40791. Zbigniew Ruszczyc

Dział właściwy i jedyny do umieszczania postów typu "Szukam tego i tego". Wpisz tutaj swoje poszukiwania - ale koniecznie zaznacz że obserwujesz wątek (powiadomienie o odpowiedzi) - otrzymasz maila jeśli ktoś odpisze.
Prośby:
* Logowanie Aby dodać ogłoszenie musisz być zalogowany. Zarejestruj się
* No mail Prosimy nie umieszczać adresów mailowych (adresy mailowe będą KASOWANE) - po pierwsze to generuje spam, a po drugie informacje mogą się przydać też innym. W zamian proszę zaznaczyć "Powiadom mnie jeśli ktoś odpowie" - pod postem w edycji.
* Kolejne możliwości Gdy już napiszesz ogłoszenie sprawdź z czego jeszcze możesz skorzystać.
* UWAGA !!! - Ogłoszenia osób nieaktywnych na forum mają trwałość najwyżej kilka miesięcy. Skorzystaj z innych możliwości a ogłoszenie będzie działać.

Zbigniew Ruszczyc

Postprzez Trybow » 25.10.2021

Szukam informacji o oddziale AK, w którym służył Zbigniew Ruszczyc, i także chyba jego brat Jerzy. Wileńszczyzna, wiosna, lato 1944. Zbigniew Ruszczyc (ur. 1914) był właścicielem majątku w Jodziszkach koło Giedrojci, tuż za przedwojenną granicą polsko-litewską. Nie wiem, która to była brygada (może 5 Łupaszki), choć chyba nie, bo Ruszczyc i z nim mój brat cioteczny Aleksander Kurlandski, zostali rozbrojeni i internowani przez Rosjan w Puszczy Rudnickiej.
Trybow
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Powrót do SZUKAM NAZWISKA (Szukam informacji o rodzinie xxx...)