Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Białoruś

9.11.2013 21:53
Mam pytanie - czy ktoś w bieżącym roku odwiedził Białoruś?

Odpowiedzi (4)

12.11.2013 20:20
Witam Cię, Kirios!
W połowie następnego roku chciałabym wybrać się na Brasławszczyznę (dawny powiat brasławski).
A że należę do tych "muszę mieć wszystko zaplanowane", dlatego już teraz szukam informacji.
Nikt z Rodziny nie mieszka w tym rejonie (czytaj - zaproszenia nie dostanę).
Będę musiała postarać się o woucher.
I tu zaczynają się moje pytania:
- jak to wszystko "ogarnąć"?
- czy są trudności z otrzymaniem wizy?
- co powinnam wiedzieć szykując się do wyjazdu?

Będę bardzo wdzięczna za jak najwięcej informacji.
Z góry dziękuję za najbłahsze nawet sugestie.
12.01.2015 18:37
A jak to wygląda aktualnie? W ogóle czy na Białoruś wystarczy paszport czy trzeba mieć wizę?
3.03.2015 20:43
Ja zamierzam się wybrać do Brukseli w tym roku najprawdopodobniej ;p
31.03.2015 21:32
Byłam na Białorusi trzykrotnie - ostatni raz w ubiegłe lato. I na pewno jeszcze się wybiorę - żeby miejsca, skąd się wywodzi moja rodzina pokazać synom. Warto i turystycznie, i sentymentalnie. Ze świadomością, że to jednak zupełnie inny ustrój,... Ludzie życzliwi i bardzo pomocni - jeśli nie pytasz ich urzędowo - wtedy znacznie gorzej. Ceny znacznie wzrosły. Zadziwiająca cena za autostradę - ustrojstwo kupuje się na stacji benzynowej. Kosztuje 50 euro. umowa sporządzona jest na ośmiu stronach, po rosyjsku i angielsku. Autostrada jest jedna i prowadzi od granicy do Mińska. Należy uważać, bo zdarzają się na niej w miejscowościach przejścia dla pieszych...
Wszędzie czysto, hotele różne - n.p. Sportowy w Grodnie całkiem przyjemny. Mało restauracji, warto w podróże zabierać ze sobą coś do jedzenia.