Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Popiel, Winniccy, Kulczyccy, Bilińscy, Horodyńscy i in.

21.09.2008 20:55
Są na tym forum osoby które poszukują tych nazwisk i innych. Napiszcie czego szukacie i a co już wiecie

Odpowiedzi (6)

27.10.2009 20:56
Oj z Popielami to będzie pracy..., o Horodyskich (Horodyńskich) i Czajkowskich (Czejkowskich) już nie wspominam, to chyba najliczniejsze rodziny na Rusi.

Dominik Popiel i Róża Wosińska (c. Mateusza i Katarzyny Chłopickiej)

dzieci:

- Katarzyna
- Klemens, kanonik
- Rudolf
- Wojciech

Mam ich potomków, uzupełnię jak się odczytam, ale raczej h. Sulima.
5.11.2009 12:08
Ja mam w rodzinie Eleonorę Winnicką i kilku Kulczyckich "Taras" i nie tylko.
Wszyscy z rejonu k. Starego Sambora.

Co do pozostałych to też by się znaleźli.

Te rejony to jedne z najmniej opisanych dlatego zrobienie sieci genealogicznej jest możliwe tylko poprzez zgromadzenie wszelkich danych pochowanych w szufladach wszystkich tych którzy mają coś wspólnego.
19.02.2015 17:13
Witam wszystkich! Poszukuję Kulczyckich herbu Sas. Mój pradziadek, Teodor, mieszkał we Lwowie . Nic o nim nie wiem oprócz tego ,że miał żonę Katarzynę/Krystynę zd Zajicek (prawdopodobnie pochodziła z Ołomuńca). Mieli dwoje dzieci: Stanisława (mój dziadek) i Stefanię. Poszukuję rodzeństwa Teodora. Dziadek nie opowiedział nam nic ciekawego ponieważ przepadł w czasie wojny zanim się urodziłam. Od Babci wiem, że to była znana rodzina we Lwowie. Ciekawa jestem czy ktoś jeszcze Ich pamięta....
19.02.2015 21:49
Witam wszystkich! Poszukuję Kulczyckich herbu Sas. Mój pradziadek, Teodor, mieszkał we Lwowie . Nic o nim nie wiem oprócz tego ,że miał żonę Katarzynę/Krystynę zd Zajicek (prawdopodobnie pochodziła z Ołomuńca). Mieli dwoje dzieci: Stanisława (mój dziadek) i Stefanię. Poszukuję rodzeństwa Teodora. Dziadek nie opowiedział nam nic ciekawego ponieważ przepadł w czasie wojny zanim się urodziłam. Od Babci wiem, że to była znana rodzina we Lwowie. Ciekawa jestem czy ktoś jeszcze Ich pamięta....


Kulczyckich było sporo - nawet tych h. Sas. Księgi są w archiwum lwowskim a część nawet online. Warto by było podjąć próbę stworzenia w kilka rodzin projektu ustalenia pełnego drzewa Kulczyckich - bo to jest rodzina mająca a związek z wieloma wydarzeniami z terenów lwowskiego. W CDIAL są też teczki potwierdzeń szlachectwa Kulczyckich. Można dużo znaleźć tam ciekawych materiałów - nasi współpracownicy mogą to pomóc uzyskać.
9.07.2015 16:24
Witam,prócz Winnickich znane są mi te nazwiska z metryk Mariampola woj.stanisławowskie .Mieszkali w okolicach do czasu wysiedleń . Nie mam spokrewnionych.
Proszę porównać ze stroną Bilińskich .
http://www.antoniego26.pl/genealogia/index.htm
6.08.2016 23:20
O ile się orientuję w 2012 roku została wydana książka Jerzego Sasa Kulczyckiego (na prawach rękopisu) " Z dziejów Kulczyckich tom I Od Brańska do Wiednia", spróbuję się dowiedzieć, czy jest kontynuacja tego opracowania-Anna Borowiecka