Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Długołęccy okolice Ciechanowa

7.06.2019 12:43
Szanowni Państwo z Rodziny Pelagii Długołęckiej, małżonki Pawła Sałkowskiego , czyli i mojej prababci i pradziadka.
Jestem wnukiem Jej młodszej Córki Rozalii Emilii urodzonej w 1895, zmarłej w Ciechanowie w 1972 roku i synem Jej syna Kazimierza Stempniewskiego. W niektórych forach, np My Heritage krążą błędne informacje, że Rozalia wyszła za mąż za p. Kozłowskiego. Za Kozłowskiego wyszła Rozalii Emilii starsza siostra prawdopodobnie Emilia, czyli Państwa babcia. Taka była prawda z tamtych czasów, że starsza dziedziczyła wszystko. Taki los..Jeśli nie wszyscy Państwo wiedzą o prawdzie w Rodzinie, to Rozalia Emilia wyszła za mąż za mojego dziadka Józefa Stępniewskiego vel Stempniewskiego akt ślubu nr10/1930 w parafii Ciemniewko. Różnica pisowni nazwiska z prostej przyczyny - akt ślubu Józefa ojca Marcelego z 1901 roku z Józefą z Mikołajewskich , drugą jego żoną, pierwsza Józefa z Rosiaków zmarła po urodzeniu ich syna Jana -pisany w zaborze rosyjskim oczywiście cyrylicą). Proszę o dołaczenie mnie do forum Rodziny. Jestem lekarzem anestezjologiem, lat 58. Pracuję w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Dziekuję. Mirosław Stempniewski