Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Wasilewscy (6)

27.09.2018 19:42
Czy jet ktoś powiązany z tymi Wasilewskimi ?
ur.1760 Szczepan Wasilewski

Ślub 23.01.1814 Niedrzwica Kościelna Szczepan Wasilewski & Franciszka Winiarska ur.1776 akt.3 wdowiec / wdowa po Regulskim

syn:
ur.30.03.1815 Niedrzwica Kościelna Aleksander Wasilewski - chrzestni Ignacy Korsak i Kacitana Wita chrzest 02.04.1815 akt.24

I Ślub 1840 Rudno Wasilewski Aleksander & Hamerska Teresa ur.1816 akt.17
Rodzice pana młodego: Szczepan Wasilewski i Franciszka Winiarska
Rodzice panny młodej: Jan Hamerski i Tekla Gładowska

+Zgon 28.08.1849 Teresa Wasilewska z domu Hamerska w Sobieszczanach, mąż Aleksander Wasilewski podleśny w Januszówce

II Ślub 30.09.1851 Kijany Aleksander Wasilewski & Salomea Marianna Kaźmierska ur.1820 akt.27
Rodzice pana młodego: Szczepan Wasilewski i Franciszka Winiarska
Rodzice panny młodej: Wojciech Kaźmierski Ekonom i Franciszka Chamerska

syn:
ur.04.09.1853 Kijany Józef Wasilewski - chrzestni Książe Andrzej Jastrzębski Proboszcz Kijański i Marianna Kazimierska chrzest 05.09.1853 akt.65

Ślub 1878 - 1893 Józef Wasilewski & Domicela Katarzyna Artykiewicz ur.23.04.1861 Irena, Zaklików
Rodzice pana młodego: Aleksander Wasilewski & Salomea Marianna Kaźmierska
Rodzice panny młodej: Wojciech Artykiewicz i Katarzyna Klecińska

dzieci:
ur.03.10.1894 Huta Krzeszowska Wincenty Adam Wasilewski - chrześni Stanisław Szawiński i Agata Mańkiewicz, chrzest 11.10.1894 akt.77
ur.13.03.1895 Harasiuki Huta Krzeszowska Leon Józef Wasilewski - chrześni Wacław Żeliwski i Marianna Kozłowicz, chrzest 15.04.1895 akt.39
ur.1897 Huta Krzeszowska Marianna Wasilewska - chrześni akt.104
ur.1900 Aleksander Wasilewski akt.79 i zm.1900 akt.53
ur.1902 Władysława Wasilewska akt.137 - zm.07.12.2001 Nisko

+Zgon 1899 Krzeszów Marianna Wasilewska akt.78
+Zgon 03.09.1952 Krzeszów Domicela Katarzyna Wasilewska akt.49
+Zgon 17.06.1918 Krzeszów Józef Wasilewski 65 lat akt.55

Ślub 1917 Krzeszów Wincenty Adam Wasilewski & Marianna Bąk ur.1895 akt.10
Rodzice pana młodego: Józef Wasilewski i Domicela Katarzyna Artykiewicz
Rodzice panny młodej: Bąk i

syn:
ur. Wasilewski Konrad

Ślub 15.04.1942 Krzeszów Konrad Wasilewski & Wanda Franciszka Brzyska ur.1923 Łazów akt.11
Rodzice pana młodego: Wincenty Adam Wasilewski i Marianna Bąk
Rodzice panny młodej: Józef Brzyski i Maria Pieczątka

+Zgon 04.07.1944 Rapy zgłoszono 1947 Krzeszów Wasilewska Wanda z domu Brzyska 21 lat rozstrzelana akt.72/71

Ślub 14.05.1921 Krzeszów Leon Józef Wasilewski & Maria Malewska ur.1903 Działy akt.28
Rodzice pana młodego: Józef Wasilewski i Domicela Katarzyna Artykiewicz
Rodzice panny młodej: Bogusław Malawski i Julia Sajkiewicz

syn:
ur.1924 Krzeszów Wasilewski Czesław

+Zgon 04.07.1944 Rapy Wasilewski Czesław 20 lat rozstrzelany akt.9

Jola

Odpowiedzi (4)

