1329. Wiktorowski Franciszek (ok. 1700-ok. 1750)

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Wiktorowski Franciszek (ok. 1700-ok. 1750)

Postprzez sbj » 29.10.2008

Franciszek Wiktorowski h. Gryf 1726 (5.V.), regent poznański. Ożenił się w Bojanicach, (Metrykalia katolickie ze wsi Świerczyna), z Marią Daleszyńską herbu Kotwicz, (zm. przed 1748), z Daleszyna w powiecie kościańskim, córką Łukasza i Zofii Miaskowskiej (ta była córką Franciszka). Odkupił od braci części ich na Wyłaszawicach, (najpewniej chodzi tu o Wysławice, na których części dziedziczył (Akta kaliskie) . W 1737 otrzymał 1 tys. złp., w oprawie od Anny Łąckiej wdowie po Franciszku Ojrzyńskim. Zapoczątkował starszą - Wielkopolską linię rodu.
miał liczne sprawy majątkowe. Zebrał on długi posagu za matkę od Jana Miaskowskiego, podsądka ziemskiego wschowskiego (2 tys. zł.), i od Aleksandra Miaskowskiego, skarbnika kaliskiego (2 tys. zł.). Sumę posagu oddał w posag żonie. Pozostawił z Daleszyńskiej, jak ukazują akta Włodzimierza Dworzaczka, troje dzieci: Mariannę, Barbarę i ?? (syn).


[nad. Sebastian Bolesta-Jankowski]
mgr Sebastian Jerzy Wojdyła (Bolesta-Jankowski)
sbj
Zaawansowany
Zaawansowany

Powrót do W____