Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Skibiński Wincenty i Julianna Waszkiewicz/Janów Podlaski

16.07.2018 10:27
Witam, poszukuje korzeni mojego pradziadka Wincentego Skibińskiego ur. 12 maja 1880 w Tuliszkowie dwukrotnie żonatego. Drugą żoną była Julianna z domu Waszkiewicz ur. 1887 mieszkali razem w Nowym Pawłowie k/Janowa Podlaskiego.
Julianna Waszkiewicz była córką Jana Waszkiewicz i Pauliny Wiktorii z domu Twarowska
Mieli trzy córki i jednego syna :Helena(moja babcia), Irena (została zamordowana przez hitlerowców),Franciszka wyszła za mąż za Zarembiuka i Szczepan.

Z tego co pamiętam to pradziadek był żonaty przed Julianną ale gdzie i skąd tak naprawdę pochodził nie wiadomo.
Przyrodnia siostra babci prawdopodobnie przyjechała do niej w odwiedziny z Bytomia.Jeden jedyny raz były to lata 80'
Jesli ktoś ma jakiekolwiek informacje na temat moich przodków proszę o kontakt.

Ewa

Odpowiedzi (3)

17.08.2018 23:21
Witam. Poszukałam i znalazłam. Jeśli nadal zainteresowana jesteś. Daj znać. Skibiński Wincenty urodzony w Tuliszkowie między 30 kwietnia a 12 maja 1880 roku. 13 maja 1880 roku został sporządzony jego akt urodzenia w języku oczywiście rosyjskim
17.08.2018 23:21
Akt urodzenia Julianny także
18.08.2018 08:05
Witam,ja również w między czasie znalazłam akt urodzenia mojej prababki Julianny Waszkiewicz córki Jana i Pauliny Wiktorii z d.Twarowskiej ur. w Tucznej jak i pradziadka Wincentego.Wincenty w akcie zgonu miał napisane ze urodził sie w Tulinkowie ale po nitce do kłębka dotarłam że to Tuliszków.Znalazlam jego akt urodzenia w Tuliszkowie.W akcie są zawarte informacje że rodzicami jest Szczepan i Rozalia z domu Przybyłowicz.
Dziękuje za podane informacje jeśli będzie Pani wieiedziala coś więcej proszę o informacje.