Strona 3 z 4

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

PostNapisane: 20.05.2012
przez aleator
Oberfyński Kazimierz – Stronibaby – poczta Krasne powiat Złoczów
Oberfyński Feliks – Sawezyn – poczta Sokal powiat Sokal
Oberfyński Adam - Koszelów oraz Nowesioło – poczta Kulików powiat Żółkiew
Obertyńskiego Jana spadkobiercy – Udnów – poczta Kulików powiat Żółkiew
Obertyńska Władysława – Tetewczyce – poczta Radziechów powiat Kamionka strumiłowa
Obertyńska Marya – Hujcze – poczta Hujcze powiat Rawa
Oborski Antoni – Zabratówka – poczta Łańcut powiat Łańcut
Oborski Wacław - Cyranka oraz Mielec – poczta Mielec powiat Mielec
Obrzut Kazimierz i Marcin – Strzylawka – poczta Grybów powiat Grybów
Ochocki Stanisław i Emma – Wierzbowiec – poczta Budzanów powiat Trembowla
Ochocki Władysław, Kalinowszczyzna oraz Siemiakowce – poczta Białobożnica powiat Czortków
Ochocki Roman – Zarwanica – poczta Wiśniowczyk powiat Podhajce
Oczosalski Edward - Iławcze (część) – poczta Sorocko powiat Trembowla
Okołowicz Ewelina – Tworylcze – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Olearczyk Kazimierz – Mszana – poczta Mszana powiat Gródek
Olearski Kazimierz - Zborczyce oraz Czyżów – poczta Bochnia powiat Bochnia
Oleniecki Jan i Cons. – Kutyszcze – poczta Podkamień powiat Brody
Olchowski Eugeniusz – Żuków – poczta Gołogóry powiat Złoczów
Olszewski Józef - Rzepienicz suchy oraz Sietnica – poczta Rzepienicz powiat Gorlice
Onyszkiewicz Adam – Lisiatycze – poczta Bilczewolica powiat Stryj
Olizar hr. Władysław – Strzemilcze – poczta Szczurowice powiat Brody
Ogińska hr. Marya;
- Bobrek – poczta Bobrek powiat Chrzanów
- Dąb – poczta Libiąrz powiat Chrzanów
- Chełmek, Gromiec oraz Gorzów – poczta Bobrek powiat Chrzanów
Ogińskiej hr. Olgi spadkobiercy - Nowosiółka oraz Jedynówka – poczta Podhajce powiat Podhajce
Opolski Ferdynand – Rospucie – poczta Tyrawa wołoska powiat Dobromil
Orpiszewska Marya - Krościenko wyżne – poczta Krosno powiat Krosno
Oraczewska Helena i Marya – Kawec – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Oraczewska Konstancya – Zerosławice – poczta Łapanów powiat Wieliczka
Orłowska Marya - Koźmice małe – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Orłowska Jadwiga – Lisowce – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Ornstein Roza i J. Margules. Nowosiółka kost. – poczta Korolówka powiat Mościska
Orzechowicz Bolesław – Kalników – poczta Krakowiec powiat Mościska
Orzegalski Józef – Pasierbiec – poczta Limanowa powiat Limanowa
Orzegalska Jadwiga – Bolechowice – poczta Zabierzów powiat Kraków
Ortyńska Petronela i Tomasz – Ortyniec – poczta Łąka powiat Sambor
Osmólskiego Władysława spadkobiercy - Góra z Władypolem oraz Kuliczków – poczta Bełz powiat Sokal
Ostafiński Dr. Maryan – Wokowice – poczta Biadoliny szlach. powiat Brzesko
Ostaszewscy Adam i Marya - Turzepole, Wzdów oraz Jasionów – poczta Brzozów powiat Brzozów
Ostaszewska Aniela - Mistyce i Sanniki – poczta Mościska powiat Mościska
Ostaszewski Stanisław – Klimkówka – poczta Rymanów powiat Sanok
Ostrowska hr. Franciszka - Dyczków, Konstantynówka oraz Brasówka – poczta Borki wielkie powiat Borki wielkie
Ostrowski hr. Witold – Grabownica – poczta Nowe miasto powiat Nowe miasto
Ośmiałowski Stanisław, Beck Meilech i Józef – Kosak – poczta Rrzeziny powiat Ropczyce
Ossolińskich Zakład:
- Strzelce wielkie – poczta Szczurowa powiat Brzesko
- Bodborze – poczta Radomyśl powiat Mielec
- Wola mielecka oraz Grzybów – poczta Mielec powiat Mielec
- Jamv, Izbiska, Partynia oraz Pień – poczta Radomyśl powiat Mielec
- Piątkowiec – poczta Mielec powiat Mielec
- Rakowiec – poczta Sosnów powiat Mielec
Otowski Józef – Chełm – poczta Wola justowska powiat Kraków

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

PostNapisane: 16.06.2012
przez aleator
Pachter Mendel i Chani – Łuk – poczta Kalnica powiat Lisko (obecnie Lesko)
Pacor Stefania – Horbacze – poczta Sczerzec powiat Lwów
Padczewski Ignacy;
- Kaśnia dolna, Jamna i Siekierczyzna – poczta Ciężkowice powiat Grybów
Padlewska Malania – Perepelniki – poczta Nuszcze powiat Złoczów
Palac Józef – Berłeszów – poczta Strzeliska nowe powiat Bóbrka
Paliszewski Adam – Krzyczów – poczta Ropczyce powiat Ropczyce
Pańkowski Stanisław – Mokrzany – poczta Czerchawa powiat Sambor
Papara Tadeusz – Tołmacz – poczta Kamionka strumiłowa powiat Żółkiew
Papary Bol. Spadkobiercy - Batiatycze – poczta Kamionka strumiłowa powiat Żółkiew
Papierz Franciszek – Mstów – poczta Jodłownik powiat Limanowa
Parnas Dr. Emil:
- Borowa, Stróże, Wola stróżka oraz Zdania – poczta Zakliczyn powiat Brzesko
Parnas Maksymilian - Lubycza król. i Lubycza kamer. – poczta Lubycza powiat Rawa
Parnas Maks i Rozalia – Źniatyn – poczta Hulcza powiat Sokal
Parnas Oskar - Mokrzany wielkie – poczta Sądowa wisznia powiat Mościska
Parnes Betti i Rafał - Tudorów oraz Majdan – poczta Kopyczyńce powiat Husiatyn
Parnes Rafael – Mikołajów – poczta Mikołajów powiat Brody
Paschek Franciszek – Zofinów – poczta Grybów powiat Grybów
Passakas Kajetan – Chomiakówka – poczta Gwoździec powiat Kołomyja
Passakas Feliks – Brześciany – poczta Sambor powiat Sambor
Passakas Kajetan – Kolanki – poczta Horodenka powiat Horodenka
Paszkowski Edward – Borok – poczta Jedlicze powiat Krosno
Paszkowski dr. Franciszek – Tome – poczta Zielonki powiat Kraków
Paszkudzki Mieczysław – Mielnów – poczta Olszany powiat Przemyśl
Paygert Kornel - Sidorów, Berednia oraz Polesie – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
Pawlikiewicz Piotr – Głobikowa – poczta Pilzno powiat Pilzno
Pawlikowski Konstanty – Babica – poczta Czudec powiat Rzeszów
Pawlikowski Mieczysław:
– Starzawa – poczta Stubno powiat Mościska
- Milno – poczta Milno powiat Brody
Pejsakowicz Mojżesz – Polanki – poczta Baligród powiat Lisko (obecnie Lesko)
Peltz Hilary – Boków – poczta Bybło powiat Podhajce
Pełczyński Adam – Małnów – poczta Krakowiec powiat Mościska
Perpoucher-Sadlnitzka Róża – Dalastowice – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Pertak Henryk – Pniatyn – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Peszyński Tadeusz – Kobylany – poczta Chorkówka powiat Krosno
Petrowicz Teresa – Czernelica – poczta Czernelica powiat Horodenka
Pick Luisa – Draganówka – poczta Tarnopol powiat Tarnopol
Pięknoś Tadeusz i Marya - Stróże Wyżne – poczta Stróże wyżne powiat Grybów
Pielecka Rozalia – Hińce – poczta Zabłotów powiat Śniatyn
Pieniążek Józefa – Witokówka – poczta Tęgoborce powiat Nowy Sącz
Pieniążka Ignacego spadkobiercy:
- Dęboszyn – poczta Jodłowa powiat Pilzno
- Jawona dolna i górna, Strzegocice oraz Słotowa – poczta Pilzno powiat Pilzno
Pietruskiego spadkobiercy – Stanków – poczta Stryj powiat Stryj
Pilatowski Bolesław – Dubie – poczta Pikwa powiat Brody
Pinińska hr. Irena;
– Gniłowody – poczta Podhajce powiat Podhajce
- Uwsie – poczta Kozowa powiat Podhajce
- Burty – poczta Horożanka powiat Podhajce
Piniński hr. Aleksander;
- Ostalce oraz Suszczyń – poczta Suszczyn powiat Tarnopol
- Pajówka oraz Zielona – poczta Grzymałów powiat Skałat
Piniński hr. Mieczysław - Burakówka, Capowce oraz Sadki – poczta Koszyłowce powiat Zaleszczyki
Piniński hr. Mieczysław i Stanisław – Popowce – poczta Koszyłowce powiat Zaleszczyki
Piniński hr. Stanisław Marya i Mieczysław – Słodbódka – poczta Koszyłowce powiat Zaleszczyki
Pinkas Mendel;
- Przyszów szlach. – poczta Bojanów poczta Nisko
- Salka oraz Wojków – poczta Padew powiat Mielec
Plater hr. Stanisław;
- Bojanice, Moszków, Piwowszczyzna, Siebieczów oraz Szmiłków – poczta Moszków powiat Sokal
- Ostrów – poczta Ostrów powiat Sokal
- Opulsko – poczta Sokal powiat Sokal
Plattner Fryderyk – Biała – poczta Czortków powiat Czortków
Plesner Ignacy – Kossowa – poczta Brzeźnica powiat Wadowice
Płaskacz Bazyli – Bereźnica – poczta Sambor powiat Sambor
Płocki Władysław - Ropica polska – poczta Gorlice powiat Gorlice
Podhorodecki Włodzimierz - Korczyn rustyk. – poczta Kruszelnica powiat Skole
Podhorodecki Zygmunt i Leonard - Korczyn szlach. – poczta Kruszelnica powiat Skole
Podlewska Felicya – Czmichów – poczta Romanówka powiat Tarnopol
Podlewski Karol – Chomiakówka oraz Biały Potok – poczta Białobożnica powiat Czortków
Pogłodowska Marya – Chlipie oraz Sudkowice – poczta Krukienice powiat Mościska
Pogłodowski Antoni - Berehy górne oraz Caryńskie Nasiczne – poczta Dwernik powiat Lisko (obecnie Lesko)
Pogonowski Ignacy – Zarule – poczta Złoczów powiat Złoczów
Pogonowski Władysław - Łopuszka mała – poczta Kańczuga powiat Przeworsk
Pohorecki Tadeusz - Dydnia-krzywe – poczta Dydnia powiat Brzozów
Pohorylles Abraham;
- Chartmanowce – poczta Dupliska powiat Zaleszczyki
- Hińkowce – poczta Torskie powiat Zaleszczyki
Pokorny Fryderyk – Ludków – poczta Radymno powiat Jarosław
Politalski Franciszek, Ksawery i Kamila - Hucisko, Przewrotne oraz Prywizdów – poczta Głogów powiat Rzeszów
Polmann Walerya – Terka – poczta Terka powiat Lisko (obecnie Lesko)
Poniński ks. Aleksander:
- Brusno stare, Horyniec, Huta stara, Krzywe, Nowiny horynieckie, Podcuszczyzna, Rutka oraz Wulka horyniecka – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Poniński ks. Kalikst:
- Burgthal oraz Drozdowice – poczta Gródek powiat Gródek
- Cuniów – poczta Mszana powiat Gródek
- Dobrostany, Kamienobród, Weisenberg, Wola dobrost. – poczta Weissenberg powiat Gródek
- Czerniatyn – poczta Horodenka powiat Horodenka
- Nagórzany, Uścieczko, Czerwonogród, Iwanie oraz Nyrków – poczta Uścieczko powiat Zaleszczyki
- Tłuste miasto – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Popiel Antoni i Marya – Zbydniów – poczta Bochnia powiat Bochnia
Popiel Marya - Rybie stare – poczta Tymbark powiat Limanowa
Popiel Michał i Wład. – Czerchawa – poczta Czerchawa powiat Sambor
Popiel Paulina – Zielonki – poczta Zielonki powiat Kraków
Popiel Zofia - Przylasek rusiecki oraz Ruszcza – poczta Pleszów powiat Kraków
Popławska Eugenia - Sokołowa wola – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Popławski Tadeusz – Turze – poczta Turze powiat Stary Sambor
Popławski Zygmunt – Liplas – poczta Gdów powiat Wieliczka
Popper br. Berthold:
- Lolin, Ludwikówka, Maksymówka, Niagryn, Nowoczyn, Seneczów, Teresówka, Wełdzirz oraz Wyszków – poczta Wełdzirz powiat Dolina
- Pacyków – poczta Wygoda powiat Dolina
Postruski Witołd – Seredne – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Postruski Włodzimierz - Wojniłóv oraz Zagórze – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Poten Wiktor – Błażów – poczta Czerchawa powiat Sambor
Potocka hr. Anna – Olsza – poczta Prądnik czerwony powiat Kraków
Potocka Helena – Osowce – poczta Osowce powiat Buczacz
Potocka Karolina – Więckowice – poczta Zabierzów powiat Kraków
Potocki hr. Andrzej:
- Rudno, Tenezynek, Wola filipowska, Zalas, Zary, Filipowce, Frywald, Krzeszowice, Lgota oraz Nowa góra – poczta Krzeszowice powiat Chrzanów
- Psary, Siercza, Wodna oraz Czyżówka – poczta Trzebinia powiat Chrzanów
- Brodła, Grojci, Mirów oraz Akleźnia – poczta Alwernia powiat Chrzanów
- Nielepice, Piary oraz Dubie – poczta Rudawa powiat Chrzanów
- Brzoskwinia, Baczyn oraz Morawica – poczta Babice powiat Kraków
- Cholerzyn – poczta Liszki powiat Kraków
- Rusocice – poczta Czernichów powiat Kraków
Potocki hr. August - Stare Stawy oraz Brzezinka – poczta Oświęcim powiat Biała
Potocki hr. Dominik - Bobrowniki małe – poczta Bogumiłowice powiat Tarnów
Potocki hr. Emil, Artur i Oskar - Nagórzanka, Buczacz, Podlesie i Podzameczek – poczta Buczacz powiat Buczacz
Potocki hr. Jakób i Marya:
- Posuchów, Potok, Potutory, Raj, Rohaczyn m. , Rohaczyn wieś, Taranczuki, Szumlany, Szabalin, Trościaniec, Ceniów, Komarówka, Olecin, Zuków, Baranówka, Ryczki, Darowce, Hinowice, Koniuchy, Kotów, Kuropatniki, Łapczyk, Leśniki i Nadorożniów – poczta Brzeżany powiat Brzeżany
- Urmań, Rusacze, Plichow oraz Poruczyn – poczta Pomorzany powiat Brzeżany
- Kozówka – poczta Kozowa powiat Brzeżany
- Augustówko – poczta Zborów powiat Brzeżany
- Olchowiec, Narajów miasto oraz Narajów wieś – poczta Narajów powiat Brzeżany
Potocki hr. Jan - Wisłoczek, Deszno, Wołtuszowa oraz Wolka – poczta Rymanów powiat Sanok
Potocki hr. Józef:
- Bałucianka, Posada dolna, Posada górna, Rymanów, Tarnawka oraz Zawoje – poczta Rymanów powiat Sanok
- Polany surow. – poczta Jaśliska powiat Sanok
- Rudawka rym. – poczta Dukla powiat Sanok
Potocki hr. Julian - Mloszowa, Dulowa i Karniowice – poczta Trzebinia powiat Chrzanów
Potocki hr. Ksawery – Kośmierzyn – poczta Potok złoty powiat Buczacz
Potocki hr. Roman:
- Gniowczyca łańc., Gniewczyca łżyniecka, Grzęska, Mirocin oraz Rozbórz – poczta Przeworsk powiat Przeworsk
- Romanów – poczta Romanów powiat Bóbrka
- Albigowa, Czarna, Dąbrówki, Dębina, Głuchów, Handzlówka, Krzemienica, Łańcut, Podzwierzyniec, Przedmieście, Sonina, Wola bliższa, Wola dalsza oraz Wysoka – poczta Łańcut powiat Łańcut
- Baranówka, Łukowa, Ruda oraz Sarzyna – poczta Sarzyna powiat Łańcut
- Białobrzegi oraz Rudy łańcu¬ckie – poczta Rogóżno powiat Łańcut
- Biedaczów, Brzoza Stadnicka, Gwizdów; Smolarzyny, Żołynia miasto oraz Żołpnia wieś – poczta Żołynia powiat Łańcut
- Brzoza król., Dębno, Gredlerowa, Gillersdorf, Leżajsk, Przychyń, Rzuchów, Siedlanka, Stare miasto, Wierzawice oraz Jelna – poczta Leżajsk powiat Łańcut
- Dombach – poczta Kuryłówka powiat Łańcut
- Pogwizdów – poczta Medynia powiat Łańcut
- Brzyska wola – poczta Kuryłówka powiat Łańcut
- Hucisko oraz Königsberg – poczta Wola zarzycka powiat Łańcut
- Jastrzębiec oraz Kuryłówka – poczta Kuryłówka powiat Łańcut
- Medynia łańc. – poczta Medynia powiat Łańcut
- Ożanna – poczta Kuryłówka powiat Łańcut
- Wola zarzycka – poczta Wola zarzycka powiat Łańcut
- Rakszawa – poczta Rakszawa powiat Łańcut
- Zalesie – poczta Medynia powiat Łańcut
- Strażów – poczta Strażów powiat Łańcut
Potocki Stanisław – Stopnickie szlach. – poczta Limanowa powiat Limanowa
Potocki Tadeusz – Uhryń – poczta Czortków powiat Czortków
Potocki Władysław – Bukomyn – poczta Buczacz powiat Buczacz
Potulicki hr. Franciszek:
- Bartne – poczta Gorlice powiat Gorlice
- Wołowiec, Baranica, Krywa oraz Lipna – poczta Gładyszów powiat Gorlice
- Długie oraz Nieznajowa – poczta Nieznajowa powiat Gorlice
- Myscowa – poczta Żmigród powiat Krosno
Powiatowa Kasa oszczędności w Wieliczce – Pawlikowiec oraz Zabłocie – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Poźniak Adolf:
- Głębokie – poczta Rymanów powiat Sanok
- Nadolany, Nagórzany oraz Nowołaniec – poczta Nowołaniec powiat Sanok
Poźniaka spadkobiercy – Zarudzie – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
Pragłowski Aleksander – Komarowice – poczta Nowe miasto powiat Dobromil
Preisler Wilhelm – Ruda – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Prek Henryk – Łuka, Majdan, Medynia, Mościska, Moszkowce oraz Mysłów – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Prek Stefan – Pantalowice górne i dolne – poczta Kańczuga powiat Przeworsk
Pressen Laura – Milatyn – poczta Sądowa wisznia powiat Gródek
Probostwo gr. kat. Zarwanica – Cwitowa – poczta Buczacz powiat Buczacz
Probostwo rz.-kat. Bełz:
- Machnówek – poczta Bełz powiat Sokal
- Bircza oraz Bogdanówka – poczta Bircza powiat Dobromil
- Brzeżany oraz Dryszczów – poczta Brzeżany powiat Brzeżany
- Brzozdowce oraz Czyżyce – poczta Wybranówka powiat Bóbrka
- Buczacz oraz Żurawińce – poczta Buczacz powiat Buczacz
- Budzanów, Skomoroże – poczta Budzanów powiat Trembowla
- Chodorów oraz Hełdawice – poczta Chodorów powiat Bóbrka
- Dolina oraz Spas – poczta Dolina powiat Dolina
- Łuchy – poczta Suchodół powiat Dolina
- Dynów oraz Ulanica – poczta Dynów powiat Brzozów
- Husaków oraz Lutków – poczta Husaków powiat Mościska
- Jarosław oraz Szczytna – poczta Jarosław powiat Jarosław
- Jazłowiec oraz Znibrody – poczta Jazłowiec powiat Buczacz
- Kołomyja oraz Oskrzesińce – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
- Kulików oraz Mohylany – poczta Kulików powiat Żółkiew
- św. Floryana Kraków oraz Bieńczyce – poczta Bieńczyce powiat Kraków
- Lisko oraz Jankowce – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Mogiła oraz Wróżeniec – poczta Cło powiat Kraków
- Olesko oraz Rozważ – poczta Olesko powiat Złoczów
- Oleszyce oraz Barchów – poczta Barchów powiat Cieszanów
- Opryłowce – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
- Przeworsk oraz Ujezna – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
- Rzeszów, Ruska wieś oraz Rudki – poczta Ruska wieś powiat Rzeszów
- Śniatyn oraz Tuława – poczta Śniatyn powiat Śniatyn
- Stryj oraz Chodowiec – poczta Glesendorf powiat Stryj
- Tarnopol oraz Mikulińce – poczta Mikulińce powiat Tarnopol
- Czumale – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
- Trembowla oraz Plebanówka – poczta Trembowla powiat Trembowla
- Tuchów oraz Garbek – poczta Tuchów powiat Tarnów
- Wieliczka oraz Łyczanka – poczta Świątniki górne powiat Wieliczka
- Wiśnicz oraz Stradenka – poczta Wiśnicz powiat Bochnia
- Złoczów oraz Jelechowice – poczta Złoczów powiat Złoczów
- Żółkiew oraz Nahorce – poczta Kulików powiat Żółkiew
Procyk Mikołaj – Sokołów – poczta Żelechów wielki powiat Kamionka Strumiłowa
Prunkuł Rozalia – Lesieczniki – poczta Kasnerowce powiat Zaleszczyki
Przewłocka Paulina – Lisowce – poczta Tłusto powiat Zaleszczyki
Przybylski Cezar – Suszyca rykowa – poczta Stary Sambor powiat Stary Sambor
Przybyłowski Stanisław – Krzyworównia – poczta Jasimów górny powiat Kosów
Przybysławski Kazimierz – Uniż – poczta Czernelica powiat Horodenka
Przychocka hr. Anna:
- Bilczyce – poczta Gdów powiat Wieliczka
- Surówki – poczta Brzezie powiat Wieliczka
Przychodzki hr. Franciszek – Ujanowice oraz Kobyłbczyzna – poczta Ujanowice powiat Limanowa
Przyłęcki Apolinary – Bielanka – poczta Gorlice powiat Gorlice
Przyłucki Józef – Gorlica murow. – poczta Zielonka powiat Kraków
Puchalski Edmund – Dworce – poczta Mosty wielkie powiat Żółkiew
Puciński Michał – Byszyce – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Puzyna kniaź Jan:
- Sulechów – poczta Kocmyrzów powiat Kraków
- Zasłów – poczta Raciborowice powiat Kraków
Puzyna Julian:
– Rohynia – poczta Gwoździec powiat Kołomyja
- Chlebowiska, Kadłubiska, Narol miasto oraz Narol wieś – poczta Gwoździec powiat Cieszanów
Puzyna Marya – Telacze – poczta Liliatyn powiat Podhajce
Puzyna Roman:
- Piadyki – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
- Czechowa, Gwóździec m. oraz Ostapkowice – poczta Gwoździec powiat Kołomyja

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

PostNapisane: 06.07.2012
przez aleator
Raciborska Adela – Łukawica wyżna – poczta Morszyn powiat Stryj
Raciborska Aniela – Perniatycze oraz Spasów – poczta Tartaków powiat Sokal
Raciborskiego Filipa spadkobiercy – Zamojsce – poczta Radymno powiat Jarosław
Racieski Bolesław – Mogilno – poczta Grybów powiat Grybów
Racieski Karol – Kamina – poczta Limanowa powiat Limanowa
Raczyński Dr. Aleksander – Zawałów, Zesławice, Jabłonówka, Seredne, Kamienna góra – poczta Zawałów powiat Podhajce
Raczyński hr. Edward – Dębica, Braciejowa, Kawęczyn dąb., Nagawszczyzna, Panczyna, Pustynia, Sepnica, Stasiówka, Stoliczna oraz Zawała – poczta Dębica powiat Ropczyce
Radecki Leon – Rzepnik biskupi, Rzepnik mareczewski, Rzepnik strzyżowski – poczta Rzepnik strzyżowski powiat Gorlice
Radomska Marya – Ostrów szlach., Zatoka, Zatoka mała – poczta Bochnia powiat Bochnia
Radomski Grecyan – Jamelna – poczta Janów powiat Gródek
Radomski Jan – Tarnawa – poczta Bochnia powiat Bochnia
Radomskiego Stanisława spadkobiercy – Jastrzębie – poczta Łukawica powiat Limanowa
Radomyski Jan – Łukawica – poczta Łukawica powiat Limanowa
Radomyski Stanisław – Młynczyska – poczta Łukawica powiat Limanowa
Radziejowska Julia:
– Mianowice – poczta Uhrynów powiat Sokal
- Wojsławice – poczta Sokal powiat Sokal
- Ditkowce – poczta Brody powiat Brody
Radziwiłł ks. Aleks. – Dziekanowice oraz Sieraków – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Radziwiłł ks. Dominik – Balice, Burów oraz Szczyglice – poczta Balice powiat Kraków
Rainer Arcyksiążę:
- Izdebnik oraz Biertowice – poczta Izdebnik powiat Myślenice
- Budzów – poczta Zembrzyce powiat Myślenice
- Jachówka – poczta Maków powiat Myślenice
- Sułkowice – poczta Raba wyżna powiat Myślenice
Rakower Lazar – Ochojno – poczta Świątniki górne powiat Wieliczka
Rakowski Jan – Hermanowice – poczta Niźankowice powiat Przemyśl
Ramler Hersch – Korolówka – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
Ramułt Jan – Bóbrka – poczta Solina powiat Lisko (obecnie Lesko)
Ramułt Kazimierz – Wilczyska – poczta Bobowa powiat Grybów
Ramułt Ludwik – Dwernik – poczta Dwernik powiat Lisko (obecnie Lesko)
Raud Mendel:
– Lutowiska oraz Żurawin – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Chmiel – poczta Dwornik powiat Lisko (obecnie Lesko)
Rapacz Jan Kanty – Siedlce – poczta Siedlce powiat Nowy Sącz
Rappaport Adolf – Lewniowa – poczta Tymowa powiat Brzesko
Rappaport dr. Arnold:
- Solinka oraz Szczerbanówka – poczta Cisna powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Balnica oraz Maniów – poczta Wola Michowa powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Ustrzyki górne oraz Wałosałe – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
Rappaport Dawid – Stanin – poczta Radziechów powiat Kamionka strumiłowa
Rappaport Eisig – Leszcze – poczta Niwiska powiat Kolbuszowa
Rappaport Itta – Pniów – poczta Tarnobrzeg powiat Tarnobrzeg
Rappaport Majer – Mełeniów – poczta Złoczów powiat Złoczów
Raszowski Adolf – Hłomcza oraz Łodzina – poczta Mrzygłód powiat Sanok
Rauchberger Eliasz – Kornałka, Dobczyce, Burletka – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Rawski Jan – Łozina – poczta Janów powiat Gródek
Rayski Albin – Michalewice – poczta Rudki powiat Rudki
Regec Apolonia – Dąbrówka szczepanowska – poczta Wojnicz powiat Tarnów
Reich Herman:
- Biczyce – poczta Nowy Sącz powiat Nowy Sącz
- Łękawica – poczta Klecza górna powiat Wadowice
Reich Pinkas – Jawornik ruski – poczta Ulucz powiat Dobromil
Reich Toni – Świebodzin – poczta Tarnów powiat Tarnów
Reindel Katarzyna – Wolica – poczta Mosty wielkie powiat Żółkiew
Reiner Bronisław – Zalesiany – poczta Gdów powiat Wieliczka
Reiner Eugeniusz – Zagórzany – poczta Gdów powiat Wieliczka
Reiss Chaja – Budynin oraz Oserdów + poczta Bełz powiat Sokal
Reiss Henryk – Wasylkowce I., Jurkowce, Berezyńce, Łączyszczyzna, Leszczeńszczyzna – poczta Wasylkowce powiat Gusiatyn
Reiss Karol – Kobierzyn – poczta Kobierzyn powiat Kraków
Reiss Ozyasz – Mołycze szlach. – poczta Tarnobrzeg powiat Tarnobrzeg
Reitzenstein Alfons – Końskie – poczta Mrzygłód powiat Brzozów
Reklewska Helena – Kruzlowa Wyżna – poczta Grybów powiat Grybów
Reklewski Hipolit – Jadamwola – poczta Łukawica powiat Limanowa
Reklewski Jan – Czarny potok – poczta Łącko powiat Nowy Sącz
Remera Ludwika spadkobiercy – Borowa – poczta Czarna powiat Pilzno
Ressgnier hr. Olivier :
- Zalesie, Nisko oraz Nowosielec – poczta Nisko powiat Nisko
- Pławno – poczta Rozwadów powiat Nisko
- Jeżowe oraz Kamień – poczta Kamień Rudziński powiat Nisko
- Maziarnia, Przyszów kamer. – poczta Bojanów powiat Nisko
Rey hr. Józefa – Wola mazow., Konopkówka, Krzywki oraz Ładyczyn – poczta Mikulińce powiat Tarnopol
Rey hr Mieczysław:
– Ostrowy baranowskie – poczta Trzęsowka powiat Kolbuszowa
– Bobrowa – poczta Dębica powiat Ropczyce
– Dobrynin, Białybór oraz Blizna – poczta Rzochów powiat Mielec
– Błonie, Podole, Przecław oraz Wylów – poczta Przecław powiat Mielec
Rey hr. Mikołaj:
– Chotowa – poczta Pilzno powiat Pilzno
– Głowaczowa – poczta Grabiny powiat Pilzno
Rey Wilhelmina – Psary – poczta Knihynicze powiat Chodorów
Ringe Romuald – Dmytrowice – poczta Kozienice powiat Jarosław
Ringel Zofia – Brzuska, Huta brzuska – poczta Bircz powiat Dobromil
Robach Samuel – Rzeczyca – poczta Uhnów powiat Rawa
Robiński Wojciech – Bugaj – poczta Biecz powiat Gorlice
Rodkiewicz Felicya – Bukowsko – poczta Bukowsko powiat Sanok
Rogalska Leonia – Chmielówka – poczta Chmielówka powiat Trembowla
Rogdayska Ludwika – Szymbark – poczta Gorlice powiat Gorlice
Rogosz Józefa – Zborówek – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Roiński dr. Emanuel – Teleśnica Sarnia – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Roiński dr. Sam. – Sokole – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Rojowski Kazimierz – Humenów – poczta Niegowce powiat Kałusz
Roloff Henryka – Czyżyków – poczta Gaje powiat Lwów
Romanowska Celina – Teklówka – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Romanowski dr. Erazm – Rustweczko – poczta Mościska powiat Mościska
Romanowski Jan – Horożanka – poczta Horożanka powiat Podhajce
Romanowski Jan – Hrusiatycze – poczta Strzeliska nowe powiat Bóbrka
Romańska Paulina – Wasylkowce, część III. IX. i X. – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Romański Antoni – Łuka – poczta Złoczów powiat Złoczów
Romaszkan br. Jakób – Horodenka, Siemakowce oraz Raszków – poczta Horodenka powiat Horodenka
Romaszkan Józefa – Popowce – poczta Koszyłowce powiat Zaleszczyki
Romaszkan Mikołaj – Repużyńce – poczta Czernelica powiat Horodenka Romaszkana br. Spadkobiercy – Posiecz – poczta Łysiec powiat Bohorodczany
Romaszkana br. Zygmunta spadkobiercy – Uhersko, Wownia, Dobrzany oraz Pachniczany – poczta Stryj powiat Stryj
Romer hr. Adam – Inwałd – poczta Andrychów powiat Wadowice
Romer hr. Aleks. – Borowa – poczta Borowa powiat Mielec
Romer Gustaw – Zabłotce – poczta Nowy Sącz powiat Nowy Sącz
Romer Józef – Grzędy – poczta Bolesław powiat Dąbrowa
Romer hr. Konstanty – Brzuchowice – poczta Janczyn powiat Przemyślany
Romer Marya – Machnowka oraz Wierzbic – poczta Uhnów powiat Rawa
Romer Stefan – Jodłownik Kostrza Ryje, Krasne Łazacice, Rzeki, Lipie oraz Sadek – poczta Jodłownik powiat Limanowa
Romer hr, Wanda – Ociecka – poczta Dąbie powiat Ropczyce
Romer hr. Zygm. – Dąbie ad Tuszyna – poczta Dąbie powiat Mielec
Romera br. Eug. spadkob. – Ochodza – poczta Wielkie drogi powiat Kraków
Römisch Julia – Leszczowa górne – poczta Bircza powiat Dobromil
Rösch Maryanna – Kobylec – poczta Bochnia powiat Bochnia
Rościszewski Karol – Kornia – poczta Rawa powiat Rawa
Rosenberg Fredel – Beremowce – poczta Olejwy powiat Złoczów
Rosenberga Kalmana spadkobiercy – Tarnawa górna – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Rosenblum Sam. – Rzegocina oraz Rozdziele dolne – poczta Bochnia powiat Bochnia
Rosenkranz Józef – Kułaczyn – poczta Śniatyn powiat Śniatyn
Rosenkranz Markus – Skorodyńce – poczta Czortków powiat Skoczów
Rosenstock Izydor:
– Chmieliska oraz Małeżanówka – poczta Bogdanówka powiat Skałat
– Połupanówka – poczta Skałat powiat Skałat
Rosenstock dr. Maurycy – Nowosiółka skałeczna, Skałat stary, Skałat – poczta Skałat powiat Skałat
Rosenstock Mordko – Kamionka mała – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
Rosinkiewicz Marcela:
– Nowosiółka kozł. – poczta Korolówka powiat Zaleszczyki
– Worwolińce – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Rostworowska Helena – Rybna – poczta Przeginia powiat Kraków
Roszko dr. Antoni – Piotrów – poczta Niezwiska powiat Horodenka
Roth Emil – Małowody – poczta Sosnów powiat Podhajce
Roth dr. Józef – Róża – poczta Zassów powiat Pilzno
Roth Juda – Michalcze – poczta Horodenka powiat Horodenka
Ratstein Abr. – Rudyłów – poczta Kozowa powiat Brzeżany
Rottenberg Leib – Białokiernica – poczta Podhajce powiat Podhajce
Rotter Bolesław – Suchodoły – poczta Ponikwa powiat Brody
Rozmanit Ant. – Rakowiec – poczta Kraków powiat Kraków
Rozwadowska Jadwiga – Kurowce – poczta Hłuboczek wielki powiat Tarnopol
Rozwadowska Marya – Hadki – poczta Hłuboczek wielki powiat Tarnopol
Rozwadowski Bol. – Kopytowa – poczta Jedlicze powiat Krosno
Rozwadowski Bronisław – Turówka – poczta Tarnoruda powiat Skałat
Rozwadowski Eugeniusz – Chilczyce – poczta Złoczów powiat Złoczów
Rozwadowski Franciszek – Dołpotów – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Rozwadowski Stanisław – Podhybie – poczta Izdebnik Leńcze górne powiat Wadowice
Rozwadowski Władysław – Siedliska, Tuchów i Meszna szlach, - poczta Tuchów powiat Tarnów
Rozwadowskiego Bartłom. spadk. – Babin – poczta Kałusz powiat Kałusz
Rubel Antoni – Doroszów wielki – poczta Kulików powiat Żółkiew
Rubel Moses – Korniów – poczta Niezwiska powiat Horodenka
Rudnicki Błażej – Topolnica – poczta Topolnica powiat Stary Sambor
Rudnicki Kazimierz – Łukawica – poczta Łukawica powiat Limanowa
Rudrof Stanisław:
– Piłatkowce II. oraz Wierzbówka – poczta Jezierzany powiat Borszczów
– Szwajkowce – poczta Probużna powiat Czortków
Rudziński Hipolit – Bielany oraz Łęki – poczta Kęty powiat Biała
Rudziński Oskar – Osiek – poczta Osiek powiat Biała
Ruebenbauer Adam – Jawornik miasto i wieś – poczta Jawornik powiat Rzeszów
Ruebenbauer Michalina – Proszówka oraz Krzyżanowice – poczta Bochnia powiat Bochnia
Ruebenbauer Zygmunt – Kobylec – poczta Bochnia powiat Bochnia
Rupp Henryk – Dobrowlany – poczta Stryj powiat Stryj
Russocka hr. Jadwiga:
– Duliby – poczta Strzeliska nowe powiat Bóbrka
– Rybie stare i Szyk – poczta Tymbark powiat Limanowa
Russocki hr. Kaz.:
– Paniszczów – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
– Ustynowa – poczta Ustrzyki powiat Lisko (obecnie Lesko)
Rutkowska Jadwiga – Domaszów, Ostobuż oraz Woronów – poczta Uhnów powiat Rawa
Rutowski Klemens:
– Grudno dolna – poczta Brzostek powiat Pilzno
– Bytomsko oraz Łątka górna – poczta Brzostek powiat Bochnia
Rychlickiego Leona spadkobiercy:
– Ryków oraz Glinne – poczta Łęka powiat Sambor
– Nowoszyce – poczta Kranzberg powiat Sambor
Rychlickiego Teodora spadkobiercy – Wilcza wola – poczta Sokołów powiat Kolbuszowa
Rydlowa Sabina – Krzemienica oraz Roźniaty – poczta Gawłuszowice powiat Mielec
Rydygier Dr. Ludwik – Fujna, Hucisko oraz Prowało – poczta Krechów powiat Żółkiew
Rylska Józefa:
– Dąbrówka polska i ruska, Posada sanocka, Sanoczek oraz Stróże małe i wielkie – poczta Sanok powiat Sanok
– Sydonia oraz Szałowa – poczta Stróże powiat Gorlice
Rylski Eustachy:
– Dłużniów – poczta Hulcze powiat Sokal
– Turkowice oraz Uhrynów – poczta Uhrynów powiat Sokal
Rysiewicz Wojciech – Płaszkowa – poczta Płaszkowa powiat Grybów
Rytarowski Edward – Romanowa wola – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

PostNapisane: 17.07.2012
przez aleator
Sadowski Konstanty – Borzęcin – poczta Borzęcin powiat Brzesko
Safrina Izraela spadkobiercy – Zastawce – poczta Monasterzyska powiat Podhajce
Sala Oktaw – Wysocko – poczta Zabłotce powiat Brody
Salabura Jan – Męcina – poczta Męcina powiat Limanowa
Sander Edm. – Janczyn – poczta Janczyn powiat Przemyślany
Sandos Feliks – Sobomowice – poczta Wieliczka powiat Podgórze
Sanguszko ks. Eustachy:
- Zdziany oraz Jawernik – poczta Czarna powiat Pilzno
- Gorzyce – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
- Zalasowa – poczta Ryglice powiat Tarnów
- Glów oraz Rudka – poczta Radłów powiat Tarnów
- Radlna, Biała, Chyszów, Dąbrówka infuł., Gumniska, Klikowa, Koszyce wielkie, Krzyż, Łękawica, Nowodworze, Rzędzin, Skrzysów, Świerczków, Wola rzędzińska, Zawada oraz Zaczarnie – poczta Tarnów powiat Tarnów
- Piotrkowice, Rudka i Trzemesna – poczta Tuchów powiat Tarnów
- Jodłówka oraz Mikołajowice – poczta Wojnicz powiat Tarnów
- Lisia góra, Śmigno i Zukowice stare – poczta Lisia góra powiat Tarnów
- Niedomice – poczta Żabno powiat Tarnów
- Ostrów oraz Wierzchosławica – poczta Bogumiłowice powiat Tarnów
- Szynwald – poczta Szynwald powiat Tarnów
Sanocki Wład. – Bełejów – poczta Sokołów powiat Dolina
Sapecki Ignacy - Bystrzyca dolna – poczta Sędziszów powiat Ropczyce
Saphier Mojżesz – Torki – poczta Byszów powiat Sokal
Sapieha ks. Adam:
- Hnilice oraz Hniliczki – poczta Nowesioło powiat Zbaraż
- Mełyn – poczta Skoryki powiat Zbaraż
Sapieha ks. Elżbieta - Dachnów, Futory oraz Olszyce stare – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Sapieha ks. Katarzyna - Wulka marow. – poczta Hujcze powiat Rawa
Sapieha ks. Paweł - Rata, Rawa, Hrebenne oraz Siedliska – poczta Rawa powiat Rawa
Sapieha ks. Seweryna - Biłka szlach. – poczta Borszczowice powiat Lwów
Sapieha ks. Teresa – Pawęzów – poczta Tarnów powiat Tarnów
Sapieha ks. Władysław:
- Krasiczyn – poczta Krasiczyn powiat Przemyśl
- Miłków, Stare sioło, Sucha wola, Wulka zapałowska oraz Zapałów – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Sapiehy ks. Leona spadkobiercy - Bilcze, Monasterek, Muązkarów, Głęboczek, Jezierzany, Łanowce, Cygany, Jezierzanka oraz Konstancya – poczta Bilcze powiat Borszczów
Sapieżyna ks. Janowa - Kłodno, Czestynie oraz Pieczychwosty – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Schaffer Jan – Zaszków – poczta Gołogóry powiat Złoczów
Schaffer Moses – Zaszkowice – poczta Gródek powiat Gródek
Schapira Izrael - Gaje starobrodzkie – poczta Brody powiat Brody
Schapira Sprinze – Dobrowody – poczta Monasterzyska powiat Podhajce
Schatz Abraham – Tetewczyce – poczta Radziechów powiat Kamionka Strumiłowa
Schecht Elkima – Kawsko – poczta Medenie powiat Stryj
Scheiner Abbe - Teleśnica oszwarowa – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Scheiner Efroim – Horodek – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Schembek hr. Józef – Poręba – poczta Alwernia powiat Chrzanów
Schenkera spadkobiercy - Brzoskowice, Babice oraz Oświęcim – poczta Oświęcim powiat Biała
Schimmer Leopold – Moszczanica – poczta Gorlice powiat Gorlice
Schleiner Berko – Rosolin – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Schmerl Zygm. - Tłuszczań górna – poczta Brzeźnica powiat Wadowice
Schmidt Filip – Goloszów – poczta Mielec powiat Mielec
Schmidt Wilchelm:
- Koniuszków – poczta Koniuszków powiat Brody
- Chaszczowanie, Jelnikowate, Stawsko oraz Wołosianka – poczta Stawsko powiat Stryj
- Grabowiec skalski, Liburkowa oraz Tuchla – poczta Tuchla powiat Stryj
- Hołowiecko, Hrebenów, Koziowa, Orawa, Orawczyk, Pławie, Pohar, Ryków oraz Tysowice – poczta Koziowa powiat Stryj
- Hutar, Kalne, Oporzec, Tarnawka oraz Tucholka – poczta Tucholka powiat Stryj
- Korostów, Skole miasto i Skole wieś – poczta Skole powiat Stryj
- Ławoczne – poczta Ławoczne powiat Stryj
Schmidt Wincenty:
- Borek szlach. – poczta Skawina powiat Podgórze
- Krzywaczka – poczta Izdebnik powiat Myślenice
Schmidt i tow. – Wiszenka – poczta Krukienice powiat Mościska
Schmiedhals Wilhelm – Tuszków – poczta Bełz powiat Sokal
Schmindling Boruch – Magaszyn – poczta Dębica powiat Ropczyce
Schnirch Maurycy – Widynów – poczta Załucze powiat Śniatyn
Schnell Artur - Stare Brody – poczta Brody powiat Brody
Sehnell Kazimierz – Nakwana – poczta Podkamień powiat Brody
Sehnell Oskar – Firlejówka – poczta Krasne powiat Złoczów
Schnur Alter – Zielona – poczta Szczucin powiat Dąbrowa
Schoen Adolf – Mydlniki – poczta Łobzów powiat Kraków
Schofer Franciszek – Zielów – poczta Domaźyr powiat Gródek
Scholze Karolina - Siarczana góra – poczta Swoszowice powiat Podgórze
Schönberg – Dobczyce – poczta Dobczyce powiat Dobczyce
Schönbluma Sam. Spadkobiercy – Wesoła – poczta Dynów powiat Brzozów
Schöngut Dr. - Łętownia górna – poczta Łętownia powiat Myślenice
Schönwetter Leib – Zawadka – poczta Brzostek powiat Pilzno
Schramm Dr. Julian – Olchowa – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Schüller Ryszard – Kawczykąt – poczta Uhersko powiat Stryj
Schumer Hersch – Suchowola – poczta Brody powiat Brody
Schwabe Antoni – Kisielówka – poczta Tymbark powiat Limanowa
Schwarz Henryk – Staszkówka – poczta Ciężkowice powiat Gorlice
Schwarz Josel – Isaków – poczta Niezwiska powiat Horodenka
Schwarz Maurycy – Nakło – poczta Stubno powiat Przemyśl
Schwarz Nuchim – Bilnia – poczta Łąka powiat Sambor
Scipio hr. Karol - Łopuszanka wielka – poczta Kańczuga powiat Przeworsk
Scut Hermina – Jawczyce – poczta Gdów powiat Wieliczka
Segal Dr. Adolf – Majnicz – poczta Łąka powiat Sambor
Segal Eisig – Żurawin – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
Seidmann Abraham – Serafińce – poczta Horodenka powiat Horodenka
Seidmana Lazara spadkobiercy – Kamionki – poczta Bogdanówka powiat Skałat
Sekler Juda – Karaczynów – poczta Domażyr powiat Gródek
Sękowski Jan - Starawieś oraz Zaraki – poczta Sołotwina powiat Bohorodczany
Sękowski Karol – Leksandrowa – poczta Bochnia powiat Bochnia
Sękowski Romuald – Wydma – poczta Dydnia powiat Brzozów
Sękowski Stefan:
- Wojsław – poczta Mielec powiat Mielec
- Bieliny, Bukowina, Dąbrowica oraz Glinianka – poczta Ulanów powiat Nisko
Seligmann Józef – Nowosiółki – poczta Uhnów powiat Rawa
Semin. duch. rz. kat. Przemyśl – Załuże – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Serkowskiego Emila spadkobiercy – Jugowice – poczta Swoszowice powiat Podgórze
Serwatowska Felicya – Korczmin – poczta Korczów powiat Rawa
Serwatowski Maciej – Jatwięgi – poczta Krukienice powiat Mościska
Serwatowski Władysław – Jezierzany – poczta Jezierzany powiat Buczacz
Serwatowski Maciej:
- Rajtarowice – poczta Rajtarowice powiat Sambor
- Sadkowice – poczta Felsztyn powiat Sambor
Serwatowski Teodor:
- Łanowice – poczta Sambor powiat Sambor
- Bucniów – poczta Ostrów powiat Tarnopol
- Nastasów – poczta Nastasów powiat Tarnopol
Siemieńska Lewicka hr. Zofia:
- Chorostków, Chłopówka, Howiłów wielki, Howiłów mały, Karaszyniec, Mszaniec, Peremiłów oraz Wierzchowce – poczta Chorostków powiat Husiatyn
- Postołówka i Rakowkąt – poczta Horodnica powiat Husiatyn
Siemieński hr. St.:
- Pawłosiów, Munina oraz Tywonia – poczta Jarosław powiat Jarosław
- Cetula i Radawa – poczta Radawa powiat Jarosław
- Jankowice – poczta Boratyn powiat Jarosław
- Soroka – poczta Chorostków powiat Skałat
- Ropica ruska – poczta Gorlice powiat Gorlice
- Strzeszyn – poczta Biecz powiat Gorlice
- Bodaki, Małastów oraz Przegowina – poczta Gorlice powiat Gorlice
- Korczyna – poczta Biecz powiat Gorlice
- Pętna – poczta Gładyszów powiat Gorlice
- Chatki, Sokołów, Sokolniki oraz Złotniki – poczta Złotniki powiat Podhajce
Siemignowska Felicya – Torskie – poczta Torskie powiat Zaleszczyki
Siemignowski N. – Uścieczko – poczta Uścieczko powiat Zaleszczyki
Silbermann Rosa – Załuczyn – poczta Zawałów powiat Podhajce
Simonowicz Franc. – Dzurków – poczta Obartyn powiat Horodenka
Siostry miłosierdzia:
- Białykamień – poczta Białykamień powiat Złoczów
- Boryszkowce – poczta Kozaczówka powiat Borszczów
Siłko Wojciech - Zarzecze małe – poczta Leńcze górne powiat Wadowice
Siwicki Konstanty – Ceniawa – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
Skalak Karol - Przybyszówka oraz Staszów – poczta Rzeszów powiat Rzeszów
Skalski Stanisław – Podmojsce – poczta Niżankowce powiat Przemyśl
Skąpski Henryk – Pleśna – poczta Tarnów powiat Tarnów
Skarbek hr. Felicya - Hołodówka, Nikłowice oraz Orchowice – poczta Nikłowice powiat Mościska
Skarbek Józef – Hurko – poczta Medyka powiat Przemyśl
Skarbek hr. Stanisław - Przegorzały szlach. – poczta Zwierzyniec powiat Kraków
Skarbka hr. fundac.:
- Smorze miasto, dolne i górne – poczta Smorze powiat Stryj
- Karlsdorf oraz Kliniec – poczta Kliniec powiat Stryj
- Annaberg oraz Filizienthal – poczta Tucholka powiat Stryj
- Żabie – poczta Żabie powiat Kosów
- Duba oraz Rypne – poczta Perehińsko powiat Dolina
- Dubszara, Ceniawa, Janówka, Jasienowiec, Kniaźowskie, Lecówka oraz Roźniatów – poczta Roźniatów powiat Dolina
Skarczewski Józef – Przyszowa – poczta Limanowa powiat Limanowa
Skarzyński Fortunat – Szwejków – poczta Monasterzyska powiat Podhajce
Skarzyński Stanisław – Studzianka – poczta Kałusz powiat Kałusz
Skibińska Emilia - folwark w Nowem siole – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Skibniewska Marya - Ulicko seredkowe – poczta Rawa powiat Rawa
Skibniewskiego Bron. Spadkobiercy – Balice – poczta Medyka powiat Mościska
Skirliński Jan – Kryspinów – poczta Liszki powiat Kraków
Skolinowski Józef – Dyniska – poczta Uhnów powiat Rawa
Skólski Miecz. – Worwolińce – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Skołuba Tad. – Lubzina – poczta Ropczyce powiat Ropczyce
Skowroński Dr. Zygmunt – Żelazówka – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Skrochowski Feliks:
- Regetów wyżn. – poczta Uście ruskie powiat Gorlice
- Ropa oraz Łosie – poczta Ropa powiat Gorlice
- Skwirtne – poczta Gładyszów powiat Gorlice
Skrzyńska Helena – Kazniowiec – poczta Zabierzów powiat Kraków
Skrzyńska hr. Oktawia:
- Kryg – poczta Kobylanka powiat Gorlice
- Domikowce – poczta Gorlice powiat Gorlice
Skrzyński hr. Adam:
- Zagórzany oraz Libusza – poczta Zagórzany powiat Gorlice
- Pstrążne – poczta Gorlice powiat Gorlice
- Klenczany – poczta Biecz powiat Gorlice
- Kobylanka oraz Męcina mała i wielka – poczta Kobylanka powiat Gorlice
- Łużnia – poczta Wola Tużańska powiat Gorlice
Skrzyński Seweryn - Bartkówka, Nozdrzec oraz Wara – poczta Dynów powiat Brzozów
Skrzyński Włodzimierz - Laskówka oraz Chodorówka – poczta Dynów powiat Brzozów
Skrzyński Zdzisław - Bachów oraz Harta – poczta Dynów powiat Brzozów
Skrzyszowska Emma – Chartmanowce – poczta Dupliska powiat Zaleszczyki
Skulska Aleks. – Lisowce – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Śliwiński – Kosaciec – poczta podgórze powiat Podgórze
Słapa Wład.:
- Gaj – poczta Mogilany powiat Podgórze
- Luzina – poczta Swoszowice powiat Podgórze
Sławińska Helena:
- Kasinka mała – poczta Mszana dolna powiat Limanowa
- Ko¬mina oraz Lubomierz – poczta Niedźwiedź powiat Limanowa
Słomnicki Ludwik - Bożyków oraz Wołoszczyzna – poczta Litwinów powiat Podhajce
Słonawski Ludwik – Wojtkowa – poczta Wojtkowa powiat Dobromil
Słonawski Paweł – Tomaszkowice – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Słonecka Anna – Pogorzyce – poczta Chrzanów powiat Chrzanów
Słoneckiego Albina Spadkobiercy – Muszkałówka – poczta Turylcze powiat Borszczów
Słoneckiego Jana Spadkobiercy - Czerteż, Raczkowa, Srogów górny, Zabłotce oraz Kostarowce – poczta Jurowce powiat Sanok
Słoneckiej Spadkobiercy – Seretec – poczta Załoźce powiat Brody
Słotwiński Bron. – Hnidawa – poczta Olejów powiat Brody
Słotwiński Włodzimierz – Krukienice – poczta Krukienice powiat Mościska
Smalawski Jan - Uherco ząpłotyńskie – poczta Sambor powiat Sambor
Smarzewska Anna – Kobyla – poczta Iwanczany powiat Zbaraż
Śmiałkowski Bolesław – Stojańce – poczta Chorośnica powiat Mo¬ściska
Śmieszko Stan. – Lubella – poczta Mosty wielkie powiat Żółkiew
Smolarski Czesław – Przybrodz – poczta Zator powiat Wadowice
Smolnicki Konst. - Gursztyn II. – poczta Skała powiat Borszczów
Sniadowski Józef - Borki jan. – poczta Brzuchowice powiat Lwów
Sobolewska Filomena – Kotkowce – poczta Jezierna powiat Tarnopol
Sobolewski Stefan – Popędzyna – powiat Bochnia poczta Bochnia
Sobota Karol - Podhorki, Podmichale oraz Pójło – poczta Kałusz powiat Kałusz
Sabuś Jędrzej - Dąbrówka wisłocka – poczta Zassów powiat Mielec
Sochanik Ignacy – Iwaszkowce – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
Sokołowska Marya - Ług, Wirchne, Zdyma oraz Gładyszów – poczta Gładyszów powiat Gorlice
Sokołowski Antoni – Cucyłów – poczta Cucyłów powiat Nadworna
Sokołowski Noe – Kapuścińce – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
Soldinger Herman – Rojcko – poczta Podgórze powiat Podgórze
Soleski Maks. – Zdziarzec – poczta Radomyśl powiat Mielec
Sołdraczyński Tad. – Kołonice oraz Jabłonki – poczta Baligród powiat Lisko (obecnie Lesko)
Sommerstein Dr. Jakób – Darachów oraz Tiułków – poczta Strusów powiat Trembowla
Sommerstein Maurycy:
- Burkanów oraz Podbrykula – poczta Złotniki powiat Podhajce
- Słobódka – poczta Strusów powiat Trembowla
- Brykula stara – poczta Chmielówka powiat Trembowla
- Ostrowczyk oraz Zubów – poczta Trembowla powiat Trembowla
Sozański Feliks - Hordynia, Dublany, Kornalowice oraz Ozimina – poczta Kranzberg powiat Sambor
Sozański Stanisław - Białoskórka oraz Grabowiec – poczta Baworów powiat Tarnopol
Sozański Stefan – Sozań – poczta Sambor powiat Stary Sambor
Sozański Tadeusz:
- Kobło Stare – poczta Sambor powiat Stary Sambor
- Torchanowiec – poczta Sambor powiat Sambor
Spaust Walerya – Kołowania – poczta Sambor powiat Sambor
Spett Emanuel:
- Kołów – poczta Bircza powiat Dobromil
- Micbałówka – poczta Ra¬dymno powiat Jarosław
Spieszny Franc. – Jastrzębia – poczta Ciężkowice powiat Grybów
Spinner Hersch – Hwozd – poczta Nadwórna powiat Nadwórna
Spira Berta – Łukowe – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Spirt Róża – Kretowce – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
Spitz Eisig – Drohobyczka – poczta Dubiecko powiat Przemyśl
Sprecher Aron:
- Sułków – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
- Olszowice – poczta Świątniki górne powiat Podgórze
Sroczyński Włodz. – Bolesław – poczta Bolesław powiat Dąbrowa
Stachoń Wojc. - Wadowice dolne – poczta Wadowice górne powiat Mielec
Stadion hr. Jerzy - Bohorodczany, Lachowce, Horocholin, Grabowiec, Pochówka, Szadzawa, Hryniówka oraz Lesiówka – poczta Bohorodczany powiat Bohorodczany
Stadiona hr. spadkobiercy – Przerośl – poczta Tarnowica leśna powiat Nadworna
Stadnicka hr. Bogumiła – Rocnów – poczta Gródek powiat Nowy Sącz
Stadnicka hr. Ludgarda - Sośnica, Grabowiec, Nienowice, Święte oraz Zadąbrowie – poczta Radymno powiat Jarosław
Stadnicka hr. Stanisława - Buchowice oraz Bojowice – poczta Husaków powiat Mościska
Stadnicki hr. Edward:
- Wysokie – poczta Limanowa powiat Limanowa
- Nawojowa – poczta Nawojowa powiat Nowy Sącz
Stadnicki hr. Jan:
- Milówka oraz Wielka wieś – poczta Wojnicz powiat Brzesko
- Ruda kamer. – poczta Czchów powiat Brzesko
Stadnicki hr. Stanisław:
- Czyszki, Krysowiec, Pakość, Radenice, Strzelczyska oraz Zakościele – poczta Mościska powiat Mościska
- Husaków oraz Radochońce – poczta Husaków powiat Mościska
Stadnickiego Edwarda spadkobiercy – Sebachtowa – poczta Szczurowiec powiat Nowy Targ
Stadnik Aleks. – Grabiny – poczta Grabiny powiat Ropczyce
Stahlberger Bogdan - Jadamwola oraz Młynczysko – poczta Łukowica powiat Limanowa
Stanek Franc. – Wiszenka – poczta Wiszenka powiat Gródek
Stanek Rolisław – Zędowice – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Stanek Wilhelm:
- Ruda krechowska oraz Krechów – poczta Krechów powiat Żółkiew
- Kuława – poczta Turynka powiat Żółkiew
Stanisz Tadeusz - Podlesie dębowe – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Stankiewicz Ant. - Baraniecka wola – poczta Krukienice powiat Sambor
Starczewska Henryka - Łyczana górna oraz Łyczana dolna – poczta Korzenno powiat Nowy Sącz
Starczyński Tadeusz – Derewnia – poczta Turynka powiat Żółkiew
Staroń Edmund - Gembiczyzna oraz Głobikowa – poczta Pilzno powiat Pilzno
Starowiejski ks. Dr. Franciszek - Starawieś górna – poczta Wilamowice powiat Biała
Starowiejski Dr. Stanisław – Ustrobna – poczta Krosno powiat Krosno
Starzeński hr. Adam:
- Płaza – poczta Chrzanów powiat Chrzanów
- Nieporoz – poczta Alwernia powiat Chrzanów
Starzeński hr. Albert:
- Sławcze – poczta Sorocko powiat Trembowla
- Dąbrówka, Dylągowa, Poręby oraz Siedliska – poczta Dynów powiat Brzozów
Starzeński hr. Karol – Bereska – poczta Hoczew powiat Lisko (obecnie Lesko)
Starzeńskiego hr. Edmunda spadkobiercy – Mogilnica – poczta Mogilnica powiat Trembowla
Starzyński Julian - Baranów i Jarhorów – poczta Monasterzyska powiat Buczacz
Staszewicz Julian – Dobranowice – poczta Dobrzyce powiat Wieliczka
Stauffer Jakób – Wołosów – poczta Cucyłów powiat Nadwórna
Stawiarski Waleryan:
- Chorkówka – poczta Chorkówka powiat Krosno
- Jedlicze – poczta Jedlicze powiat Krosno
Steć Dr. Jan – Falkowa – poczta Bruśnik powiat Grybów
Stecka Marya – Środopolce – poczta Radziechów powiat Kamionka Strumiłowa
Stecki hr. Aleksander – Olszowa – poczta Galcinica powiat Brzesko
Stefan Karol, arcyks.:
- Grzechynia, Juszczyn, Kajsrówka, Maków, Żarniówka, Zawoja oraz Skawica – poczta Maków powiat Myślenice
- Osielce oraz Wieprzec – poczta Myślenice powiat Myślenice
- Szidzina – poczta Jordanów powiat Myślenice
Stein – Kapuścińce – poczta Jezierzany powiat Borszczów
Stein Dr. Herman:
- Romanowe sioło – poczta Romanówka powiat Zbaraż
- Sieniawa – poczta Zbaraż powiat Zbaraż
Stein Kazimierz - Hoszów oraz Hoszowczyk – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Steinbach Jacób – Zdeszów – poczta Kamionka Strumiłowa powiat Kamionka Strumiłowa
Steinbrecher Sal. - Brzana dolna – poczta Bobowa powiat Grybów
Steinera Eliasza spadkobiercy - Stopniec szlach. – poczta Limanowa powiat Limanowa
Steinhof Aleks. - Wola lubecka – poczta Jodłowa powiat Pilzno
Steinhof Hersch – Wojnarowa – poczta Bobowa powiat Grybów
Sterkowicz Jan – Radocza – poczta Wadowice powiat Wadowice
Stern Majer – Broschniów – poczta Krechowice powiat Dolina
Sternlichta Izaaka spadkobiercy - Lakła dolna – poczta Bochnia powiat Bochnia
Stiller Emanuel – Ostrowsko – poczta Nowy Targ powiat Nowy Targ
Stock Wolf – Podfilipie – poczta Skała powiat Barszczów
Stojowski August – Jaszczew – poczta Moderówka powiat Krosno
Stolzenberg – Julia oraz Tycha – poczta Krościenko powiat Stary Sambor
Stopczyńska Adela:
- Hałuszczyńce – poczta Romanówka powiat Tarnopol
- Romanówka – poczta Romanówka powiat Skałat
Stopczyński Piotr – Dorofijówka – poczta Podwołoczyska powiat Skałat
Storch Mojżese – Tuligłowy – poczta Sądowa Wisznia powiat Mościska
Stornke Floryan – Lipowa – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Strama Józef – Gruszów – poczta Dąbie powiat Wieliczka
Straszewska Jadwiga:
- Zdrochce – poczta Radłów powiat Brzesko
- Lipinki oraz Rozdziele – poczta Lipinki powiat Gorlice
Straszewski Ludwik – Roztoka – poczta Czchów powiat Nowy Sącz
Straszewski Dr. Maurycy - Niechobrz, Racławówka, Zabierzów, Boguchwała, Lutoryż – poczta Boguchwała powiat Rzeszów
Strawiński Adam - Niżborg nowy, szlach. i stary, Myszkowce oraz Kapuścińce – poczta Niżborg nowy powiat Husiatyn
Strawiński Gustaw:
- Szydłowce – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
- Niżborg stary część i nowy część, Gawareczyzna oraz Dobszczyzna – poczta Niżborg nowy powiat Husiatyn
Stroynowska Marya:
- Polany oraz Mokratyn wieś – poczta Żółkiew powiat Żółkiew
- Majdan – poczta Krechów powiat Żółkiew
- Mierwica – poczta Kulików powiat Żółkiew
Struszkiewicz Olimpia – Niewiarów poczta Bochnia powiat Bochnia
Strzelbicki Ant. – Wołowa – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
Strzelbicki Dr. Stan. – Łopuchowa – poczta Łączki powiat Ropczyce
Strzelecka Honorata – Wydrne – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Strzelecka Wanda – Wyrów – poczta Kamionka Strumiłowa powiat Kamionka Strumiłowa
Strzelecki Tadeusz - Wola hrecowska – poczta Tyrawa woł. powiat Sanok
Stupnicki Stan. - Serednie małe – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Sufuzyńska Sabina - Borki oraz Dąbrowka – poczta Ulanów powiat Lisko (obecnie Lesko)
Suligostowski Stanisław – Głęboka – poczta Felsztyn powiat Sambor
Sulistrowski Stanisław – Sąsiadowice – poczta Felsztyn powiat Sambor
Sułkowski ks. Alfred – Grodowne poczta Felsztyn powiat Sambor
Świątkiewicz Karolina – Potylicz – poczta Potylicz powiat Rawa
Świderski ks. Stanisław – Dołhołuka – poczta Stryj powiat Stryj
Świdrygiełło ks. Julian - Tarnowica leśna – poczta Tarnowica leśna powiat Nadwórna
Świdrygiełło ks. Marya – Kaczanówka – poczta Podwołoczyska powiat Skałat
Świeżawski Ant. – Hołodowka – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Sykora Hieronim - Dobrków, Duberówka oraz Gołoszczyzna – poczta Pilzno powiat Pilzno
Szalamon Jan – Kędzierzawce – poczta Milatyn nowy powiat Kamionka Strumiłowa
Szaszkiewicz Aleks. - Rzemień, Białybów, Rzochów oraz Tuszyna – poczta Rzochów powiat Mielec
Szaszkiewicz Zdzisław – Uhorce – poczta Pomorzany powiat Złoczów
Szawłowski Ludwik:
- Dubiecko oraz Weleśniów – poczta Monasterzyska powiat Buczacz
- Przewłoka – poczta Buczacz powiat Buczacz
Szawłowski Stanisław:
- Barysz – poczta Monasterzyska powiat Buczacz
- Puźniki – poczta Barysz powiat Buczacz
Szczawiecki Kazimierz – Kwiatunowice – poczta Zagórzany powiat Gorlice
Szczerbiński Bol. - Bagienica II. – poczta Wieliczka powiat Dąbrowa
Szczurowski Dr. Kazimierz – Dryszczów – poczta Horożanka powiat Podhajce
Szeliska Marya – Kombornia – poczta Korczyna powiat Krosno
Szeliski hr. Henryk:
- Sapowa – poczta Wiśniowczyk powiat Podhajce
- Dobropole – poczta Chmielówka powiat Buczacz
- Kozowa – poczta Kozowa powiat Brzeżany
- Chodaczków wielki – poczta Chodaczków wielki powiat Tarnopol
Szeptycka hr. Zofia – Korczyna – poczta Korczyna powiat Krosno
Szewczyka Mikołaja spadkobiercy – Miłkowa – poczta Sielce powiat Nowy Sącz
Szkoła rolnicza im Hohendorfa – Szutromince – poczta Uścieczko powiat Zaleszczyki
Szmelowska Zofia – Ustyanowa – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Szolz W. - Wyżniów oraz Zupaniec – poczta Kliniec powiat Stryj
Szujska Tekla - Łanki dolne – poczta Borynicze powiat Bóbrka
Szulz Maryan - Medynia głogowska – poczta Medynia powiat Łańcut
Szurek Stanisław - Grudna Kępska – poczta Biecz powiat Gorlice
Szwantowski Bronisław:
- Niedzinada – poczta Łączki powiat Ropczyce
- Szkodna – poczta Wielopole powiat Ropczyce
- Glinik – poczta Łączki powiat Ropczyce
Szwedzicki dr. Bazyli:
- Glińsko – poczta Glińsko powiat Żółkiew
- Przedrzymichy wielkie – poczta Kulików powiat Żółkiew
Szybowski Jan - Nowa wieś – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Szymanowska Henryka – Żukocin – poczta Kossów powiat Kołomyja


Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

PostNapisane: 19.07.2012
przez aleator
Tabaczyński Adam:
- Wróblowice – poczta Zakliczyn powiat Tarnów
- Bieśniak oraz Słona – poczta Zakliczyn powiat Brzesko
Tänzer Markus – Markowizna – poczta Sokołów powiat Kolbuszowa Targowski Bol. – Tokarnia oraz Więcierza – poczta Łętownia powiat Myślenice
Tarko Jan – Zarówka – poczta Radomyśl powiat Mielec
Tarnawiecka Stanisława – Hałuczków – poczta Tyrawa wołoska powiat Sanok
Tarnawski dr. Leonard - Jasienica sufer. oraz Suferyna – poczta Bircza powiat Dobromil
Tarnawski Stanisław – Borszowice – poczta Niżankowice powiat Przemyśl
Tarnowska hr. Róża:
- Kopki, Groble, Kończyce oraz Rudnik – poczta Rudnik powiat Rudnik
- Łętownia oraz Wulka łętowska – poczta Wola zarczycka powiat Rudnik
- Łowisko – poczta Kamień powiat Rudnik
- Tarnogóra – poczta Sarzyna powiat Rudnik
Tarnowska hr. Zofia:
- Mędrzychów – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
- Łysaków, Łysakówek, Otałęż oraz Szafranów – poczta Czermin powiat Mielec
Tarnowski hr. Jan:
- Nawsie brzosteckie, Opacianka, Wola brzostecka – poczta Brzostek powiat Pilzno
- Chorzelów, Chrzęstów, Malinie, Trześń oraz Wola chorzelowska – poczta Chorzelów powiat Mielec
- Toporów oraz Złotniki – poczta Mielec powiat Mielec
Tarnowski hr. Julian – Byszów – poczta Byszów powiat Sokal
Tarnowski hr. Stanisław – Olszanik – poczta Sambor powiat Sambor
Tarnowski hr. Zdz.:
- Wola otałęzka – poczta Czermin powiat Mielec
- Dzików, Miechocin, Cygany, Chmielów, Dęba, Furmany, Jeziorko, Kainów, Rozalin, Wielowieś, Sielec, Sobów, Zupawa, Trzesin, Zadachy oraz Zakrzów – poczta Tarnobrzeg powiat Tarnobrzeg
- Domałków oraz Wola domałk. – poczta Kolbuszowa powiat Kolbuszowa
- Hucisko, Poręby Huciskiem oraz Zapole – poczta Niwiska powiat Kolbuszowa
- Boreczek, Borek wielki, Kamionka, Kawęczyn, Sędzisz, Krzywa, Przedmieście sędzisz., Ruda, Sędziszów, Wolica ługowa, Wolica piaskowa, Zagórzyce, Zdziary oraz Góra ropczycka – poczta Sędziszów powiat Ropczyce
- Brzyznie, Chechły, Pietrzejowa oraz Ropczyce – poczta Ropczyce powiat Ropczyce
Taub Wolf – Stańkowce – poczta Witwica powiat Dolina
Tauszyńska Emma – Rakowce – poczta Strzeliska nowe powiat Bóbrka
Tchórznicka Marya – Wojutycze – poczta Nadyby powiat Sambor
Tchórznicki Aleksander – Pisarowce – poczta Nowosielce powiat Sanok
Tchórznicki Leon – Pianowice oraz Maksymowiec – poczta Sambor powiat Sambor
Tchórznicki Władysław – Lutowiska oraz Nadyby – poczta Nadyby powiat Sambor
Teodorowicz Józef – Ruszów – poczta Śniatyn powiat Śniatyn
Teodorowicz Leon – Nowosielica – poczta Roźnów powiat Śniatyn
Teodorowicz Roman – Potoczek – poczta Śniatyn powiat Śniatyn
Terlecki Adam – Ożańskie – poczta Jarosław powiat Jarosław
The Europan Comp. – Orelec – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Theodorowicz Ant. – Żuków – poczta Obertyn powiat Horodenka
Thetschel Franc. – Jaszczurowa – poczta Mucharz powiat Wadowice
Thorn dr. Józef - Słoboda złota – poczta Kozowa powiat Brzeżany
Thonek Bracia – Barwinek – poczta Barwinek powiat Krosno
Thullie Adam – Krzepniów – poczta Milatyn nowy powiat Kamionka Strumiłowa
Thumin Moses – Trójczyce – poczta Kosieńce powiat Przemyśl
Titze Ryszard – Klikuszowa – poczta Krościenko powiat Nowy Targ
Tomalikowski Ant. – Wesołów – poczta Zakliczyn powiat Brzesko
Topolnicki Bron. - Posada chyrowska – poczta Posada chyrowska powiat Stary Sambor
Torosiewicz Aleks.:
- Wierzbów – poczta Podhajce powiat Podhajce
- Wolica poczta Hohocze powiat Podhajce
Torosiewicz Józefy spadkobiercy – Myszków – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Torosiewicz Klaudya:
- Kujdańce – poczta Kołomyja powiat Kołomyja
- Hohocze – poczta Hohocze powiat Podhajce
Torosiewicz Klemens – Ostrów oraz Rusiłów – poczta Krasne powiat Kamionka Strumiłowa
Torosiewicz Michał – Połtew – poczta Zadwórze powiat Przemyślany
Torosiewicz Zofia – Teklówka – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Towarnicka Marya - Ulicko zarąbane – poczta Potylicz powiat Rawa
Towarzystwo akc. Tartaków - Jasienów górny – poczta Jasienów górny powiat Kosów
Towarzystwo Kredytowe ziemskie, lwows. – Makuniów oraz Wołczyszczowice – poczta Sądowa wisznia powiat Mościska
Towarzystwo lekarskie lwows. – Morszyn – poczta Morszyn powiat Stryj
Towarzystwo ochrony ziemi krakows.:
- Towarnia – poczta Felsztyn powiat Stary Sambor
- Wołowa Dolna – poczta Chyrów powiat Stary Sambor
Towarzystwo Wzaj. ubezp. krakows. – Podgrodzie – poczta Dębica powiat Ropczyce
Treister Abisch – Sławcze – poczta Soroczko powiat Trembowla
Treister Antonina - Wasylkowce, Jurkowce, Berczyńce, Łączyszczyzna, Leszczynszczyzna – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Treister Mina - Wasylkowce I. – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Tretter Adam - Laszki król. – poczta Gliniany powiat Przemyślany
Tretter Piotr – Ninki – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Tretter Roman – Podhajce – poczta Płuchów powiat Złoczów
Trojacki Józef – Radgoszcz – poczta Radgoszcz powiat Dąbrowa
Trojanowa Marya – Sikarzyniec – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Truchim Apolonia - Kopanki, Krasna, Kropiwniki, Landestren oraz Zdziary – poczta Kałusz powiat Kałusz
Truskolaska Helena – Płonna – poczta Szczawna powiat Sanok
Truskolaska Rozalia – Bawełnin oraz Strepów – poczta Żelechów powiat Kamionka Strumiłowa
Trzciński Franc. – Wołodź – poczta Dynów powiat Brzozów
Trzeciak Henryk - Dąbrówka morska – poczta Ujście dolne powiat Brzesko
Trzecieska Henryka – Wielopole – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Trzecieski Jan - Miejsce piastowe – poczta Miejsce piastowe powiat Krosno
Trzecieski Stefan – Dynów – poczta Dynów powiat Brzozów
Trzecieski Władysław – Młodochów oraz Wola zdakowska – poczta Gawłoszowice powiat Mielec
Trzupek Kazimierz – Mstów – poczta Jodłownik powiat Limanowa
Tuczyński Kaz. - Skoryki oraz Pieńkowce – poczta Skoryki powiat Zbaraż
Tuman Henryk - Kornałka, Burletka, Dobczyce oraz Brzezowa – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Türhaus Mendel – Zarwanica – poczta Złoczów powiat Złoczów
Turnau Herman – Urzejowice – poczta Przeworsk powiat Przeworsk
Turnau Jerzy - Ostrów, Wolica oraz Mikulice – poczta Kańczuga powiat Przeworsk
Tyszkiewica hr. Zdzisława spadkobiercy:
- Kłapówka, Kolbuszowa dolna, górna i miasto, Kupno, Mechowiec, Nowa wieś, Poręby dynar. i kupińskie, Siedlanka, Świerczów, Werynia oraz Zarębki – poczta Kolbuszowa powiat Kolbuszowa
- Kopcie – poczta Dzikowiec powiat Kolbuszowa
- Raniżów – poczta Raniżów powiat Kolbuszowa
- Widełka – poczta Głogów powiat Kolbuszowa
Tyszkowska Wanda - Brykula nowa – poczta Chmielówka powiat Trembowla
Tyszkowski Leon - Chlebowice Świrskie – poczta Świrz powiat Przemyślany
Tyszkowski Paweł:
- Grabownica Starzeńska – poczta Grabownica powiat Brzozów
- Lalin, Srogów dolny oraz Pakoszówka – poczta Jurowce powiat Sanok
- Radziejowa, Rybne, Wola górzańska, Zawór, Górzanka oraz Wałkowyja – poczta Baligród powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Borysławka, Huwniki, Jamna dolna i górna, Kalwarya pacławska, Kopysno, Krajna, Pacław, Posada rybotycka oraz Rybotycze – poczta Rybotycze powiat Dobromil
- Leszczawka, Łodzinka dolna, Łomna oraz Trojca – poczta Bircza powiat Dobromil
Tyszowiecki Roman – Dołhołuka – poczta Stryj powiat Stryj


Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

PostNapisane: 19.07.2012
przez aleator
Udrycki Aleksander:
- Rosochate – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Skorodne – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
Udrycki Damian – Łukawiec – poczta Pieniaki powiat Brody
Udrycki Koźma - Borowe, Mosty wielkie oraz Stanisłówka – poczta Mosty wielkie powiat Żółkiew
Ujejscy Konrad i Zofia – Dąbrowa – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Ujejska Helena - Tomaszowce oraz Topolsko – poczta Wojniłów powiat Kałusz
Ujejska Marya i spółka – Hleszczawa – poczta Sorocko powiat Trembowla
Ujejska Marya - Chlewiska oraz Barańczyce – poczta Sambor powiat Sambor
Ujejska Stefania - Zacisze oraz Krzyweńskie część – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
Ujejski Aleksander – Denysów – poczta Denysów powiat Tarnopol
Ujejski Bronisław – Sewerynka – poczta Olesko powiat Złoczów
Ujejski Roman – Pawłów – poczta Chołojów powiat Kamionka Strumiłowa
Ujejski Zdzisław - Wasylkowce cz. XI i XII – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Uleniecka Stefania - Hnilcze, cz I. – poczta Horożanka powiat Podhajce
Uleniecki Alfons - Dołuszyce oraz Kurów – poczta Bolechów
Ulm Emil – Zarzecze – poczta Sądowa wisznia powiat Mościska
Unierzyska Helena – Boleń – poczta Prądnik czerwony powiat Kraków
Urbański Paweł i spółka – Ochojno – poczta Świątniki górne powiat Wieliczka
Urbańska Marya – Potylicz – poczta Potylicz powiat Rawa
Urbański Mieczysław – Haczów – poczta Haczów powiat Brzozów
Ustrzyckiego Włodz. Spadkobiercy:
- Czelatyce – poczta Boratyn powiat Jarosław
- Zamiechów – poczta Radymno powiat Jarosław
Uznański Adam:
- Szaflary – poczta Nowy Targ powiat Nowy Targ
- Poronin – poczta Poronin powiat Nowy Targ


de Vanx br. Kazim. – Chodorów – poczta Chodorów powiat Bóbrka
Vogl Benon i spółka:
- Pysznica – poczta Kłyżów
- Studzieniec – poczta Ulanów powiat Nisko


Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

PostNapisane: 19.07.2012
przez akk2
ks. Czartoryskich Ordyn.:
- Besko – poczta Besko powiat Sanok
- Milcza – poczta Wróblik szl. powiat Sanok
- Mymoń – poczta Besko powiat Sanok
- Puławy – poczta Nowotaniec powiat Sanok

Czy to są jakieś inne Puławy, Czartoryscy mieli pałac w Puławach w woj. lubelskim i na pewno nie jest to w okolicach Nowotańca i Sanoka.
Mam pytanie co to znaczy dobra tabularne,
Anna

Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

PostNapisane: 20.07.2012
przez aleator
akk2 napisał(a):
ks. Czartoryskich Ordyn.:
- Besko – poczta Besko powiat Sanok
- Milcza – poczta Wróblik szl. powiat Sanok
- Mymoń – poczta Besko powiat Sanok
- Puławy – poczta Nowotaniec powiat Sanok

Czy to są jakieś inne Puławy, Czartoryscy mieli pałac w Puławach w woj. lubelskim i na pewno nie jest to w okolicach Nowotańca i Sanoka.
Mam pytanie co to znaczy dobra tabularne,
Anna


Witam!

Wystarczyło poszukać w Internecie. Oto wyjaśnienie:

dobra tabularne, własność tabularna, dobra dominikalne, dobra ziemskie w Galicji, od których płacono podatek, tzw. dominikalny; z dobrami tabularnymi (gruntami dominikalnymi) wiązały się dominikalne prawa propinacji, mlewa i rybołówstwa; grunty mogły nabywać tylko osoby, które miały potwierdzoną przynależność do stanu szlacheckiego oraz — wyjątkowo — mieszczanie uprzywilejowanego m. Lwowa.

Wpis pochodzi stąd:

http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3893248

Czartoryscy mieli pałac w Puławach, ale dobra tabularne gdzie indziej.

Oba wpisy, Pani zapytanie i moją odpowiedź, zostawię tutaj przez jakiś czas, aby mogła Pani przeczytać, ale potem usunę.

P.S. Po zastanowieniu postanowiłem jednak zostawić oba wpisy i, w sumie, dziękuję za to pytanie. To moje niedopatrzenie, powinienem na początku podać tę informację.

Jurek


Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

PostNapisane: 20.07.2012
przez aleator
Wachowicz Honorata – Zielona – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
Wachowicz Ign. i Honor. - Słobódka izd. – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
Wachowicz Spirydyon:
- Dawidkowce – poczta Dawidkowce powiat Husiatyn
- Słobódka – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
- Zwiahel – poczta Jezierzany powiat Husiatyn
- Krzyweńkie – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
- Oparszczyzna – poczta Husiatyn powiat Husiatyn
Wagnerowa Kazimiera i spółka – Ilkowice – poczta Żabno powiat Tarnów
Wahl Rafał i spółka – Jaślany oraz Zaduszniki – poczta Padew powiat Mielec
Wajdowicz Kazim. – Zakrzów – poczta Wojnicz powiat Brzesko
Waldek br. Gizela i hr. Csaky Rudolf:
- Łysiec miasto, Łysiec stary, Stebnik, Niewoczyn, Posiecz-Majdan – poczta Łysiec powiat Bohorodczany
- Drohorniczany – poczta Łysiec powiat Bohorodczany
Walencinowicz Henryk – Bojańczyce – poczta Dobczyce powiat Wieliczka
Walewski Dr. Jan i Franc. – Nosów – poczta Zawałów powiat Podhajce
Walis br. Zofia – Słocina – poczta Rzeszów powiat Rzeszów
Walis br. Adolf i spółka – Broszniów – poczta Krechowice powiat Dolina
Walisowa br. Henryka – Łęki – poczta Dukla powiat Krosno
Walków Józef – Kobyla – poczta Iwanczyny powiat Zbaraż
Walitza Jan – Nidek – poczta Andrychów powiat Wadowice
Walter Antonina – Świdnik – poczta Łukowica powiat Limanowa
Walter Władysław i spółka – Młynczyska – poczta Łukowica powiat Limanowa
Wartanowicz Tomasz i spółka – Dupliska oraz Dźwiniacz – poczta Dupliska powiat Zaleszczyki
Wasilewski Wojciech – Siemuszowa – poczta Tyrawa wołoska powiat Sanok
Wasylkowscy Edm. i Aleks. – Prusiek – poczta Sanok powiat Sanok
Wattmann Henryka - Dzików nowy, Dzików stary, Huta róż., Henrykówka, Lubliniec nowy, Płazów, Ruda Różan. oraz Ułazów – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Waygart Eugeniusz – Macoszyn – poczta Macoszyn powiat Żółkiew
Wąs Mateusz i spółka – Grajów – poczta Racibowsko powiat Wieliczka
Wątorek Zygmunt i spółka – Gruszów – poczta Dąbie powiat Wieliczka
Wczelaczyńskiego M. spadkobiercy – Kupczyńce – poczta Dempów powiat Tarnopol
Weber Alfred i spółka:
- Olszanik – poczta Sambor powiat Sambor
- Przerytybór – poczta Zasów powiat Pilzno
- Sielec – poczta Sambor powiat Sambor
Weber Konrad – Kozubów – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Wechsler Mayer – Szumlany – poczta Bybło powiat Podhajce
Wechsler Moses i spółka – Karłów – poczta Załucze powiat Śniatyn
Wechsler Wolf – Podliski – poczta Krukienice powiat Mościska
Weigel Dr. Adam – Rokiciny – poczta Chabówka powiat Nowy Targ
Weigel Józef Paw. – Zorniska – poczta Domażyr powiat Gródek
Weinberg Jakób – Konotody – poczta Sokal powiat Sokal
Weinberger Mina i spółka - Wasylkowce cz., Jurkowce, Berczyńce cz., Łączyszczyzna, Leszczynszczyzna – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Weinberger Fryderyka i spółka - Wasylkowce cz. I. – poczta Wasylkowce powiat Husiatyn
Weinberger Golda i spółka - Jastrząbka stara – poczta Czarna powiat Pilzno
Weinert Isaak - Błażowska wola – poczta Sambor powiat Sambor
Weinstein Feibisch i spółka – Smykowce – poczta Borki wielkie powiat Tarnopol
Weissa Józefa spadkobiercy - Grudnia gór. – poczta Brzostek powiat Pilzno
Weissbrod Konrad - Rudeńko lackie – poczta Łopatyn powiat Brody
Weiser Chajim i spółka – Dominówka oraz Korolówka – poczta Tłuste powiat Zaleszczyki
Weiser Henryk i Józef – Sassów – poczta Sassów powiat Złoczów
Weissglas Hersch – Szerszeniowce – poczta Jezierzany powiat Borszczów
Weissglas Izydor – Tarnawka – poczta Jezierzany powiat Borszczów
Weissglas Mayer – Rasztowce – poczta Touste powiat Skałat
Weissglas Natan i Sewer. – Ditkowce oraz Mszaniec – poczta Załoźce powiat Tarnopol
Weisshaus Józef - Szczygłów ad Toustobaby – poczta Monasterzyska powiat Podhajce
Weissmann Edm. – Słowita – poczta Słowita powiat Przemyślany
Weissmann Edward:
- Zawidowce – poczta Gródek powiat Gródek
- Neuhof – poczta Gródek powiat Gródek
- Porzecze Lubień. – poczta Lubień wielki powiat Gródek
Weissmann Klemens – Nuszcze – poczta Nuszcze powiat Złoczów
Weitmann Mojżesz - Zernica wyż. – poczta Baligród powiat Lisko (obecnie Lesko)
Wejda Antoni – Parkosz – poczta Pilzno powiat Pilzno
Welzer Nuta i spółka – Ilwozd – poczta Nadwórna powiat Nadwórna
Wendorfa Józ. Spadkobiercy – Hołoskowice – poczta Brody powiat Brody
Werblowie Adolf i Ant. – Kamyk – poczta Bochnia powiat Bochnia
Werecka Józefa – Lipniczka – poczta Bobowa powiat Grybów
Werner Liesa Sara – Kulaszne – poczta Szczawne powiat Sanok
Werner Ozyasz – Brzezawa – poczta Lipa powiat Dobromil
Wesołowski Konstanty – Rdzawa – poczta Bochnia powiat Bochnia
Węrzyk Józef – Paszkówka – poczta Wielkie drogi powiat Wadowice
Widawski Emil i spółka - Niżborg nowy cz. – poczta Niżborg nowy powiat Husiatyn
Wielogłowski Władysław – Tęgoborce – poczta Tęgoborce powiat Nowy Sącz
Wielowiejski Jan – Ulejowa – poczta Horodenka powiat Horodenka
Wierzbicki Jan:
- Ropienka – poczta Ropienka powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Uherce – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Wierzbieniec Konst. - Besów oraz Cerkiew – poczta Bochnia powiat Bochnia
Wierzchlejski Bolesław – Kabarowce – poczta Zborów powiat Złoczów
Wikarski Leon – Krasnosielce – poczta Lackie wiel. powiat Złoczów
Wiktor Adam - Wujskie oraz Załuż – poczta Załuż powiat Sanok
Wiktor Kazimierz:
- Niebieszczany – poczta Sanok powiat Sanok
- Posada zarsz. – poczta Zarszyn powiat Sanok
- Wróblik szlach. – poczta Wróblik szlach. powiat Sanok
- Zarszyn – poczta Zarszyn powiat Sanok
- Długie – poczta Zarszyn powiat Sanok
- Wróblik król. – poczta Wróblik szl. Powiat Krosno
Wiktor Tadeusz – Faliszówka – poczta Żmigród powiat Krosno
Wiktor Władysław - Wola sękowa – poczta Nowotaniec powiat Sanok
Wilk Teresa Ant. – Bugaj – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Wilczyński Jan:
- Buk – poczta Cisna powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Łubne – poczta Baligród powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Wola matys. – poczta Hoczew powiat Lisko (obecnie Lesko)
Wilkoszewski Bolesław – Bystra – poczta Jordanów powiat Myślenice
Willner Józef - Zgłobień oraz Wola zgłob. – poczta Rzeszów powiat Rzeszów
Willner Leon – Biała – poczta Tarnopol powiat Tarnopol
Willner Meilech - Wola górec. – poczta Brzozów powiat Brzozów
Wilucz Aleksander - Regetów niż. – poczta Uście rusk. Powiat Gorlice
Wimmer Władysł. - Trzciana oraz Bełdno – poczta Bochnia powiat Bochnia
Wintenberg Löwy - Łopuszanka chom. – poczta Łopuszanka chom. Powiat Stary Sambor
Wisłocki Kazimierz – Worobijówka – poczta Toki powiat Zbaraż
Wiśniewski Karol – Stupniów – poczta Borki wiekie powiat Tarnopol
Wiśniewski Konstanty – Wrząsowice – poczta Świątniki górne powiat Podgórze
Wiśniewski Stanisław:
- Głuchów – poczta Ostrów powiat Sokal
- Klusów – poczta Krystynopol powiat Sokal
- Krystynopol oraz Nowy dwór – poczta Krystynopol powiat Sokal
- Zabcze murow. oraz Berejów. – poczta Ostrów powiat Sokal
Wiśniowski Leszek – Wołostków – poczta Sądowa wisznia powiat Mościska
Wiszniewski Karol:
- Potiatycze – poczta Sądowa wisznia powiat Mościska
- Dobrzany – poczta Gródek powiat Gródek
Witosławski Włodz. i spółka – Zędowice – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Wittig Bolesław – Chełmiec – poczta Nowy Sącz powiat Nowy Sącz
Wittig Wanda:
- Pagarzyna – poczta Lipinki powiat Gorlice
- Wapienne – poczta Gorlice powiat Gorlice
Wittlin Samuel – Uwin – poczta Łopatyn powiat Brody
Witasz Aleksander – Konieczna – poczta Gładyszów powiat Gorlice
PP. Wizytanek klasztor – Trojanowice – poczta Zielonki powiat Kraków
Włodek Albin - Ostrowy tuszów. – poczta Trzesówka powiat Kolbuszowa
Włodek Bolesław – Sygneczów – poczta Wieliczka powiat Wieliczka
Włodek Franciszek – Turze – poczta Turze powiat Stary Sambor
Włodek Zdzisł. i Alb. - Tuszów narod. – poczta Chorzelów powiat Mielec
- Piechoty – poczta Padew powiat Mielec
- Grochowe – poczta Chorzelów powiat Mielec
Włodek Zdzisław - Dąbrowica, Chrostowa, Wieniec, Nieznanowice oraz Jaroszówka – poczta Bochnia powiat Bochnia
Włodkowa Albina:
- Babule – poczta Padew powiat Mielec
- Czajkowa – poczta Padew powiat Mielec
- Zachwiejów – poczta Padew powiat Mielec
- Zarówne – poczta Padew powiat Mielec
Włyński Dr. Wiktor – Zawada – poczta Myślenice powiat Myślenice
Włyńscy Jadw. i Mich. – Swoszowice – poczta Swoszowice powiat Podgórze
Wnorowska Aleksandra – Załubińcze – poczta Nowy Sącz powiat Nowy Sącz
Wodzicka hr. Teresa - Kościelniki, Wolica oraz Wyciąże – poczta Cło powiat Kraków
Wodzicki hr. Aleksander – Olejów – poczta Złoczów powiat Złoczów
Wodzicki Antoni - Kościelec i Piła kościelec. – poczta Chrzanów powiat Chrzanów
Wodzicki Józ. i Ant.:
- Łętowe – poczta Mszana dolna powiat Limanowa
- Niedźwiedź oraz Bodębin – poczta Niedźwiedź powiat Limanowa
- Poręba wielk. – poczta Niedźwiedź powiat Limanowa
Wodzicki hr. Ludwik - Biała, Hermanowa górna i dolna, Tyczyn, Budzijów, Grabinianka oraz Straszydle – poczta Tyczyn powiat Rzeszów
Wodzickiej hr. spadkobiercy:
- Lewina wielka – poczta Spas powiat Stary Sambor
- Spas – poczta Spas powiat Stary Sambor
- Strzelbice – poczta Stary Sambor powiat Stary Sambor
Wohlfeld Bernard – Łagiewniki – poczta Podgórze powiat Podgórze
Wohlfeld Marya i spółka – Ostrów – poczta Radymno powiat Jarosław
Wohlfeld Maurycy – Gnojnik – poczta Uszew powiat Brzesko
Wojakiewicz Tekla - Skomielna czar. – poczta Łętownia powiat Myślenice
Wojciechowski Romuald – Zyraków – poczta Grabiny powiat Ropczyce
Wojnarowski Franciszek – Sozanka – poczta Trembowla powiat Trembowla
Wojtowicz Dr. Edmund – Mordarka – poczta Limanowa powiat Limanowa
Wojtyły Franciszka spadkobiercy - Zawada oraz Nawojówka – poczta Nowy Sącz powiat Nowy Sącz
Wolańska hr. Anna:
- Duliby, Pomorce i Przedmieście – poczta Jazłowiec powiat Buczacz
- Rzepińce i Zyznomierz
Wolańska Matylda - Czarnokońce wiel., Czarnokońce małe, Czarnokońce wola – poczta Czarnokońce powiat Husiatyn
Wolańska Wanda – Horodnica – poczta Horodenka powiat Horodenka
Wolenowic et Consort – Wiatowice – poczta Bochnia powiat Bochnia
Wolgner Józef – Komarówka – poczta Komarówka powiat Buczacz
Wolfarth Bronisł.:
- Kurzany – poczta Podwysokie powiat Brzeżany
- Podwysokie oraz Demnia – poczta Podwysokie powiat Brzeżany
Wolke Henryk – Tarnawka – poczta Dubiecko powiat Dobromil
Wolniewicz Antoni – Olesza oraz Zawałuski – poczta Monasterzyska powiat Buczacz
Wolski Franciszek – Dołęga – poczta Zaborów powiat Brzesko
Wolski Zdzisław – Siemiów – poczta Kańczuga powiat Przeworsk
Wołoski Majer – Łobożew – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Woźniakowski Edw. i Mag. – Ostrów – poczta Przemyśl powiat Przemyśl
Wrocławek Piotr i Józef – Harklowa – poczta Harklowa powiat Nowy Targ
Wróblewski Antoni – Podniebyle – poczta Jedlicze powiat Krosno
Wteleńsky Jan – Krzywcze – poczta Jałowiec powiat Lwów
Wybranowski Aleksander – Czupernosów – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Wybranowski Roman – Uszkowice – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Wybranowski Stanisław – Kimirz – poczta Przemyślany powiat Przemyślany
Wychowscy Bron. i St. – Szmańkowczyki – poczta Kolendziany powiat Czortków
Wydział krajowy:
- Czernichów, Czułówek oraz Kłokoczyn – poczta Czernichów powiat Kraków
- Jacowce – poczta Bogdanówka powiat Zbaraż
Wysoccy Karol i Ad. - Błędowa tycz. – poczta Tyczyn powiat Rzeszów
Wysocka Stefania - Wygielzów folw. – poczta Babice powiat Limanowa
Wysocka Zofia:
- Jasienica, Malinówka, Jabłonica, Wola jasien. – poczta Jasienica powiat Brzozów
- Demblin – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Wysocki Alfred - Piaski wiel. – poczta Wielkie drogi powiat Wadowice
Wysocki Andrzej - Lencze gór. – poczta Lencze gór. powiat Wadowice
Wysocki Józef - Polanka wiel. – poczta Polanka wiel. powiat Biała
Wysockiego Stanisława spadkobiercy - Smerek, Kolnica oraz Strubowiska – poczta Kolnica powiat Lisko (obecnie Lesko)
Wyszkowski Wincenty – Lipie – poczta Zbyszyce powiat Nowy Sącz


