Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Dzieszukowie

30.10.2021 20:32
Ród Dzieszuków
Szanowni Państwo. Jakiś czas temu podjąłem się trudnego rodzinnego wyzwania mającego na celu stworzenie pełnego drzewa rodu Dzieszuków. Jest to rodzina szlachecka pochodzenia tatarskiego ,której korzenie wywodzą z XV wieku. W owym czasie osiedlili się na terenie Litwy. Nad nazwiskiem pracowałem kilka ostatnich lat .Udało mi się zebrać sporo materiałów dokumentów itp. Dotarłem praktycznie do wszystkich osób o tym nazwisku w Polsce . Ale niestety nadal mam wiele luk i brak połączeń szczególnie w XIX wieku .Stąd moja prośba .Jeśli ktoś z Państwa w swoich poszukiwaniach lub w swoich drzewach posiada lub natrafił na nazwisko Dzieszuk bardzo proszę o kontakt . Nie zlekceważę żadnej informacji ,nawet jeśli będę te dane już posiadał. Dzieszukowie obojga płci wchodzili w koligacje rodzinne z takimi rodami jak Jeżewscy ,Kotarbińscy Reut, Pietrolewicz, Korybut Daszkiewicz, więc być może u kogoś znajdą się informacje ,których nie posiadam. Przed mną jeszcze długa droga ,dlatego przyda się każda nowa ścieżka. Osobom zainteresowanym udostępnię drzewo.
Kontakt: salps@poczta.onet.pl
Pozdrawiam serdecznie

Tomasz Szymański