1474. Marcin Niewalda

Noty informacyjne o redaktorach - można zadawać im pytania (nawet bez rejestracji na forum)
PYTANIA, ROZMOWY - użyj "odpowiedz" lub zaloguj się i wyślij wiadomość prywatną.

Redaktorów prosimy o krótkie notki biograficzne. Link do swojego wątku można umieszczać np. pod zdjęciami w Archiwum.

Odpowiadać można również ANONIMOWO ! - Trzeba tylko dodać kod z obrazka. Anonimowe tworzenie nowych wątków niemożliwe. Dział jest moderowany - posty pojawią się po akceptacji moderatorów.

Re: Marcin Niewalda

Postprzez Marcin » 11.02.2011

Bardzo dużo informacji wklejam (ja i inni z redakcji) spod konta administracyjnego. Stąd znajduje się na stronach Herbarza wiele zindeksowanych nagrobków, metryk, czy innych zdjęć - osób z których osobiście nie mam powiązania rodzinnego. Nie mniej jednak zawsze możemy jako redakcja podjąć pomoc w poszukiwaniach.
"Ateista - to ktoś wierzący w brak wiary, i twierdzący że wierzenie jest bez sensu"
Marcin
Administrator
Administrator
Medale: 1
Pomoc techniczna (1)
Imię i nazwisko: Marcin Niewalda

Postprzez szczypiorniak6 » 28.02.2011

Błądząc po stronach forum, natknęłam się na wywód Marcina na temat genealogii. Czuję to samo i chciałabym powiedzieć to samo. Zauważyłam, że miłość do genealogii rodzi się koło czterdziestki. Czyż nie jest ona, poza autentyczną potrzebą tych "głębszych" ludzi zajmujących się genealogią, do których należymy, a przez skromność o tym mówimy, również konsekwencją przemijania czasu i swego rodzaju kryzysem wieku średniego? (do którego głupio się przyznać?) Każdy kto przeczyta, niech przed sobą odpowie...
Dobrze, że istnieją tacy jak my, którzy wartość upatrują w czymś ulotnym, a do tego bezinteresownym, dla niektórych niezrozumiałym. Cieszę się, że jestem wśród Was,
Iza
szczypiorniak6
Aktywny
Aktywny

Postprzez yooreck » 03.03.2011

Nie zawsze tak jest, że dopiero koło czterdziestki pojawia się potrzeba odkrywania swoich korzeni;) Szczęśliwie już piętnaście lat szukam informacji o przodkach, a dopiero za kilka dni 31 lat mi stuknie.

Ale faktycznie, szukając spotykam się prawie wyłącznie z osobami ode mnie starszymi. Może faktycznie pojawia się poczucie upływającego czasu i świadomość ulotności wiedzy i historii?
Pozdrawiam,
Jerzy Kowski
yooreck
Zaawansowany
Zaawansowany
Imię i nazwisko: Jerzy Kowski

Postprzez Marcin » 03.03.2011

Mój kryzys wieku średniego też się zaczął koło 20-tki :) A nawet już wcześniej gdy na kolanach babci słuchałem jej opowiadań z dzieciństwa.
"Ateista - to ktoś wierzący w brak wiary, i twierdzący że wierzenie jest bez sensu"
Marcin
Administrator
Administrator
Pomoc techniczna (1)

Postprzez Piotr Łazaruk » 12.05.2011

Witam serdecznie
Przeglądając strony internetowe dość przypadkowo trafilem na fotografię grobu.Znajduje się on w miejscowości Piszczac ,naPodlasiu.Pochowany jest tam mój wuj Stanisław Łazaruk wraz z drugim młodym mężczyzną.
Jestem ciekaw w jaki sposób fotografia znalazła się w tym miejscu.Może jest ktoś kto zna więcej szczególów związanych ze śmiercią tych osób. W swojej rodzinie nie mogę się wiele dowiedzieć- prawie wszyscy już nie żyją
Serdecznie pzdrawiam .Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.
Piotr Łazaruk
Piotr Łazaruk

Postprzez Jadwiga b-Sz » 26.05.2011

Witam. Doznałam szoku widząc zdjęcie grobu mojej pra pra babci Katarzyny Łotockiej pochowanej na cmentarzu Janowskim we Lwowie. Pisze Pan że pradziadkowie pochodzili z Inflant tak jak i moi jeżeli coś Panu wiadomo o moich przodkach proszę o odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam Jadwiga Borodziej-Sztachel
Jadwiga b-Sz

Postprzez Marcin » 22.09.2011

Te nagrobki pochodzą z dokumentacji jakie wykonujemy "pro publico bono". Naszym celem jest w ten sposób zachować przynajmniej informację, gdyż - szczególnie na wschodzie - groby są ciągle niszczone a dla wielu jest to wartość ogromna, gdyż nie mają możliwości tam pojechać, lub po prostu często nie wiedzą że taki grób istnieje. W ten sposób już wiele osób znalazło swoich przodków.

Fakt, że ten grób jest u nas w bazie, nie oznacza że ktoś konieczna ma z nim osobiste powiązania. Ale osobiste powiązania często są wśród oglądających

Docelowo - pragniemy zrobić pełną bazę grobów i tablic. Niestety to ogromna praca. Nie chcemy dostępu do tych zdjęć ograniczać płatnie - (chyba że do największych rozmiarów fotografii)
Marcin
Administrator
Administrator
Pomoc techniczna (1)

Postprzez Anna Ś. » 24.10.2011

Witam serdecznie! Na zdjęciach jest grób siostry mojegio taty (Danuta z Orłowskich Sowa). Będąc we Wrocławiu bezskutecznie szukałam tego grobu. Myślałam, że już go nie ma. Proszę o informacje kiedy to zdjęcie zostało zrobione. Mój adres: anna_slusarz[w tym miejscu malpka]op.pl
Bardzo, bardzo dziękuję!
Anna Ś.

Postprzez Marcin » 02.11.2011

Nie wysyłamy i nie informujemy na maila i radzę nie zostawiać adresu mailowego nigdy na żadnym forum napisanego - chyba że się chce mieć spamu całą masę. Każde zdjęcie ma metryczkę, widać kiedy zostało nadesłane.
To zdjęcie o które pani pyta zostało zrobione w zeszłym roku na wiosnę.
Marcin
Administrator
Administrator
Pomoc techniczna (1)

Odp: Marcin Niewalda

Postprzez aleator » 21.12.2011

Witam Marcinie!

Jaki ten świat jest mały :)
Od urodzenia mieszkam w najpiękniejszym mieście na świecie ... Krakowie :)
Zapraszam na moją stronę internetową

http://www.gabinetaleatora.w8w.pl

Myślę, że znajdziesz tam ciekawe dla Ciebie "klimaty".
Niestety z braku czasu, a inni tak go marnują :placze , nie zajmuję się tą stroną od kilku lat.

Jurek
Szukane nazwiska woj. małopolskie Bajor, Dryś, Mazur (Zaborów, Wola Przemykowska), Jeziorek (Chronów, Uszew), Przeklasa (Gromnik).
Akt urodz. Katarzyny Jeziorek, przełom XVIII/XIX w., okolice Wiśnicza.
...
http://jeziorek.url.ph/
http://chronow.url.ph
aleator
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Tłumacz (1) Twórca indeksów (1)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Redaktorzy - who is who