6613. Rasławska Gizela zam. Topolnicka

Re: Rasławska Gizela zam. Topolnicka

Postprzez YOANNA72 » 07.01.2010

Hej,nie wiem jak Marta ale ja nie mam nic przeciwko żeby się grono powiększyło :) pozdrawiam serdecznie was oboje :-) Asia
YOANNA72
Aktywny
Aktywny
Imię i nazwisko: Joanna Szachniewicz

Postprzez Marcin » 07.01.2010

niech tylko Marta spróbuje :pogon
"Ateista - to ktoś wierzący w brak wiary, i twierdzący że wierzenie jest bez sensu"
Marcin
Administrator
Administrator
Medale: 1
Pomoc techniczna (1)
Imię i nazwisko: Marcin Niewalda

Widzę,że w Krakowie sami fajni ludzie mieszkają i tacy ZDOLNI naprawdę podziwiam wasz zapał w sumie to ja się od was tym zaraziłam hihi cieszę się że was poznałam i serdecznie zapraszam do małej Legnicy :D
YOANNA72
Aktywny
Aktywny

Postprzez Marcin » 07.01.2010

csssiiii .... Marta jest z Warszawy - jeszcze się oburzy - hihi ;)
"Ateista - to ktoś wierzący w brak wiary, i twierdzący że wierzenie jest bez sensu"
Marcin
Administrator
Administrator
Pomoc techniczna (1)

Oj tam Warszawa też jest piękna i ma fajnych ludzi Martuś i nie jest taki daleko od Krakowa prawda?a stolica to stolica jest się czym pochwalić byłam i w Warszawie i w Krakowie piiiiiękneeee miasta .A wracajac do tematu to Marty powody znam dlaczego się tu znalazła na tej stronie a jakie są twoje ?Marcinie ;)
YOANNA72
Aktywny
Aktywny

A i mam prośbę żebyś tam uzupełnił te dane o zakonnicy z Topolnickich ja tam wyżej pisałam o niej jak się nazywała itd dobrze? :papa :)
YOANNA72
Aktywny
Aktywny

Postprzez genarch » 07.01.2010

Marta się nie oburza ;)

Poza tym, to że mieszkam w Wwie, to o niczym nie świadczy ;) Ja jestem typowy kundel :lol: Urodzona w Opolu, wychowana w Poznaniu, zamieszkała obecnie w Warszawie. A należę do Małopolskiego Tow. Genealogicznego, żeby było śmieszniej :)

A moje powody... do Herbarza, genealogii etc... :arrow: tzw. bzik kompletny :ice
Sentymentalne podróże na Kresy - serdecznie polecam
Genealogiczne.plponad 46 tys. nagrobków z Polski, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Litwy"
Członek MTG - http://www.mtg-malopolska.org.pl/
genarch
Kreator Forum
Kreator Forum
Imię i nazwisko: Marta Czerwieniec

Postprzez genarch » 07.01.2010

btw - wyjazd [A-4] na zachodnie rubieże można Aby połączyć z:
a) Opolszczyzną,
b) wizytą we Wrocławiu,
c) i dalej na zachód... do Legnicy :)
Sentymentalne podróże na Kresy - serdecznie polecam
Genealogiczne.plponad 46 tys. nagrobków z Polski, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Litwy"
Członek MTG - http://www.mtg-malopolska.org.pl/
genarch
Kreator Forum
Kreator Forum
Imię i nazwisko: Marta Czerwieniec

Postprzez Marcin » 08.01.2010

YOANNA72 napisał(a): a jakie są twoje ?Marcinie ;)

hmmm... uważam, że genealogia - ale w tej wersji znacznie szerszej niż tylko siedzenie przodków na gałęzi drzewa, to jedyna szansa na odzyskanie ułamka tego co utraciliśmy przez 200 lat zaborów. Zarówno jeśli chodzi o moją prywatną rodzinę (nie mam tu na myśli żadnych latyfundiów) jak i cały naród. Idee, które doprowadziły do rozkwitu Polski na pocz. XVII wieku były niezwykłe i tak nowoczesne że Ameryka i Europa dzisiaj jeszcze mogły by się wstydzić swojego zacofania. Rzeczpospolita szlachecka to jedyny uczciwy ustrój państwowy jaki znam w dziejach świata, a struktura narodu to jedyna która promowała postawy pozytywne, rozwijała psychologiczne i etyczne zjawiska pozytywne a minimalizowała negatywne. Zjawiska które doprowadziły do jej upadku są dzisiaj postawą naszego i europejskiego ustroju!

Czy wobec tego można się dziwić że genealogia jest moją pasją ?
Marcin
Administrator
Administrator
Pomoc techniczna (1)

Postprzez YOANNA72 » 08.01.2010

No nie spodziewałam się tak wyczerpującej odpowiedzi, przez chwilę poczułam się nawet jak w szkole na lekcji historii ale jest to rzeczywiście dobry powód do tego żeby ta dziedzina była twoją pasją .Ja z tobą na ten temat nawet nie będę zaczynała dyskusji bo nie znam się tak dobrze na tym ale moja siostra z zawodu historyk to na pewno by miała o czym z tobą pogadać ;) W każdym razie jestem otwarta na zdobywanie wiedzy i nowych doświadczeń dlatego tu jestem i mam nadzieję czegoś się od was jeszcze nauczyć i dowiedzieć o historii i swoich przodkach .Pozdrawiam serdecznie Asia :D
YOANNA72
Aktywny
Aktywny

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Topolniccy