Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Gorzków-Zamostek - Moje rodzinne Gniazdo.

19.12.2013 16:02
Witam.
Całkiem miło mi Państwa poinformować, że dzięki odkryciom genealogiczno - rodzinnym, udało mi się sprowadzić, ku odwiedzinom do Polski - Kraśnik-Gorzków Puchaczów Rodzinę z Kalifornii.
Powiązanie Ich z Puła(w)skimi jest taka, że ojciec mego wujka Waltera mamy, czyli wujenki Aleksandry z Jaworskich Prober, czyli dziadek Leon Jaworski był najstarszym bratem swej siostry Marianny z Jaworskich Puła(w)skiej. Marianna i Józef mieli dzieci : Katarzynę, Tomasza oraz Ludwikę.
Byliśmy odwiedzić kuzynkę Anię w Kraśniku, pojechaliśmy również zwiedzić Zamość. Zaś z braku czasu nie udało nam się niestety zwiedzić Kozłówki, jako głównej atrakcji historyczno-turystycznej.
Wujek Walter Prober i ciocia Jeraldine, byli zachwyceni tymi widokami, oraz z odwiedzenia starego cmentarza Rodziny w Gorzkowie. Byli również w tym kościele białym.
Po godzinie cichej refleksji nad grobami przodków odnalazłem grób Katarzyny Puławskiej, a także i Rutkowskich oraz Jaworów, Jaworskich, Wronów.
Pomyślałem w tym momencie o losach z Rodziny Kołodziejków ale to pewnie leżą Oni w Żółkiewce jak i Pułascy
Z Kołodziejków wywodzi się moja 2 x Prababcia Marianna. A moją prababcią była Franciszka z Łysakoskich.
Po zwiedzeniu tych miejsc udaliśmy sie na kolację Rodzinną do majątku Pana Zbigniewa czyli "Rutka" w Puchaczowie.
Pobyt oraz kolacja była wspaniała w gronie rodzinnym, i gości ze Stanów. Pokazałem mój dorobek w postaci dwóch tomów kronik rodzinnych ubranych w akta -metryki- skany oryginałów i tłumaczenia na PDF. Goście jednak przyjechali na trzy dni. Więc zaraz po kawie i ciastku u wujka Leszka Jaworskiego w Cycowie udaliśmy się z Panem Zbigniewem bezpośrednio na dworzec w Lublinie.
A za 40 min. mieliśmy już pociąg do Warszawy. Tam spędziliśmy popołudnie i miły wieczór w hotelu przy lotnisku. A rano na trzeci dzień pożegnaliśmy ciocię i wujka którzy odlatywali o 10:50 do SKT. Petersburka kontynuować wycieczkę fakultatywną akurat ostatnie parę dni, a później powrót do LAX Kalifornii.

Wiolu, jeśli to czytasz, mam nadzieję że ta mała relacja Cię zadowoliła.
Mam nadzieję, że miałaś wspaniałe wakacje w Portugalii.
Pozdrawiam Wszystkich świątecznie, oraz życzę wszystkiego najlepszego na te Święta Bożego Narodzenia oraz wspaniałego i lepszego od starego Nowego 2014 Roku !

Leszek ze Szczecina.

Odpowiedzi (2)

9.05.2014 15:46
Witam szanowne grono Forumowiczòw. Ostatnio odkryłem nowe powiązania. W akcie małżeństwa Eliasza Bojkowskiego i Antoniny z Zienkiewiczòw, że mamą jej była Helena z Kaczorowskich. Tyle że strony mego sp. wujka Zygmunta oraz cioci Jadwigi. W mojej stronie drzewka badania trwają nad Rodami Kołodziejkòw oraz Iłowieckich. Jan Kołodziejek oraz Apolonia z Iłowieckich, to obecnie 6x dziadkowie moi oraz przodkowie mojej prababci Franciszki z Łysakowskich Jaworskiej h. Lubicz. Tyle z nowości. Badania i analizy trwają. Pozdrawiam serdecznie. Leszek Ps. Proszę o pilny kontakt z Administratorem Forum.
29.09.2015 10:20
Witam Państwa. W moich ostatnich odkryciach genealogicznych, trafiłem na linię do Ojca Świetego J.P.II. Czylip poprzez linie : mojej relacji do pra3 babci Marianny Psujek, potem jej ojca Jakuba - jego brata Wojciecha, i poprzez Marcòw, oraz Pidkòw do Łopuszańskich, potemd o Skrzetuskich i Kaczorowskich. Ta linia, wiedzie ròwnież niejako i do Mieszka I. Tyle z moich ostatnich nowości zl inii po kądzieli. Pozdrawiam. Leszek