Strona 1 z 1

Kraśniccy,Majewscy,Podgórni

PostNapisane: 07.05.2009
przez Blanka
Szukam informacji o rodzie Kraśnickich, wiem już, że jestem spod herbu Rawicz bądź Jastrzębiec. Może ktoś wie oś więcej o tym rodzie. Jak się coś dowiem nowego to napiszę.

Re: Kraśniccy,Majewscy,Podgórni

PostNapisane: 18.05.2010
przez Astarloa
Witam, również poszukuję informacji o rodzie Kraśnickich. Mój dziadek i jego bracia mieszkali w Tomaszowie Bolesławieckim. Z opowieści taty wiem że pradziadek (Marcin Kraśnicki) mieszkał w okolicach Zbaraża. Niestety to wszystkie informacje jakie posiadam. Jeśli ktoś wie coś więcej to bym prosił o kontakt :)

Re: Kraśniccy,Majewscy,Podgórni

PostNapisane: 19.05.2010
przez Blanka
Ja wiem tylko tyle, że mój pradziadek Franciszek Kraśnicki mieszkał gdzieś koło Lwowa. Potem wraz z moją prababcią Zofią Kraśnicką z domu Podgórna wyprowadził się najpierw do Twierdzy Modlin, a potem do Wałbrzycha.

Re: Kraśniccy,Majewscy,Podgórni

PostNapisane: 19.05.2010
przez jerzy
Z herbarza Boniecki,ego
Kraśnicki
Herb: Rawicz
Gniazdo: z Kraśnicy w powiecie opoczyńskim
Jakób Kraśnicki, stolnik wyszogrodzki 1536 r.
Marcin Kraśnicki; cześnik brzeziński 1750 r., zmarły 1768 r.,

Re: Kraśniccy,Majewscy,Podgórni

PostNapisane: 19.05.2010
przez Blanka
A poza tym zarówno pradziadek jak i prababcia pochodzili z terenów dzisiejszej Ukrainy. Mój pradziadek miał dwóch synów Zbigniewa Kraśnickiego(mojego dziadka), Witolda Kraśnickiego, dwie córki Lucynę Kraśnicką i Wandę Kraśnicką. Większość życia spędzili w Wałbrzychu, potem wyprowadzili się do Leszna. Niestety nie mam informacji ani o braciach mojego pradziadka ani siostrach, a tym bardziej o rodzicach.

Re: Kraśniccy,Majewscy,Podgórni

PostNapisane: 03.12.2014
przez Genealogia Polakow
Genealogia Kraśnickich - strona właśnie założona w naszym Herbarzu

Re: Kraśniccy,Majewscy,Podgórni

PostNapisane: 29.12.2014
przez Ludwik_Olczyk
`Mieszkali również w Ziemi Grodzieńskiej. W okolicach Żukiewicze, Zaniewicze i Jodkiewicze w parafii Wielkie Eysymonty. Bartłomiej Kraśnicki z tej parafii miał syna Antoniego (1705-1783), wnuka Jana (ur. 1756) i prawnuków Kazimierza (ur. 1785), Fabiana (ur. 1791) i Michała (ur. 1794). Ci byli z okolicy Żukiewicze. Spokrewnieni byli z Cydzikami, Eysymontami, Jodkowskimi, Krasowskimi, Zaniewskimi i inną szlachtą z Grodzieńszczyzny.

Pozdrawiam serdecznie.