Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Plutowski/Płotowski herbu????

12.12.2009 22:37
Witam wszystkich
Od jakiegoś czasu zajmuje się pochodzeniem mojej rodziny Plutowski.
Mam pare informacji, które dają powody by zakwalifikować moją rodzine do stanu szlacheckiego ale niestety stoję teraz w miejscu ponieważ brakuje mi danych aby potwierdzić moje przypuszczenia.
Mam nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony i obeznany w tym wszystkim pomoże mi potwierdzić moje przypuszczenia.
Jeżeli ktoś z Państwa był by zainteresowany to mogę podać to co już sam wiem

Odpowiedzi (4)

17.02.2010 00:49
Witam,
urodziłam sie w 1951 r,w Malborku. Moim ojcem chrzestnym został kolega mojego Taty, nauczyciel, Edward Plutowski. Wkrótce ożenił się z nauczycielką, , repatriantką z Wileńszczyzny. Mieszkali w Malborku, przy ul. Narutowicza. Edward Plutowski był przez wiele lat dyrektorem Zakładu Poprawczego dla Nieletnich o obostrzonym rygorze w Malborku. Oboje z żoną byli ogólnie znani w mieście. On już wiele lat nie żyje, jego żona -chyba jeszcze -tak. Mieli 2 synów, Janusza i Tadeusza. Tadeusz chyba skończył WSMorską, Janusz w latach 70 jeszcze mieszkał w Malborku. Edward Plutowski miał b. barwny życiorys wojenny, uciekał i z niemieckiej i z sowieckiej niewoli.Pochodził Kaszub, chyba z Zakrzewa.Na Kociewiu, w Skórczu, też mieszka jakiś Edward Plutowski http://skorcz.pl/content/view/12/86/
Możliwe,że to wszystko Pańska rodzina. Powodzenia!
11.06.2010 23:47
Witam, to nie za duzo ale mam w Herbarzu - Plotowski - herb Lubicz.
Pozdrawiam Mirha
22.06.2015 18:20
Witam
Edward Plutowski z Malborka, to najstarszy brat mojego Taty. Jestem równiez zainteresowana historią rodziny plutowskich, bo bardzo mało wiem na ten temat. Czy jest tu ktoś kto może udzielić jakichś informacji na ten temat?
6.04.2020 04:28
Tez Pochodze z rodu Plutowskich I poszukuje przodkow. Moj pradziadek to Stanislaw Plutowski a dziadek Leon Plutowski . Pochodzili z Gęb w okolicach Kasparusa, Borow Tucholskich .