Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Żebiałowicz (2)

14.03.2017 14:36
Witam. Poszukuję informacji o rodzinie Żebiałowicz ,Zabiłowicz z Wilna.Podczas wojny rodzina została przesiedlona w okolice Gdańska,Łodzi,Koszalina,Wrocławia. Mój dziadek Józef urodził się w Wilnie w 1910 lub w 1913 roku . Rodzice Józefa to Zofia z Klimaszewskich i Julian Żebiałowicz. W starych dokumentach z czasów wileńskich figuruje nazwisko Zabiłowicz jednak podczas wojny zmienione zostało przez urzędników na Żebiałowicz i tak podpisywał się mój dziadek w przeciwieństwie do swoich braci u których figuruje Zabiłowicz.

Odpowiedzi (5)

25.10.2017 19:57
Witam, posiadam informację o rodzinie Zabiłowicz. Napisz jakie informacje Cię interesują.
29.05.2018 13:32
Witam . Prosze o kontakt . Krzysz.kow@wp.pl
16.07.2018 15:35
Witam, posiadam informację o rodzinie Zabiłowicz. Napisz jakie informacje Cię interesują.

Witam, bardzo dziękuję za odpowiedz na moje zapytanie . Nazywam się Anna i jestem prawnuczką Zofii i Juliana Żebiałowicz (Zabiłowicz),a wnuczką Zofii z Rucińskich i Józefa Żebiałowicz. Kilka lat temu znalazłam i odwiedziłam grób pradziadków na cmentarzu w Koszalinie,będąc na wakacjach. W ubiegłym roku byłam zrodziną w Wilnie gdzie znalazłam miejsce w którym stał dom pradziadków. Bardzo chętnie dowiem się więcej na temat rodziny oraz chętnie podzielę się swoją wiedzą w tym temacie .Pozdrawiam serdecznie.
18.07.2018 20:36
Dzień dobry, razem z dziadkami pochowany jest mój tata Marian Zabiłowicz - najmłodszy z dzieci Juliana i Zofii. Razem ze mną mieszka w Koszalinie moja mama.Siostry mojego taty; Helena z Wrocławia i Maria z Gdańska już też nie żyją. Niestety nie utrzymywaliśmy z ich rodzinami kontaktu stałego, więc nie wiem co się z nimi dzieje. Mój tata miał więcej informacji ale nie przekazywał mi ich. Moja mama niestety już mało pamięta, jest po dwóch wylewach. Zapraszamy do odwiedzenia nas w Koszalinie. Pozdrawiam serdecznie Gosia córka Mariana
18.07.2018 20:36
Dzień dobry, razem z dziadkami pochowany jest mój tata Marian Zabiłowicz - najmłodszy z dzieci Juliana i Zofii. Razem ze mną mieszka w Koszalinie moja mama.Siostry mojego taty; Helena z Wrocławia i Maria z Gdańska już też nie żyją. Niestety nie utrzymywaliśmy z ich rodzinami kontaktu stałego, więc nie wiem co się z nimi dzieje. Mój tata miał więcej informacji ale nie przekazywał mi ich. Moja mama niestety już mało pamięta, jest po dwóch wylewach. Zapraszamy do odwiedzenia nas w Koszalinie. Pozdrawiam serdecznie Gosia córka Mariana