Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Powitanie (2)

22.03.2014 23:35
Witam serdecznie wszystkich starszych forumowiczów!
Serdeczność moja nie jest tak całkiem bezinteresowna /biję się w piersi!/. Mam nadzieję,że będziecie bardzo pomocni w moich poszukiwaniach, które już od kilku lat prowadzę z dość dobrym skutkiem jeśli chodzi i moje pokolenie i następne. Niestety jak do tyłu to wielkie kłopoty! Tak się składa, że CI z moich kręgów rodzinnych, którzy urodzili się na Kresach Północnych już przeszli smugę cienia. Mnie zresztą też już nie daleko do tego kresu bom urodzony też w tamtych stronach a od 1946-go roku jako repatriant w Polsce. Mimo dość zaawansowanego 8-go krzyżyka komputerem posługuję się dość sprawnie /zaszłości zawodowe/. Pełen dobrych myśli startuję do wertowania /właściwie klikania! / portalu.

Odpowiedzi (4)

23.03.2014 13:43
Witamy Panie Izydorze,
Życzę Panu powodzenia w poszukiwaniach, ja niestety jeśli chodzi o kresy północne sama utknęłam i nic nie jestem w stanie znaleźć więc pomóc nie pomogę. Ale jest tu wielu pomocnych ludzi, więc na pewno znajdzie Pan to czego szuka.
17.12.2018 22:10
Pani Magdo!
Spóźnione moje podziękowanie za miłe powitanie ! Postanowiłem napisać bo już prawie dochodzą dwa lata Pani nieobecności na forum - czy coś złego się stało ?
Miałem trochę szczęścia bo archiwa kresów północnowschodnich nie zostały w 1921 roku przekazane Polsce tak jak archiwa reszty ziem zaboru rosyjskiego. Te przekazane archiwa zostały umieszczone w Zamku Królewskim w Warszawie i uległy zwęgleniu w piwnicach zamku w II W.Św. Pewnie było tam wiele interesujących dla Pani dokumentów. Moje szczęśliwie przetrwały i znajdują się w Rosyjskim Archiwum Akt Dawnych w Petersburgu.
26.02.2019 18:52
Witam Panie Izydorze!
U mnie wszystko w porządku. Trochę mi się tylko priorytety w życiu pozmieniały. Cieszę się, że interesujące Pana akty się nie zwęgliły. Znając moje szczęście w poszukiwaniach pewnie ma Pan racje i interesujące mnie akty znajdowały się właśnie w Zamku Królewskim. Narazie szukam dalej - najwyżej nie znajdę
28.09.2019 13:59
Również witam Szanownego Pana. Życzę owocnych poszukiwań.