1893. Jankowo w Ziemi Łomżyńskiej

Jak ono wygląda? jakie wrażenie? Czy znalazłeś osoby z rodziny? z tego samego nazwiska? Czy widać ślady dworku? czy kamienica stoi?

Re: Jankowo w Ziemi Łomżyńskiej

Postprzez MaxJot » 12.05.2017

Wg mojej bazy chodzi zapewne o Romualda Jankowskiego i Mariannę Kobylińską. Romuald był synem Jakuba i Brzózka Wiktorii ur. 23.07.1777 we wsi Czartorja Żona Kobylińska Marianna c. Tomasza i Julianny Czartoryskiej ślub ich dn. 8.07.1811 w Jankowo Mł. Romuald zm. 22.02.1843 Jankowo Mł. Rodzina ta nie była właścicielem tzw. "dworu Jankowskich" w Jankowie Młodzianowie. W tym czasie mieszkało tam kilkanaście rodzin Jankowskich na tzw. częściach szlacheckich. Byli gospodarzami rolnymi.
Max
Max Jankowski
MaxJot
Zaawansowany
Zaawansowany
Imię i nazwisko: Maksymilian Jankowski

Postprzez Jankowiak » 11.02.2018

Witam przez przypadek trafiłem na tą stronę i mocno mnie zainteresowała. Jankowo-Młodzianowo to moja rodzinna miejscowość,dzięki artykułowi moja wiedza się poszerzyła :)
W Jankowie obecnie najwięcej rodzin ma nazwiska "Jankowski" lub "Chojnowski" , jest też kilka innych nazwisk w obiegu ale te są najpopularniejsze.
Jankowiak
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Postprzez MaxJot » 01.10.2018

Jańkowscy al. Jankowscy nazwisko pochodzące od wsi Jańkowo al. Jankowo w par. Nowogród k. Łomży
Chojnowscy nazwisko pochodzące od wsi Chojny w par. Szczepankowo k. Łomży
Rodziny te od co najmniej połowy 17 wieku połączyło wiele wspólnych miedzy sobą małżeństw dla przykładu:
Marianna Chojnowska c. Mateusza ur. ok. 1650 ślubowała Janowi Jankowskiemu w 1675r. w Chojnach s. Sebastiana Bolesty Jankowskiego, wn. Wojciecha a prawnuka Jana i Zofii Łuby uważanych za protoplastów rodu i "założycieli" Jankowa.
Max Jankowski
MaxJot
Zaawansowany
Zaawansowany
Imię i nazwisko: Maksymilian Jankowski

Poprzednia strona

Powrót do Odwiedziłeś miejsce rodzinne?