Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Twarowski Adam & Tekla Twarowska w Krzeszowie

19.04.2021 11:56
Nie wiem czy ktoś poszukuje informacji o Tekli z Smagalskich Twarowskiej i jej mężu Adamie Twarowskim co nieco przez ciekawość odnalazłam jak komuś się przyda to chętnie wszystko co udało mi się odnaleźć.
https://docs.google.com/document/d/1CJl ... sp=sharing
to fragment:
Akt nr.38
Ślub:
Twarowski Adam & Smagalska Tekla 29.06.1812
Roku Tysiącznego Osiemset Dwunastego dnia dwudziestego dziewiątego miesiąca Czerwca, Przed Nami Proboszczem Parafii Wieląckiej, Urzędnikiem Stanu Cywilnego, Gminy Wieląckiej, Powiatu Zamojskiego w Departamencie Lubelskim, Stawił się Wielmożny Jaśnie Pan Adam Twarowski mający podłóg złożonej przed Nami Metryki wyjętej z Ksiąg Kościoła Niecieczyńskiego lat trzydzieści, Syn Wielmożnych Wojciecha i Eulalii Twarowskich w Grodzisku zamieszkałych, Stawiła się także Jaśnie Panna Tekla Marianna Smagalska Córka Szlachetnych Sebastiana i Katarzyny z Grodzkich Smagalskich licząca podłóg złożonej Metryki wyjętej z Ksiąg Kościoła Łabunieckiego lat dwadzieścia siedem Strony stawające żądają ażebymy przystąpili do złożonego między niemi Małżeństwa którego Zapowiedzi wyszły przed głównymi drzwiami naszego domu Gminnego, to jest pierwsze dnia Siódmego Czerwca, druga Czternastego Tegoż miesiąca. Gdy żadne tamowanie przeciw rzeczonem Małżeństwu nie zaszło my przyrzeczony wymienione papiery z których okazujecie, iż formalności, jakich prawo wymaga zachowane zostały przychylając się do natmienionego żądania, po przeczytaniu Stronom i świadków wszystkich wyrażonych Papierów, jako też działu szóstego Kodeksu Napoleona w Tytule o Małżeństwie, zapytaliśmy się Małżonka i przyszłej Małżonki, czy chcą połączyć się z sobą? na co gdy każde z nich oddzielnie odpowiedziało, iż taka ich jest wola oświadczamy w imieniu Prawa iż Adam Twarowski i Tekla Smagalska połączeni się z sobą węzłem Małżeństwa. Z tego wszystkiego spisaliśmy akt w przytomności Wielmożnego Mości Pana Ignacego Skiwskiego Posesora Części Bodaczowa liczącego lat siedemdziesiąt dwa tamże zamieszkałego, i Wojciecha Głowackiego który rok trzydziesty pierwszy skończył Rachmistrz Generalnego Powiatu Ordynacji Zamojskiego w Zwierzyńcu zamieszkałego, Wi..ej Wielmożnego Jaśnie Pana Mikołaja Stępowskiego liczącego lat pięćdziesiąt cztery Marszałka Jaśnie Wielmożnego Ordynata w Klementowie zamieszkałym, G. Wielmożnego Jaśnie Pana Franciszka Raczyńskiego Kapitana Wojsk Polskich Akt niniejszy stawającym przeczytany i podpisany przez na i świadków przytomnych
Ksiądz Antoni Maciejowski Proboszcz Parafii Wieląckiej, Urzędnik Stanu Cywilnego
Przytomny Świadek Podpisane Ignacy Skawali
Przytomny Świadek Wojciech Głowacki
Przytomny Świadek Mikołaj Stępowski
Przytomny Świadek Franciszek Raczyński