5175. Wiszniowski Mikołaj (XV w.)

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Wiszniowski Mikołaj (XV w.)

Postprzez miles28 » 02.11.2009

Mikołaj Wiszniowski (Nicolao de Wiszniow).Jako Capellano Capitanei Haliciensis uczestniczy w uposażeniu kościoła w Petlikowcach, przez Alberta dziedzica na Petlikowcach, w d. 14 sierpnia (?) 1421 r.
Źródło:Akta grodzkie i ziemskie z czasów Rzeczypospolitej Polskiej z archiwum tak zwanego bernardyńskiego we Lwowie w skutek fundacyi śp. Alexandra hr. Stadnickiego. Wyd. staraniem Galicyjskiego Wydziału Krajowego.T.2
miles28
Zaawansowany
Zaawansowany

Re: Wiszniowski Mikołaj (XV w.)

Postprzez jeronimo_77 » 22.11.2009

Mikołaj Wiszniowski, jeden z pierszych protoplastów Wiśniowskich (patrz: Adam, Bartłomiej)


Petlikowice (Stare), wieś, powiat buczacki, województwo tarnopolskie, parafia fundowana przez Alberta dziecica Petlikowic w 1421 r., dokument dotacyjny wystawiony w Petlikowicach 14 sierpnia 1421 r. znajduje się w Archiuwm Bernardyńskim we Lwowie.
jeronimo_77
Aktywny Animator
Aktywny Animator
Lokalizacja: Kraków, Maków Podhalański

Re: Wiszniowski Mikołaj (XV w.)

Postprzez jwisz » 10.04.2010

Według wpisu w książce parafialnej w Petlikowcach Starych mieszkały rodziny Wiszniowskich i Wiśniowskich więc mam pytanie których rodzin Mikołaj Wiszniowski był protoplastą.Ja posiadam dane o Stanisławie Wiszniowskim który zamieszkiwał około 1830 roku Petlikowce Stare
Avatar użytkownika
jwisz
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli


Powrót do W____