Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Janowska Barbara z d. Kręglewska

7.11.2021 20:35
Szukam informacji o losach mojej praprababci, Barbarze z d. Kręglewskiej, ur. w 1857 w Górze Kalwarii, mazowieckie. Córka Kazimierza Kręglewskiego i Anny Chruścińskiej. w 1875 r. w Czersku bierze ślub z Franciszkiem Janowskim. W 1879 rodzi im się córka Zofia (po mężu Iwanik), w 1883 r. córka Michalina (po mężu Węgłowska) - dopiero niedawno dowiedziałam się o jej istnieniu, znajdując akt na genetece. W 1893 r. rodzi się syn Piotr Janowski, który jest moim pradziadkiem. W 1894 r. umiera córeczka Jadwiga (nie wiem, ile ma lat, nie znalazłam aktu). W 1896 umiera jej maż Franciszek.
Rodzina mieszkała w Warszawie na Woli, ul. Ogrodowa - parafie św. Andrzej i Leszno.
Prapradziadek Franciszek wraz z córką Jadwigą jest pochowany w Warszawie, na Cmentarzu Bródnowskim. Udało się odszukać ich grób na Bródnie, poza nimi jest też pochowany Filip Janowski (1894) i Hipolit Janowski (1915). Zarząd Cmentarza mówi, że Barbara Janowska tam nie jest pochowana.

Wychodzi na to, że o Barbarze nikt nic nie wie, co się z nią działo, jakie były jej losy, gdzie żyła, gdzie zmarła. Nic. Jak kamień w wodę.
Zgłosiłam się do Urzędu Stanu w Warszawie o akt zgonu Barbary, ale nie będą go szukać, nie znając roku (czy też przedziału lat).

Może jest tu na forum ktoś z rodziny, albo ktoś to zna jej losy? Praprababcia dosłownie zniknęła...