Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Charłampowicz

17.04.2020 16:46
Szukam osób noszących nazwisko Charłampowicz - moi przodkowie byli unitami, praprapradziadek Bazyli był proboszczem unickim w Hołownie (na Podlasiu). Czy ktoś ma jakieś informacje, które pozwoliłyby nam poszerzyć wiedzę?
Pozdrawiam Z. Charłampowicz-Jabłońska

Odpowiedzi (1)

25.06.2020 09:35
Dzień dobry
To ja się zgłaszam. Kiedyś się już poznaliśmy, choć wspólnych przodków nie udało nam się namierzyć. Mieszkam w Józefowie k. Otwocka. Najstarsze wzmianki o Charłampowiczach na moich terenach znalazłem jedynie na stronie
http://www.rocznikjozefowski.pl/ w tomach 4 i 5 Zatem mój prapradziad Stanisław był zdunem/garncarzem we wsi Białek, uwłaszczył sie tam w 1866 roku, jego syn, a mój pradziad miał na imię Józef, mój dziadek Jan a ojciec Kazimierz.
Stanisław miał jeszcze dwie córki: Helenę i Teklę-Mariannę
Usiłuję znaleźć jakieś informacje na temat Stanisława Charłampowicza, a przede wszystkim okoliczności, które sprawiły, że rodzina pojawiła się na ziemiach podwarszawskich, dawna wieś Białek. Legendy krążą, że odkupili działki od Branickich. W rodzinie krąży też opowieść o Władysławie Charłampowiczu, prawdopodobnie bracie Stanisława, który był księdzem oraz powstańcem styczniowym
Pozdrawiam serdecznie
Marcin Charłampowicz
ps
poznałem przez FaceBooka rodzinę Charłampowiczów z Argentyny - Andres Charlampowicz zagadnął mnie. Oni , jak twierdzi , długo przed wojną wyemigrowali do Argentyny z terenów dzisiejszej Litwy/ Białorusi