Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Zduńczyk

15.01.2020 20:59
Dzień dobry,

szukam wszelkich materiałów dot. mojego praprapradziadka Józefa Paulina Zduńczyka, powstańca styczniowego.
W jednym z wątków na forum znalazłem informację, że w Archiwum Lwowskim znajduje się zbiór dotyczący weteranów. Jestem zainteresowany skanami z tego zbioru m.in. Zduńczyk Józef Paulin 195-1-77 pag. 219
Czy ktoś z Państwa mógłby pomóc?

Odpowiedzi (2)

16.01.2020 11:26
Chyba nikt nie ma tak łatwo - po wpisaniu w Google Józef Paulin Zduńczyk wyświetlają się różne opracowania, po pierwsze z Wikipedii, jest książka o powstaniu styczniowym, w której Józefowi jest poświęcony cały rozdział, jego dwa zdjęcia, zdjęcie grobu na cmentarzu Łyczkowskim itd.
co najmniej dwie strony w Google, czasem te pozycje są zatytułowane Untittled - wszystko trzeba otworzyć i przejrzeć

a tu jak szukać dokumentów we Lwowie
https://pamiecbliskich.com/materialy/to ... we-lwowie/

(w Archiwum Głównym Akt Dawnych w Warszawie też są dokumenty powstańcze, ale Zduńczyka nie ma http://www.agad.gov.pl/inwentarze/zbps245.xml)

pozdrawiam
M.
18.01.2020 08:14
Witam, byc może zrobiłem za mało wstępu i nie określiłem co już wiem. Znam opracowanie z Wikipedii i źródła podane w bibliografii ponieważ ten wpis jest mojego autorstwa i zdjęcia dodane są przeze mnie. Mam do pewnego stopnia rozpracowaną genealogię Zduńczyków, ale cały czas szukam nowych dokumentów.

Tak jak napisałem wcześniej, z forum dowiedziałem się o nowym dla mnie źródle w Archiwum Lwowskim, gdzie nie miałem okazji ani być ani jeszcze się z nimi kontaktować. Dlatego mój post jest raczej prośbą do osób które mogły by pomóc w pozyskaniu interesującym mnie materiałów z tego archiwum.
Do AGAD pisałem w sprawie Józefa Zduńczyka dość dawno, ale tego konkretnego zbioru nie znałem.

Wiem, że jest jeszcze prawdopodobnie teczka dot. Józefa Zduńczyka w CAW, ale jeszcze ram fizycznie nie dotarłem.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam.