4309. Przysiecki

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Przysiecki

Postprzez jaybeere » 04.10.2009

Przysiecki h. Nowina, v. Przesiecki, rodzina wielkopolska, z której jedna gałąź osiedliła się na Litwie i w Inflantach. Z nich Bronisław poseł na sejm 1667 r., konfundator klasztoru OO. Dominikanów w Ule.
W XIX wieku posiadali dobra Zagradzie, Strzyżewo i Babecz w pow. lepelskim.

• KAZIMIERZ Przysiecki (XIX w.), s. Eustachego i Kornelii Kurowskiej, ziemianin, właściciel dóbr Babcze w pow. lepelskim; ż. Antonina Ciekanowska; dzieci: Władysław, Michał, Mieczysław, Stefania.
Źródło: Bork. Rocz. II 627.

Noty biograficzne tego nazwiska, Fotografie

http://polishgenealogy.blogspot.com/200 ... iecki.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Re: Przysiecki

Postprzez Aneta Balcerkiewicz » 24.01.2020

Przysieccy herbu Nowina według wywodu szlacheckiego z Wołynia, archiwum w Żytomierzu pochodzą, ta linia należy do Przysieckich z Wielkopolski (Przysiek, Srebrna Góra) od Jerzego pułkownika wojsk kwarcianych - w połączeniu z rodzinami: Chmara, Sołłohub, Grocholscy, Otmar-Stein, Bobrowski, Bajkowscy, Kublikowie i wiele innych znanych rodów z trenu od Litwy po Wołyń.
Aneta Balcerkiewicz
Zainteresowany
Zainteresowany


Powrót do P____