Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Jerzy ( nazwisko rodziny) ktoś słyszał ?

18.05.2020 20:28
Witam

Chciałbym się zapytać starszych i bieglejszych w temacie czy słyszeli czytali może o szlacheckiej rodzinie "Jerzy" ?,jestem początkującym badaczem i obecnie doszedłem z drzewem do początku XIX W i jak narazie legenda bo inaczej nie mogę tego inaczej nazwać sprawdziła się co do miejsca w którym dzieje się owa historia, która głosi tak że dawno dawno temu mieliśmy owe 3 wioski (folwarki) ? na obecnej Ukrainie, a dokładniej Wołyń po czym ktoś z moich przodków wpadł na genialny pomysł aby je sprzedać i kupić w Wielkopolsce jedną acz kolwiek bardziej znamienną,legenda głosi że to były Kwiejce lub może Drawski młyn zarówno jedna jak i druga wieś znajduję się w epicentrum aktywności moich przodków i o obu słyszałem troche inna historię być może to ta sama nawet historia która tyczy się innych osób z rodziny,którą wyśledziłem przez min ProjektPoznań.pl narazie jestem na początku XIX w.Czy iść drogą rozsądku ( folwarki bardziej prawdopodobne) czy drogą fantazji ( wioski ) nie teraz to oceniać wolę się skupić na faktach lecz ciekawi mnie waszę zdanie i przechodząc do meritum tego tematu czy słyszeliście może o szlacheckiej rodzinie Jerzy pytałem się pewnego geneaologa który stwierdził że literatura wspomina o takich a co wy o tym sądzicie ?

PS:Każdy miły gest pomocy będzię dla mnię niezmiernie cenny,następnym krokiem będzie podróż oczywiście w teren czyli w stare rodzinne strony i spróbowanie się czegoś więcej dowiedzieć jednak z racji że mamy możliwość kontaktowania się na odległość to czemu nie skorzystać.

Jeszcze raz z góry dziękuje i Pozdrawiam Jakub Jerzy