Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Pobiedziska

1.08.2014 20:53
Wczoraj byłam w Pobiedziskach. Mieszka tam moja babcia Hela. W październiku skończy 95 lat. Mimo podeszłego wieku jest sprawna fizycznie i ma doskonały kontakt z otoczeniem. Miałam wiele pytań dotyczących rodziny. Rozmowa prawdopodobnie trwałaby długo, gdyby nie fakt, że nie miałam sumienia męczyć babci.
Byłam na cmentarzu odwiedzić groby bliskich mi osób. Przy pomocy rodziny sfotografowałam również pomniki dalszych krewnych. Zrobiłam zdjęcia grobu rodziny Pągowskich. Byli oni właścicielami wsi Gołuń, Działyń, Dziedziczyli również majątek w Łubowie. Na cmentarzu w Pobiedziskach znajduje się grobowiec rodziny Radońskich.
Spotkałam się z siostrami i braćmi mojej mamy, którzy przyszli do babci. Atmosfera była wspaniała. Spacerując po mieście sfotografowałam dom, w którym urodził się Rudolf Nowak-mój pradziadek. Przez jakiś czas mieszkał tam jego ojciec Jakub i Emilia zd. Erdmann. Niestety nie dowiedziałam się niczego o czasie ich śmierci i miejscu pochówku Jakuba. Wizyta w Pobiedziskach była owocna w nowe opowiadania o rodzinnych losach, jak i w nowe zdjęcia.