Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

WICHLIŃSKI Tadeusz Marjan

3.06.2020 20:47
Poszukuję potomków Tadeusza Marjana Wichlińskiego, przyjaciela albo kuzyna mojego dziadka.
Tadeusz urodził się w 1910 roku w Helenowie koło Inowrocławia. Do szkoły chodził w Poznaniu, mieszkał też w Warszawie.
Jestem w posiadaniu matury Tadeusza i kilku zdjęć.
Nie wiem czy Tadeusz pozostał w Polsce.

Dziękuję za jakikolwiek trop.

Odpowiedzi (5)

3.06.2020 22:39
Witaj !

Według http://www.sejm-wielki.pl , Marian Tadeusz Wichliński ur. 02.02.1910 w Helenowie zmarł 29.06.1966 w Champagnole we Francji i tam jest pochowany .
Dwukrotnie żonaty , dzieci posiadał z obu małżeństw . Druga żona zmarła 07.03.2019 w Besançon we Francji , pochowana razem z mężem .

pozdrawiam - Zofia
3.06.2020 22:46
Super, bardzo dziękuję, zaraz poszukam we Francji.
Wcześniej znalazłam tylko w Genetece jego rodziców: Włodzimierza h. Zabawa i Zofię Ostrowską h. Rawicz.
Szukałam też w USA bo po teście DNA dwie osoby z nazwiskiem Wichliński wyskoczyły mi jako kuzyni.
3.06.2020 23:03
Na wspomnianej wyżej stronie , jest informacja , że syn Tadeusza z pierwszego małżeństwa Yves Wladimir Wichliński , żyje we Francji , ma 74 lata . Z drugiego małżeństwa , dwie córki . Mam nadzieję , że uda się Tobie nawiązać z nimi kontakt .

życzę powodzenia , pozdrawiam - Zofia
4.06.2020 00:04
Dziękuję, będę próbować!
Znalazłam kontakt do Anny-Lisy (wnuczka z drugiej żony) i Yoann (wnuczek z drugiej żony również ale innej córki)... czekam, może odpowiedzą.
16.07.2020 10:18
Udało mi się nawiązać kontakt z wnuczkami Mariana Tadeusza we Francji.
Bardzo dziękuję za pomoc!