Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Wasilewscy

2.10.2009 12:06
Witam,
Poszukuje informacji na temat rodziny Wasilewskich ze wsi Krzymowskie w województwie Lubelskim (dawna gubernia Siedlecka) parafia Swory. Niestety wiem o nich nie wiele. Z przekazów ustnych dowiedziałem się że była to szlachta zaściankowa, wywodząca się z kozaków dońskich (?), posiadała herb ale nikt nie pamięta jaki, moja prababci wspomina tylko że miał pięć pałek, ale mówiła to mojej Cioci która miała wtedy ok 7 lat wiec być może uzyła słów zrozumiałych dla dziecka. Nie wiem jak ta rodzina znalazła się na Podlasiu. W internecie znalazłem informacje że jeszcze pod koniec XVIII wieku wieś krzymowskie była zamieszkiwana przez Krzymowskich. Sprawdziłem również że w spisie szlachty z lat 1836-61 w królestwie polskich są wymienione 3 rodziny Wasilewski, herbu Drzewica, herbu Rogala i herbu nieznanego a w spisie Szlachty guberni Siedleckiej są wymienieni Wasilewscy herbu Drzewica i Rogala. Mogli również nie brać udziału w spisie szlachty w tamtych latach, bo nie znalazłem w nich również ich sąsiadów rodzine Mirskich. Moja prababcia miała na imię Julia Wasilewska a jej ojciec Roman Wasilewski. Wcześniejszych przodków nie znam. Będę niezmiernie wdzięczny za każdą pomoc.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odpowiedzi (9)

17.11.2010 10:28
Witam,
chciałbym ponowić apel. Poszukuję informacji na temat rodziny Wasilewskich ze wsi Krzymowskie na Podlasiu.
Pozdrawiam
17.11.2010 10:46
Witam,
Poszukuje informacji na temat rodziny Wasilewskich ze wsi Krzymowskie w województwie Lubelskim (dawna gubernia Siedlecka) parafia Swory. Niestety wiem o nich nie wiele. Z przekazów ustnych dowiedziałem się że była to szlachta zaściankowa, wywodząca się z kozaków dońskich (?), posiadała herb ale nikt nie pamięta jaki, moja prababci wspomina tylko że miał pięć pałek, ale mówiła to mojej Cioci która miała wtedy ok 7 lat wiec być może uzyła słów zrozumiałych dla dziecka. Nie wiem jak ta rodzina znalazła się na Podlasiu. W internecie znalazłem informacje że jeszcze pod koniec XVIII wieku wieś krzymowskie była zamieszkiwana przez Krzymowskich. Sprawdziłem również że w spisie szlachty z lat 1836-61 w królestwie polskich są wymienione 3 rodziny Wasilewski, herbu Drzewica, herbu Rogala i herbu nieznanego a w spisie Szlachty guberni Siedleckiej są wymienieni Wasilewscy herbu Drzewica i Rogala. Mogli również nie brać udziału w spisie szlachty w tamtych latach, bo nie znalazłem w nich również ich sąsiadów rodzine Mirskich. Moja prababcia miała na imię Julia Wasilewska a jej ojciec Roman Wasilewski. Wcześniejszych przodków nie znam. Będę niezmiernie wdzięczny za każdą pomoc.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.


Pozdrawiam,
są Wasilewscy we Wsi Węgrzynowice,hr Rogala[koło Rawy]przyszli przed wojną znaczy w latach 1920-tych.
Jan.
23.01.2011 17:58
Witam
Jestem córką Mariana Wasilewskiego brata Julii Wasilewskiej. Julia miała dwoje dzieci Izę i Adama. Iza miała/ma dwóch synów Roberta i Arka. Najprawdopodobniej któryś z nich jest Pana ojcem.
Pozdrawiam
kerajsiw
24.01.2011 18:57
Witam,
Dziękuję za kontakt. Wszystko się zgadza. Wysłałem Pani prywatą wiadomość, proszę powiedzieć czy doszła?
Pozdrawiam
26.01.2011 10:36
Witam,
Poszukuje informacji na temat rodziny Wasilewskich... posiadała herb ale nikt nie pamięta jaki, moja prababci wspomina tylko że miał pięć pałek, ale mówiła to mojej Cioci która miała wtedy ok 7 lat wiec być może uzyła słów zrozumiałych dla dziecka. .


Proszę coś dopasować, mnie do tego opisu najbardziej pasuje h. Rogala
Genealogia
http://www.genealogia.okiem.pl/wasilewski.htm
Herb Rogala
http://paruszewscy.pl/herb.html
26.01.2011 10:41
Wasilewski herbu ROGALA
- Gustaw, Leopold, Franciszek, syn Franciszka
- Józef Donat Erazm, syn Franciszka

Wg Opisu szlachty Królestwa Polskiego z dodaniem krótkiej informacji o dowodach szlachectwa, W-wa 1851

U Minakowskiego herb OSTOJA
http://www.sejm-wielki.pl/b/11.515.596
26.01.2011 10:47
A tu co było na Forum
viewtopic.php?f=56&t=2543
viewtopic.php?f=56&t=848
viewtopic.php?f=56&t=7082

i jeszcze Strona Rodziny Wasilewskich
http://www.wasilewscy.com/rod_was.html
29.12.2012 16:16
Zgadza się roman to też mój pradziadek miał dużo dzieci w tym mojego dziadka Jana Wasilewskiego zecera zm w Warszawie w latach 70 jesli chcesz cos więcej wiedzieć zostaw mail lub napisz do mnie p.

(mail usunięty, regulamin forum, kontakt na pw)
27.07.2020 06:41
Witam,
chciałbym ponowić apel. Poszukuję informacji na temat rodziny Wasilewskich ze wsi Krzymowskie na Podlasiu.
Pozdrawiam


Witam,
Mój ojciec i dziadek pochodzą z tej wsi.
Bartek Wasilewski