Portal w trakcie przebudowywania.
Niektóre funkcje są tymczasowo wyłączone, inne mogą nie działać poprawnie.

Ludwik

8.12.2008 21:52
Witam !
Mam przodków na Litwie a także w Wielkopolsce, gdzie jeszcze więcej ode mnie ma ich moja Żona. Genealogia moim zdaniem, spełnia funkcje niewątpliwie szersze (patriotyczne?),niż tylko trochę nazwisk we własnym drzewie. Chyba nie bez powodu za czasów komunistycznych nie"cieszyła się powodzeniem", żeby nie użyć mocniejszego stwierdzenia. Teraz to się na szczęście zmienia. Myślę ,że się rozumiemy i jesteśmy tego samego zdania.
Cieszę się, że mogę być pomocny w Herbarzu, który jest świetnym miejscem dla poszukujących prawdy o przeszłości, i któremu ja sam bardzo wiele zawdzięczam. Teraz przyszedł czas, aby pomóc innym, tak jak mnie pomagano na początku moich badań.

Pozdrowienia - Ludwik

KONTAKT - przez "wyślij prywatną wiadomość" - obok.

Odpowiedzi (2)

28.04.2010 12:22
Witam, jestem pierwszy raz na tej stronie ale znalazlem tu bardzo interesujące mnie zdjęcie z Załowocza i chciałbym się strasznie dowiedzieć czy to jest to Załowocze które mnie interesuje. Otóż piszę artykuł o opuszczonych wsiach Polesia Lubelskiego i jedną z tych wsi - a dokładnie folwarkiem jest Załowocze w Lasach Sobiborskich k. Włodawy. Czy wie Pan może czy zdjęcie które Pan przesłał na stronę, zatytułowane "Załowocze - na wolnym powietrzu" to jest właśnie Załowocze k. Włodawy. Ten Folwark był nad jeziorem i w tle na tym zdjęciu być może widać właśnie jezioro więc prawdopodobieństwo jest duze ale chciałbym mieć pewność.
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Dawid
15.12.2011 16:54
Witam -

Niestety. obawiam się, że niewiele Panu pomogę. Na zdjęciu są osoby z rodzin Łępickich h. Junosza i de Virion h. Leliwa. Nigdy nie słyszałem i nic mi nie wiadomo o tym, aby mieli jakieś posiadłości w tamtych stronach. Ale w moim archiwum rodzinnym są również zdjęcia np. z Terespola czy innych miejsc, w których moi przodkowie bawili z wizytą, w gościnie. Może więc i w tym przypadku było podobnie? Podpis jest jedyną wskazówką, że chodzi o Załowocze.

Pozdrawiam - Ludwik