40733. Szmukier

Dział właściwy i jedyny do umieszczania postów typu "Szukam tego i tego". Wpisz tutaj swoje poszukiwania - ale koniecznie zaznacz że obserwujesz wątek (powiadomienie o odpowiedzi) - otrzymasz maila jeśli ktoś odpisze.
Prośby:
* Logowanie Aby dodać ogłoszenie musisz być zalogowany. Zarejestruj się
* No mail Prosimy nie umieszczać adresów mailowych (adresy mailowe będą KASOWANE) - po pierwsze to generuje spam, a po drugie informacje mogą się przydać też innym. W zamian proszę zaznaczyć "Powiadom mnie jeśli ktoś odpowie" - pod postem w edycji.
* Kolejne możliwości Gdy już napiszesz ogłoszenie sprawdź z czego jeszcze możesz skorzystać.
* UWAGA !!! - Ogłoszenia osób nieaktywnych na forum mają trwałość najwyżej kilka miesięcy. Skorzystaj z innych możliwości a ogłoszenie będzie działać.

Szmukier

Postprzez Marcinus » 20.09.2021

Szukam nazwiska Szmukier
Witam jestem tu na tej stronie nowicjuszem, troche szukałem swoich przodków doszedłem do czasów mniej więcej Konstytucji 3 - go maja która inkorporowała Księstwo Siewierskie do RON. Było ogromne noje zdziwienie kiedy znalazłem przypadkiem informację z XVII wieko o królewskim ludwisarzu

"W Krakowie odlewał wówczas przy Sławkowslviej bramie Jan B e h a m , ten sam, który odlewał wielki dzwon Zygmunta, także różne działa zwane : falkonety, słowiki i smoki do arsenału królewskiego, a pomagali mu : Gazer. Huber, Szmukier i inni; w r. 1525 zastąpił gomistrz Serwazy. "
Załączniki
Bez tytułul.jpg
(689.31 KiB) Nie pobierane
Marcinus
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Powrót do SZUKAM NAZWISKA (Szukam informacji o rodzinie xxx...)