3043. Rodzina prababci

Re: Rodzina prababci

Postprzez Ewa73 » 13.09.2009

Udało mi się dotrzeć do aktów zgonu pradziadków. Prababcia Aleksandra Elznerowicz zd.Topolnicka była córką Władysława Topolnickiego i Konstancji Łapińskiej. Żyła lat 71, urodziła się w Lututowie, zmarła 21.06.1936r.w Łodzi. Jej mąż Stanisław Elznerowicz był synem Franciszka i Benigny Zawadzkiej. Zmarł 22.03.1939r w wieku 76 lat w Łodzi. Czy teraz moich przodków można jakoś powiązać z danymi osób z rodziny Topolnickich na stronie internetowej? Przeglądając nie potrafiłam nic znaleźć, ale mogłam przeoczyć. Jest tam co najmniej kilkaset osób.
Ewa73
Aktywny
Aktywny

Postprzez Marcin » 13.09.2009

Na stronie Topolnickich jest już dokładnie 932 osoby.
Niestety ja też nie widzę żadnego Władysława który by pasował. Musiał urodzić się ok. 1860r.
No nic - umieszczę to na stronie i będziemy czekać. W końcu te dane zaczną się składać i łączyć.
"Ateista - to ktoś wierzący w brak wiary, i twierdzący że wierzenie jest bez sensu"
Marcin
Administrator
Administrator
Medale: 1
Pomoc techniczna (1)
Imię i nazwisko: Marcin Niewalda

Postprzez Marcin » 13.09.2009

Oj coś mi się źle policzyło. Władysław urodził się ok. 1835. W takim razie byłby jeden Władysław który by pasował - ten podany w Herbarzu Podolskim, niestety tam jest zbyt mało danych żeby mieć chociaż uzasadnione przypuszczenie. Na razie zbieżne tylko daty.
"Ateista - to ktoś wierzący w brak wiary, i twierdzący że wierzenie jest bez sensu"
Marcin
Administrator
Administrator
Pomoc techniczna (1)

Postprzez Ewa73 » 14.09.2009

Na podstawie aktu zgonu moja prababcia Aleksandra urodziła się w 1865r w Lututowie. Nigdy nie słyszałam o tej miejscowości. Czy leży ona w okolicach Łodzi, a jak nie to gdzie?
Ewa73
Aktywny
Aktywny

Postprzez Marcin » 14.09.2009

w pow. wieluńskim (albo sieradzkim - zależy kiedy)
Marcin
Administrator
Administrator
Pomoc techniczna (1)

Postprzez Ewa73 » 05.10.2009

Wysłałam prywatną wiadomość z danymi moich krewnych-potomków Aleksandry Topolnickiej, które można wpisać na stronę internetową. Być może dzięki tym danym odezwie się ktoś z dalszej rodziny.
Ewa73
Aktywny
Aktywny

Postprzez Marcin » 07.01.2010

Ktoś się odezwał z MK ?
Marcin
Administrator
Administrator
Pomoc techniczna (1)

Postprzez Ewa73 » 02.03.2010

Niestety z tej gałęzi rodziny dawno nikt się nie odzywał. Nie wiem jak mam szukać, ponieważ nie znam miejscowości w których mieszkali przodkowie.
Ewa73
Aktywny
Aktywny

Postprzez Marcin » 03.03.2010

W takich wypadkach trzeba podążać śladem dokumentów i archiwów. Akt zgonu, akt ślubu, chrztu, ślubu rodziców, chrztu rodziców - w międzyczasie spisy mieszkańców, potwierdzenia szlachectwa dokumenty sądowe - dało by się......
Marcin
Administrator
Administrator
Pomoc techniczna (1)

Postprzez JakubKarbowski » 23.06.2010

Witam serdecznie.Prowadzę badania genealogiczne rodziny Karbowskich powiązanej z Mazowszem ale jak głosi tradycja wywodzącej się z Wołynia.Jednym z braci pradziadka Waleriana /1884/był Stefan .Stefan mieszkał w Łodzi i podobno był bezdzietny.Ojcem Stefana był Antoni lub Jan Antoni.Stefan miał rodzeństwo Jadwigę Stefanie/niepewne/Waleriana oraz rodzeństwo przyrodnieTomasza/Warszawa dzieci Witek i Marysia/Władysława i Katarzynę.Miejscowości występujące najczęściej to Guzów,Wiskitki,Czersk,Mniszew,Jasieniec.Sompolno,Warszawa.Chętnie dowiem się czegokolwiek na temat Stefana bo jeśli to ten to jego miejsce urodzenia może potwierdzić posiadane informacje/w księgach parafi Wiskitki i w AP w Grodzisku są zapisy dotyczące Karbowskich do około 1750 roku/Prosze o wszelkie informacje.Mam nadzieje że uda się ruszyć.Pozdrawiam .
JakubKarbowski
Veni vidi i znikli
Veni vidi i znikli

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Topolniccy