiej ) , ale Budy / Budki Ossowskie - to są te okolice ! Pozdrawiam ! Mariusz .
26.04.2018 21:04
Panie Mariuszu,

Szukam swoich przodków. Prawdopodobnie Maria Dobrowolska była matką mojego dziadka Jana Dobrowolskiego. Dziadek urodził się w Wilnie i miał braci. Czy wiadomo coś Panu nt. tego, że Maria Dobrowolska zamieszkiwała tamte tereny?
Pozdrawiam.
29.12.2018 01:42
Pani Agnieszko, a o jakie lata chodzi? Moi dziadkowie mieszkali w okolicach Wilna - rodzina dziadka, Dobrowolscy, mieszkali w Trokach, dziadek w akcie urodzenia ma wpisane "Nowe Troki". Miał dwie siostry i trzech braci, w tym brata Jana, a jego żona miała na imię Maria. Dziadek i babcia urodzili się ok. Roku 1920.
30.12.2018 21:44
Witam,
moja rodzina pochodzi z rodu Dobrowolskich zamieszkuje w Supraślu od kilku pokoleń, drzewo genologiczne mam poprowadzone do Józefa Dobrowolskiego urodzonego w 1780 roku który miał 3 dzieci ( Pawła ur 1804 rok, Antoniego ur 1806 rok, Jana ur 1808 rok), szukam korzeni i informacji o moim rodzie
10.02.2020 11:30
Witam !
Nazywam się Artur Wielądek . Jestem prawnukiem Anastazji Dobrowolskiej wspomnianej we wcześniejszych postach . Jeżeli ktoś z rodziny chciałby się podzielić większą ilością informacji to chętnie porozmawiam na ten temat . Mój e-mail: a.wieladek@outlook.com
22.11.2020 10:48
Dzień dobry, nazywam sie Dorota Domagała z domu Dobrowolska. Jestem córką Wacława Dobrowolskiego. Mam starszą siostrę Elżbietę. Nie mam wiedzy na temat przodków mojego dziadka Dionizego, ale znałam siostrę mojego ojca-Anastazję, mieszkała w Kołbieli tak jak i brat ojca Leon. Pamiętam tez rodzinę z Nowego Stawu. Jako dziecko byłam też u brata mojego ojca w Hrubieszowie. Najbardziej pamiętam brata ojca-Władysława ponieważ mieszkaliśmy blisko siebie we Wrocławiu. Ojciec dużo mi opowiadał o swoim dzieciństwie spędzonym na Wołyniu, jednak chętnie dowiedziałabym sie więcej o rodzinie Dobrowolskich. Mam jedno zdjęcie rodziców mojego ojca.
28.04.2021 08:30
Dzień dobry, nazywam sie Dorota Domagała z domu Dobrowolska. Jestem córką Wacława Dobrowolskiego. Mam starszą siostrę Elżbietę. Nie mam wiedzy na temat przodków mojego dziadka Dionizego, ale znałam siostrę mojego ojca-Anastazję, mieszkała w Kołbieli tak jak i brat ojca Leon. Pamiętam tez rodzinę z Nowego Stawu. Jako dziecko byłam też u brata mojego ojca w Hrubieszowie. Najbardziej pamiętam brata ojca-Władysława ponieważ mieszkaliśmy blisko siebie we Wrocławiu. Ojciec dużo mi opowiadał o swoim dzieciństwie spędzonym na Wołyniu, jednak chętnie dowiedziałabym sie więcej o rodzinie Dobrowolskich. Mam jedno zdjęcie rodziców mojego ojca.


Witaj Dorota mam trochę inf o naszych przodkach Dobrowolskich - odezwij się bo2511@onet.eu, pozdrawiam Bożena
28.04.2021 08:31
Witam !
Nazywam się Artur Wielądek . Jestem prawnukiem Anastazji Dobrowolskiej wspomnianej we wcześniejszych postach . Jeżeli ktoś z rodziny chciałby się podzielić większą ilością informacji to chętnie porozmawiam na ten temat . Mój e-mail: a.wieladek@outlook.com


Arturze odezwij się na maila bo2511@onet.eu
Bożena