Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Wielkopole-Gorzków

2.10.2012 09:47
Witam Państwa serdecznie po raz pierwszy tu na tym zacnym Forum.
Mam nadzieję, że nasza współpraca odnośnie wzajemnych poszukiwań lini krewnych,
i informacji o lokalizacji terenów dawnych ziem Rzeczypospolitej będzie bardzo owocna i pomocna.
Urodziłem się w Szczecinie i tu mieszkam nadal.
Gdyby nie pewna korespondencja cioci do mojej mamy(7 listów -informacja o drzewku rodziny), prawdopodobnie nie dotarłbym aż tu.
Moja mama urodziła się w Lublinie, ale jej mama babcia Helena już w Wielkopolu - Zamostku.
Odwiedzając po raz drugi rodzinę z Jej strony poznałem po raz pierwszy w życiu rodzinę, o której tak naprawdę nie miałem pojęcia, że istnieją!
A jednak. Namowa kiedyś by odwiedzić dawne miejsca młodości mojej mamy, dały mi motyw i rozruch do utworzenia drzewa genealogicznego naszej rodziny.
Będąc w Gorzkowie i odwiedzając stary cmentarz, uzmysłowiłem sobie, że tak naprawdę może tu leżeć połowa mojej rodziny, moich przodków.
Po raz pierwszy będąc na wizycie u Ks. Proboszcza w Parafii Św. Stanisława Biskupa Błogosławionego Męczennika, zobaczyłem co to są tak naprawdę akta metrykalne z lat 1800-1900.
Byłem zdumiony, gdy się dowiedziałem póżniej, kto udzielał właśnie w tej Parafii aktów chrztu i małżeństw moim pradziadkom(2 i 3 x pra).

Podsumowując była to wspaniała wycieczka genealogiczna do "źródeł" tak naprawdę naszej tożsamości narodowej i patriotycznej.
Pozdrawiam serdecznie.
Leszek

Odpowiedzi (2)

14.10.2012 12:04
A jednak !!!
Witaj Kuzynko !
Tak czy siak, to moja rodzina od strony prababci Franciszki z Łysakowskich Jaworskiej. córki Marianny z Kołodziejków.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Izabela Kołodziejek + (19.06.1951) Marian Rutkowski ur. 17.12.1924, zm. 07.05.1994 Kol. Rożki
| | | | | | | | | | |=18 Edward Rutkowski + Małgorzata Walasik
| | | | | | | | | | | |=19 Tomasz Rutkowski + Agnieszka Mazurek
| | | | | | | | | | | | `=20 Kamil Rutkowski
| | | | | | | | | | | `=19 Wioletta Rutkowska
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam serdecznie.
Leszek
3.05.2013 08:50
Witam. Ostatnio wiele się działo. Odnalazłem kontakt na Facebooku z zyjącą rodziną w Kaliforni. Wkròtce odwiedzi moją rodzinę syn najmłodszej córki Leona i Pauliny Wladyslawy z Bojkowskich vel Bańkowskich Walter wraz z żoną Jeri. Kontakt w rodzinie był do 1985 roku utrzymywany z ciocia Jadwigą z Warszawy. Jeśli chodzi o drzewko to obecnie z lewej strony idzie rod Jaworskich z Maciejem Jaworem i Małgorzatą z Macilòw Jaworką, zaś w środkowej gałęzi prym wiedzie Kasper Stefanczyk i ostatnia gałąź prawa to rodzina Chachaj. Wszyscy są urodzeni w Gorzkowie jak i rody Pułaskich a także Kołodziejkòw, Sobieskich i innych znamienitych rodów z Gorzkowa jako kròlewskiej wsi gniazdowej. Tyle co dotychczas wiem na ten temat. Pozdrawiam serdecznie. Leszek