Strona 1 z 1

Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

PostNapisane: 23.03.2013
przez bjasinski
Witam serdecznie. Pochodzę z Krakowa, jestem członkiem MTG, pracuję w Redakcji, zajmuje się poszukiwaniami genealogicznymi. Prowadzę społeczne archiwum rodzinne i miejscowości Bohorodyczyn w powiecie Tłumackim dawnego województwa stanisławowskiego.
Nawiążę kontakt z każdym kto jest zainteresowany tym rejonem. Chętnie pomogę w poszukiwaniach.

Odp: Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

PostNapisane: 23.04.2013
przez Darrie27
Cześć Bartek,

Proszę o kontakt w sprawie drzewa genealogicznego naszej rodziny Mączków oraz podanie twojego prywatnego adresu email oraz kontaktu do p. Basi, która szuka też swojej rodziny.

Odp: Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

PostNapisane: 30.05.2014
przez Arkadiusz Jasinski
Witam,

jestem zainteresowany rodziną Jasińskich. Ostatni znany mi przodek to Wawrzyniec Jasiński ur. 28 sierpnia 1830 w miejscowości Stany w woj. podkarpackim, syn Bartłomieja i Marianny Rydel. Jeżeli posiada Pan jakieś pomocne informacje, proszę o kontakt.

Pozdrawiam,
Arkadiusz Jasiński

Odp: Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

PostNapisane: 05.08.2014
przez 77malko
Witam.

Panie Batłomieju,

Jestem ciekaw czy byłby Pan w stanie pomóc w moich poszukiwaniach.

Poszukuję jakichkolwiek informacji o przodkach ze strony mojej babki z domu Ryst. Wg historii rodzinnej jej dziadek Ignacy Ryst przeniósł się wraz z rodziną do wsi w okolicach Wyszkowa pod Warszawą z Kresów uciekając przed represjami rosyjskimi. Rodzina zmieniła też nazwisko, wcześniej nazywali się Jasińscy. Niestety nie mam zbyt wielu informacji, wiem tylko że rodzina posiadała jakąś przetwórnię i prawdopodobnie majątek ziemski. Siostra Ignacego miała na imię Karolina. Nie znam daty urodzenia ani imion rodziców Ignacego, ale wiedząc, że jego najstarszy syn urodził się w 1890, Ignacy musiał urodzić się nie wczesniej niż ok 1860-65 i prawdopodobnie to raczej jego ojciec uciekał z Kresów, być może z już małym Ignacym, bo w rodzinnej historii jest wzmianka o udziale przodka w powstaniu.

Chyba nie oczekuję, że uzupełni Pan cokolwiek w tej układance, to byłoby zbyt niezwykłe :), ale może pokieruje Pan jak szukać dalej, albo udzieli wskazówek jakie dodatkowe informacje mogłyby pomóc w poszukiwaniach.

Pozdrawiam,
Tomek Małkowski

Re: Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

PostNapisane: 03.01.2015
przez bjasinski
W tej sytuacji należałoby sprawdzić, czy Ignacy nie był jakoś szczególnie zainteresowany konkretnym rejonem na Kresach? Warunek, to czy znał skąd pochodził, czy nie był zbyt mały by zapamiętać skąd przybył? Zacieranie śladów, to jedno, a sentyment i pamięć drugie. Zmierzam do tego że nie tak łatwo odciąć się od korzeni i lat dziecięcych. Właśnie tu upatrywałbym wskazówek do poszukiwań. Jedną wskazówkę już mamy: miejscowość znajdowała się w zaborze rosyjskim. Mój przodek też przybył po powstaniu, podobno gdzieś z guberni podlaskiej, a według innej wersji okolice Warszawy. A może zmienił dane w dokumentach..

Odp: Bartłomiej Jasiński - Bjasinski

PostNapisane: 21.08.2018
przez Niewiadomski37
Szanowny Panie,

pragne uzupelnic dane czlonka mojej rodziny, powstanca styczniowego 1863 Wladyslawa Prus Niewiadomskiego z Panskiego zdjecia jego grobu w Kolomyji z 2016 r.

urodzil sie jako Jan Wladyslaw dw. imion inaczej niz na nagrobku, bo wg. wpisu metrykalnego (w moim posiadaniu) 26.6.1829 w miejscowosci Kasperowce nieopodal Zaleszczyk na Podolu Galicyjskim.
zmarl w Kolomyji w funkcji Zarzadcy Szpitala Publicznego tamze.
aresztowany przez wladze austriackie w 1848 r. (wraz ze starszym bratem Piotrem) i wcielony do 24. pulku piechoty liniowej za próbę udziału w powstaniu węgierskim. Wrócil do Galicji w 1859 r.
rodzice: Andrzej Tytus Prus Niewiadomski (* ok.1792, †14.5.1850 Filipcze, tamze na Podolu) i Felicita Marianna z Tyminskich (*ok. 1795/†po 1862).
Mial brata Modesta (*1831, † przed 1900). Trzej wnukowie Modesta: Julian, Symplicjusz i Sebastian byli w AK, a ich siostra Feliksa zostalla wywieziona przez NKWD do Kazachstanu.

Z wyrazami szacunku

Andrzej Prus Niewiadomski
Am Fichtenberg 10
D 12165 Berlin
Tel. 004930 - 7913414
Fax 004930 - 7924503
e-mail: [email protected]