Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Lemański - Schneck

26.06.2020 19:05
Witam,
jestem zainteresowany wszelkimi informacjami na temat rodziny Lemańskich oraz Schneck. Mój pradziadek Paweł Lemański w 1875 roku poślubił Martę (Martha) Schneck, a mieszkali w Kaszczorku k. Torunia (obecnie jest to dzielnica Torunia). Akt ślubu zarejestrowany jest USC Lubicz k. Torunia (jeszcze nie posiadam go). Rodzicami Pawła Lemańskiego byli Marcin i Zuzanna z domu Antkiewicz. Na razie nie dysponuję ani datami urodzeń ani zgonów. Wiem jedynie, że Paweł Lemański pochowany został na cmentarzu parafialnym w Kiełbasinie (gmina Łysomice, powiat toruński - jeszcze tam nie dotarłem). Mieszkał w Kaszczorku, następnie miał gospodarstwo rolne w Kolonii Lipowiec (Lipowitz), pow. Łysomice, które u schyłku swojego życia przekazał synowi Józefowi, który natomiast w końcu przeniósł się do Kamionek Dużych - obecna nazwa (Kamionka) w gminie Łysomice, parafia Gostkowo. Nie wiem ilu dzieci miał Marcin Lemański poza Pawłem. Józef Lemański syn Pawła miał siedmioro dzieci: Elżbieta Kaczyńska z domu Lemańska, Alojzy, Józef, Cybulska Jadwiga z domu Lemańska, Leon, Wilmańska Helena z domu Lemańska oraz Maria Paluch z domu Lemańska. Począwszy od Józefa Lemańskiego mam prawie kompletne wszystkie dane.
Rodzicami Marty Schneck byli Jacom Schneck i Josepha z domu Schroeder (być może Schröder). Oczywiście w moim archiwum brak dat. Paweł Lemański miał troje dzieci: Józef (mój dziadek), Julianna Kowalska, z domu Lemańska i Joanna Lewandowska z domu Lemańska.
Natomiast Jacob Schneck miał trzy córki: Marta Lemańska z domu Schneck, Rozialia Anna oraz Franciszka Regina.
Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące tych dwóch rodzin o ile są one w kręgu zainteresowań obecnych na tej witrynie.
Jeżeli znajdą się osoby powiązane z tymi rodzinami to służę posiadanymi informacjami (dokumenty, fotografie).
Na razie dziękuję i pozdrawiam, Wojciech