Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Poszukuje rodziny Dłużeń, Krysa, Suchecki

14.12.2021 07:21
Dzień dobry,

poszukuje krewnych z rodziny Dłużeń, Krysa, Suchecki. Chciałabym się dowiedzieć coś o przodkach, jak żyli, gdzie mieszkali, skąd pochodzą, co robili.
Dłużeń- mój dziadek Stanisław, najstarszy z rodzeństwa rok urodzenia 1922. Jego tato Wincenty a mama Agnieszka- mieszkali w Kolbuszowa.Wiem , że pradziadek umarł w wieku 33 lat. Niestety nic więcej nie wiem. CO robili, czym się zajmowali.
Krysa- Mieszkali w Czelatycach- prababcia Urszula jej mąż Stanisław. Synowie Władysław i Marian. Mój dziadek Władzio wiem, że uciekł z tamtych stron i osiedlił się na dolnym śląsku. Nie wiem jak było wcześniej. Skąd pochodzili czy mieszkali w Polsce czy wcześniej gdzie indziej. Nazwisko oznacza szczur. Mogą być korzenie Ukraińskie.
Suchecki- pradziadek Marcin 1907r, jego żona Maria 1909r- uciekli z obecnej Ukrainy- mieszkali koło Zalesia, Wylesia, Moja babcia Helena urodziła sie w Buczacz. Wiem,że kuzynostwo zostało na tych ziemiach, ponieważ wzięli ślub z Ukrainką. Mieli gospodarstwo.
Bardzo proszę o pomoc, nie mam kogo się spytać, chciałabym poznać korzenie. Wszyscy pochodzą ze Wschodu osiedlili się na zachodzie. Każda informacja jest cenna dla mnie.

pozdrawiam
Patrycja