Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Niewiadomscy herbu Prus (2)

11.09.2021 21:54
3390. Niewiadomscy herbu PrusWitam !
Przeczytałam na forum informacje o rodzinie Niewiadomskich z Filipkowiec , powiat Borszczów , wojewodztwo tarnopolskie . W księgach parafii Krzywcze Górne znalazłam akt ślubu Tekli Niewiadomskiej(28l) córki Tadeusza i Agnieszki , która dnia 18 stycznia 1827 zawarła związek małżeński z Aleksandrem Jastrzębskim (36l) syna Tomasza i Magdaleny z Filipkowiec . Interesuję się rodziną Niewiadmskich , ponieważ moja 4x prababcia nazywała się Dorota Niewiadomska . Przeszukałam wszystkie dostępne metryki i nie jestem w stanie nic znaleźć . Wiem tylko tyle , że poślubiła Niemca lub Austriaka . Wyszła bowiem za Wilhelma Sieringa i urodziła syna Jana (ok. 1834 roku) . Pierwszą wzmiankę jaką znalazłam był ślub owego Jana (wdowca po Marii Głogowskiej) z Marią Jacurzyńską w 1870 roku . Nie ma żadnych wcześniejszych zapisów - nic . Przeglądałam te księgi wielokrotnie . Dlatego szukam kontaktu z osobą , która opisuje rodzinę Niewiadomskich . Przeglądałam nobilitacje szlacheckie rodziny Niewiadomskich na Familly Search i nic . Znalazłam też jednego z potomków Tadeusza w Czerniowcach i to wszystko . Niewiadomscy i Sieringowie ciągle są dla mnie zagadką .