10.04.2019 09:41
Witam.
Miło mi poinformować, że jestem siostrzeńcem Wandy Wasilewskiej (z d.Brzyska), żony Konrada Wasilewskiego z Krzeszowa. O Konradzie Wasilewskim wiem dużo, a II wydanie biografii Wandy Wasilewskiej (mojego autorstwa) wydało w 2017 roku Muzeum Ziemi Biłgorajskiej. W danych nie zgadza się tylko data rozstrzelania Wandy. Właściwa data to 21.06.1944. W tej publikacji jest zamieszczona również fotografia Czesława Wasilewskiego, zrobiona w dniu ślubu Wandy i Konrada (przy werandzie plebanii w Krzeszowie). Proszę napisać, jeśli to Panią interesuje.
Pozdrawiam
Bogdan Siejek
20.06.2019 14:20
...milo ze odnalazlem informacje o rodzinie Wasilewskich -jestem wnukiem Wladyslawy Wasilewskiej/pozniejsze nazwisko Schiffer/-urodzilem sie w Krzeszowie n.Sanem spedzilem tam cale dziecinstwo-babcia opowiadala mi o rodzinie /jest pochowana na cmentarzu w Krzeszowie/.....pozdrowienia..Jerzy Malek....oskarxyz@hotmail.com
21.06.2019 09:59
.....chcialbym jeszcze dodac nowych informacji na temat rodziny Wasilewskich , jak wspominalem jestem wnukiem Wladyslawy Wasilewskiej /pozniejsze nazwisko -Schiffer/-prowadzila w Krzeszowie piwiarnie.Ja spedzilem w Krzeszowie cale dziecinstwo...z malzenstwa Jozefa Wasilewskiego i Domiceli Katarzyny Artykiewicz urodzila sie tez corka Stefania.Pod koniec swojego zycia mieszkala w Krzeszowie i byla niewidoma,byla znana z tego ze opowiadala dzieciom bajki w krzeszowie /ale tez trylogie Sienkiewicza/.Prawdopodobnie miala meza ktory Ja zostawil i wyjechal do Ameryki -slad po nim zaginal.Miala tez jedynego syna /byl policjantem/-zostal zabity przez klusownikow na terenach obecnej Bialorusi i tam zostal pochowany.Posiadam fotografie Wladyslawy i Stefanii przy grobie Jej syna.Stefania zostala pochowana na cmentarzu w Krzeszowie.Powroce jeszcze do brata mojej babki - wincentego.Jego synem byl Konrad /maz Wandy Brzyskiej/...znam ta historie z aresztowaniem i smiercia Wandy....rozne byly opinie na temat Konrada i jego roli w calej tej historii /zreszta po smierci Wandy nie ma wiecej informacjii na temat Konrada./Brat babki Wincenty posiadal jeszcze jednego syna /podobno mieszkali w Warszawie/.Pamietam tez mlodszego brata babki -Leona /jakis czas mieszkal w Krzeszowie/.potem pod koniec zycia mieszkal w Braniewie -mial syna Lubomira.Pamietam tez pogrzeb zony Leona Mani /jest pochowana w Krzeszowie-nioslem trumne z Jej cialem na cmentarz/....na razie tyle na temat tej duzej rodziny....mysle ze pani Eva75 /ktora pisala post nalezy tez do tej rodziny/.....pozdrowienia -Jerzy Malek...e-mail.oskarxyz@hotmail.com
21.06.2019 18:07
....dodam jeszcze kilka informacji o sobie...jestem wnukiem Wladyslawy Wasilewskiej/Schiffer/-najmlodszej corki Jozefa i Domiceli Wasilewskich.Moja babka miala dwie corki -Aline z pierwszego malzenstwa z Schiffer/dlatego nosila to nazwisko/,zamieszkala w Rudniku n.Sanem /wyszla za maz za nauczyciela LO -Gawronskiego/.Oraz druga corke Janine Stobnicka/z drugiego malzenstwa/-moja matke.Pod koniec zycia babka przeniosla sie z Krzeszowa do Rudnika-do pierwszej corki -zmarla w szpitalu w Nisku.Moja matka wyszla za maz za Jozefa Malka i z tego malzenstwa jestem ja i moja siostra Halina.....jest to najkrotsza historia najmlodszego dziecka Wasilewskich....jerzy