40781. Kopczyński, Łoziński, Mikołajewicz - moi przodkowie

Dział właściwy i jedyny do umieszczania postów typu "Szukam tego i tego". Wpisz tutaj swoje poszukiwania - ale koniecznie zaznacz że obserwujesz wątek (powiadomienie o odpowiedzi) - otrzymasz maila jeśli ktoś odpisze.
Prośby:
* Logowanie Aby dodać ogłoszenie musisz być zalogowany. Zarejestruj się
* No mail Prosimy nie umieszczać adresów mailowych (adresy mailowe będą KASOWANE) - po pierwsze to generuje spam, a po drugie informacje mogą się przydać też innym. W zamian proszę zaznaczyć "Powiadom mnie jeśli ktoś odpowie" - pod postem w edycji.
* Kolejne możliwości Gdy już napiszesz ogłoszenie sprawdź z czego jeszcze możesz skorzystać.
* UWAGA !!! - Ogłoszenia osób nieaktywnych na forum mają trwałość najwyżej kilka miesięcy. Skorzystaj z innych możliwości a ogłoszenie będzie działać.

Kopczyński, Łoziński, Mikołajewicz - moi przodkowie

Postprzez Maremad » 09.10.2021

Witam. Dopiero co zaczynam tu poszukiwania i troche jestem jak dziecko we mgle :-)
Szukam swoich przodków z trzech powiązanych rodzin tzn Kopczyńskich, Łozińskich i Mikołajewiczów. Rejon ich zasiedlenia to Okręg Lwowski ( i nie tylko). Najstarsze moje informacje sięgają prapradziadka Ludwika Kopczyńskiego ( ok. pocz. XIX w.). Jego córka Katarzyna Kopczyńska wyszła za mąż za Antoniego Mikołajewicza. Ich dziecko to Józef Mikołajewicz ur. ok. 1874r ( mój dziadek), zmarł w 1919r w Wojutyczach ( kiedyś Galicja, dziś Ukraina). Żona ( druga) dziadka Józefa Mikołajewicza to Anna z domu Łozińska ur. 1886r, zm. 1968r, córka Bazylego Łozińskiego i Ireny Szurko. Miejscowości jakie mi się przewijają z przekazów rodzinnych i dokumentów to Starzawa, Sambor, Wojutycze, Chyrów, pow. Stanisławowski i Lwów.
To tyle na poczatek. Może będę miał szczęście i zahaczę o nowe informacje?
Maremad
Zainteresowany
Zainteresowany

Odp: Kopczyński, Łoziński, Mikołajewicz - moi przodkowie

Postprzez Annael1 » 23.10.2021

Antoni Mikołajewicz i Katarzyna Kopczyńska (córka Ludwika) wzięli ślub w Łopatyniu w 1849. Czy to tej rodziny Pani szuka ?
Annael1
Zaawansowany
Zaawansowany

Re: Kopczyński, Łoziński, Mikołajewicz - moi przodkowie

Postprzez Maremad » 25.10.2021

Serdeczne dzięki za informację.
Pewności nie mam czy to właściwy trop ale jest dużo zbieżności w imionach, nazwiskach, rejonie ich bytowania i czasokresie a więc całkiem możliwe że mogą być moimi przodkami a w każdym razie jest duże prawdopodobieństwo. Pewnym minusem Pani informacji może być data ślubu w stos. do daty urodzin ich syna Józefa (ur. 1874r- mój dziadek) tzn po 25 latach od ślubu. Ale jak Katarzyna wychodząc za mąż była bardzo młoda ( co w tych czasach było dość częste) to uważam że jeszcze mogło to być możliwe ( np najmłodszy z rodzeństwa albo i przysposobiony lub mylna data urodzenia). Moje informacje koligacyjne pochodzą z aktu chrztu mojej mamy Bronisławy Mikołajewicz ( córki Józefa w.w.) tzw. Testimonium ortus et baptismi gdzie dość dokładnie spisano przodków o których w powyższym poście pisałem. Czy coś więcej Pani wie o tej rodzinie? Każda najmniejsza informacja byłaby pomocna. Pozdrawiam, Marek.
Maremad
Zainteresowany
Zainteresowany

Re: Kopczyński, Łoziński, Mikołajewicz - moi przodkowie

Postprzez Annael1 » 25.10.2021

Proszę rzucić okiem na ten skan (po prawej, na górze) https://www.familysearch.org/ark:/61903 ... cat=268684
Katarzyna miała 18 lat. Czy zna Pan nazwisko żony Ludwika Kopczyńskiego?, to by wyjaśniło sprawę (tu Julia Żółkiewska).
Annael1
Zaawansowany
Zaawansowany

Re: Kopczyński, Łoziński, Mikołajewicz - moi przodkowie

Postprzez Maremad » 26.10.2021

Niestety nie znam nazwiska żony Ludwika Kopczyńskiego. Tak, to dałoby już 100% pewność. Ale wydaje mi się że te ustalone dane w księdze zawieranych małżeństw dają duże prawdopodobieństwo że poszukiwania są na dobrej drodze. Może gdzieś jeszcze znajdę brakujące informacje i połączę wszystko. Jestem pod wrażeniem że znalazła Pani te informacje, tym bardziej że to na skanach. Jak to się robi? Czytanie strony po stronie tekstów które są dość niewyraźnie pisane? Dziękuję bardzo. Dziękuję także za tą stronkę "FamilySearch" bo widzę że ma ona potencjał i mogę tam pogrzebać w genealogii jak i tam się zapisać.
Maremad
Zainteresowany
Zainteresowany

Odp: Kopczyński, Łoziński, Mikołajewicz - moi przodkowie

Postprzez Annael1 » 26.10.2021

Czy możemy przejść na priv? Tu mam kłopot z ewentualnymi załącznikami.
[email protected]
Annael1
Zaawansowany
Zaawansowany

Re: Kopczyński, Łoziński, Mikołajewicz - moi przodkowie

Postprzez Maremad » 26.10.2021

Tak, jak najbardziej. Już napisałem e-maila do Pani.
Maremad
Zainteresowany
Zainteresowany


Powrót do SZUKAM NAZWISKA (Szukam informacji o rodzinie xxx...)