Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

RYDZEWSKI mąż Stefani Antoniny Paszkiewicz z domu Miszkiel

19.02.2022 14:34
Stefania Antonina Miszkiel urodziła się około 1844 w Wyłkowyszkach na Litwie. W 1878 wyszła za Lucydego Tomasza Kryspina Paszkiewicza h. Radwan w Świętojeziorach, też na Litwie.
Nie wiadomo co się stało ale rozwiedli się a Lucydy zmarł w Gruzji. Stefania wyszła za jakiegoś Rydzewskiego.
Ze względu na to, że rodzina była powiązana z budową tunelu suramskiego na Kaukazie i podróżowała pomiędzy Warszawą - Baku - Tyfilisem jest możliwe, że to rodzina inżyniera Ferdynanda Rydzewskiego. Dodatkowo, ojczym i rodzeństwo przyrodnie jej byłego męża też byli Rydzewscy z Sereji na Litwie.

Bardzo będę wdzięczna za jakie kolwiec wskazówki dotyczące Rydzewskiego. Nigdzie nie mogę znaleźć jak miał na imię ani co się stało z ich dziećmi.
Wiem, że moja babcia mówiła o nich "doktorzy", możliwe więc, że więcej niż jedna rodzina z tej rodziny była lekarzem. Mówiła też, że jak komuniści wsadzili mojego dziadka do więzienia to Rydzewscy pomagali jej finansowo.

Stefnia i Rydzewski mieli troje dzieci i mieszkali w Łodzi: Gustawa, Janinę i Stanisława. Byli przyrodnim rodzeństwem mojej prababki Mari Lucyny Dolewskiej z domu Paszkiewicz.

Gustaw Rydzewski był internistą i miał córkę Marię.
Janina Rydzewska wyszła za Świderskiego.
O Stanisławie Rydzewskim nie mam żadnych informacji.

Oto link to Stefanii w moim drzewie: http://eurocaribbean.co.uk/EuroCaribbea ... 874DFF.htm