Younga Wanda:
- Maczerady – poczta Husaków powiat Mościska
- Trzcieniec – poczta Mościska powiat Mościska
- Złotkowice – poczta Husaków powiat Mościska
Younga Włodzimierz:
- Surmaczówka – poczta Radawa powiat Jarosław
- Hruszatyce – poczta Nowe miasto powiat Przemyśl
Younga Zdzisław i spółka – Lipowa – poczta Przemyślany powiat Przemyślany


Odp: WYKAZ WŁAŚCICIELI DÓBR TABULARNYCH W GALICJI ROK 1902

PostNapisane: 20.07.2012
przez aleator
Zaba „Kosciesza“ Stan. – Szczepanowice – poczta Rzuchowa powiat Tarnów
Zabielski Jan - Hołe rawskie – poczta Rawa powiat Rawa
Zabina z hr. Moszczeńskieh Marya - Zbyłtowska góra oraz Zgłobice – poczta Tarnów powiat Tarnów
Zach Franciszek i spółka – Wołosów – poczta Cucyłów powiat Nadwórna
Zadurowiczowa Kajet. – Trójca – poczta Zabłotów powiat Śniatyn
Zadurowiczowie Al. i Kaj. - Chlebiczyn pol. – poczta Zabłotów powiat Śniatyn
Zadurowicz Bohd. – Wołczkowce – poczta Wołczkowce powiat Śniatyn
Zadurowicz Jan, Orelec – Wołczkowce – poczta Wołczkowce powiat Śniatyn
Zagórski Eust. - Panasówka, Kołodziejówka oraz Zarebki król. – poczta Skałat powiat Skałat
Zagórski Włodzimierz – Dżurów – poczta Popielniki powiat Śniatyn
Zajączkowska Zofia - Miękisz stary oraz Tuchla – poczta Miękisz nowy powiat Jarosław
Zakliczyna Henr. – Izdebniki – poczta Izdebniki powiat Brzozów
Zaklika Wład. i spółka - Łęki dolne – poczta Łęki górne powiat Pilzno
Zakliki Kazim. spadkobiercy - Hawłowice górne – poczta Pruchnik powiat Jarosław
Zakład ubogich ś. p. Hierosławskiego - Czortków, Czortków stary oraz Wygnanka (cześć) – poczta Czortków powiat Czortków
Zakrzewski Mścisł. – Czołbany – poczta Bolechów powiat Dolina
Zalesiński Stanisław - Cieszanic mały – poczta Zarzecze powiat Jarosław
Zaleska Marya – Krzywe – poczta Kozowa powiat Brzeżany
Zaleski Aleksander – Łahodów – poczta Kurowice powiat Przemyślany
Zaleski Wacław – Ostapie – poczta Touste powiat Skałat
Zaliwska Helena – Dębówka – poczta Skała powiat Borszczów
Załoźce Siostry Miłosierdzia – Trościaniec – poczta Olejów powiat Brody
Załuska hr. Emma – Iwonicz – poczta Iwonicz powiat Krosno
Zamojski hr. Jakób – Koziarnia – poczta Rudniki powiat Nisko
Zamojski hr. Jan Wład.:
- Nienadówka, Sokołów, Trzeboś, Trzebusko oraz Turza – poczta Sokołów powiat Kolbuszowa
- Stobierna – poczta Jasionka powiat Rzeszów
Zamojski hr. Maurycy – Piskorowice – poczta Sieniawa powiat Jarosław
Zamojski hr. Stefan:
- Wietlin – poczta Surochów powiat Jarosław
- Wysocko, Laszki oraz Bobrówka – poczta Bobrówka powiat Jarosław
- Korzenica – poczta Miękisz nowy powiat Jarosław
- Łazy oraz Zaleska wola – poczta Radymno powiat Jarosław
- Nowa grobla – poczta Nowa grobla powiat Jarosław
Zamojski hr. Władysław – Zakopane – poczta Zakopane powiat Nowy Targ
Zapalski Antoni – Januszkowice – poczta Brzostek powiat Pilzno
Zapolski Czesław – Węgrzynowice – poczta Cło powiat Kraków
Zarembianka Wiktorya – Zmiennica – poczta Jasionów powiat Brzozów
Zarembina Ewelina – Ulwynów – poczta Podhajce powiat Podhajce
Zarembina Marya – Chodorowa – poczta Grybów powiat Grybów
Zarewicz Stanisław – Rudenka – poczta Olszanica powiat Lisko (obecnie Lesko)
Zarzycki Tytus:
- Stubienko – poczta Stubno powiat Przemyśl
- Chotylub (część) – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Zatorski Bolesław:
- Krzywe – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Wańkowa – poczta Olszanica powiat Lisko (obecnie Lesko)
Zatorski Jan – Myszków – poczta Solina powiat Lisko (obecnie Lesko)
Zawada Stanisław – Dąbrowica – poczta Szczucin powiat Dąbrowa
Zawadzki Antoni i Ochocki - Białobożnica oraz Rudobudy – poczta Białobożnica powiat Czortków
Zawadzki Dyonizy i Wikt. – Szczepanów – poczta Litiatyn powiat Podhajce
Zawadzki Józef:
- Rzeszotany – poczta Świątniki górne powiat Wieliczka
- Dąbki – poczta Czernelica powiat Horodenka
Zawistowski Kazimierz – Stawki – poczta Kałaharówka powiat Skałat
Zawistowski Stanisław – Supranówka – poczta Podwołoczyska powiat Skałat
Zawistowski Teodor – Kupczyńce – poczta Dempów powiat Tarnopol
Zaykowska Hel. Mal. - Stróże niżne – poczta Stróże wyżne powiat Grybów
Zborowski hr. Stefan – Jankowa – poczta Bobowa powiat Grybów
Zbożil Ign. - Łukawica cz., Lipsko cz. oraz Wola wielka cz. – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Zbrożek Kazimierz – Adamówka – poczta Bełz powiat Sokal
Zbrożek Stanisław i spółka – Wierzbiąż – poczta Bełz powiat Sokal
Zduń Dr. Jan:
- Sieniawa – poczta Chabówka powiat Nowy Targ
- Naprawa – poczta Jordanów powiat Myślenice
- Raba wyżna – poczta Raba wyżna powiat Myślenice
- Skawina – poczta Chabówka powiat Nowy Targ
Zeitlebenowa Jadwiga - Michałówka, Popławy i Zahajce – poczta Podhajce powiat Podhajce
Zgromadzenie ks. Kanoników rz. kat. w Krakowie - Kamień i Przeginia duch. – poczta Przeginia duch. powiat Kraków
Zgromadzenie SS. Miłosierdzia we Lwowie:
- Studenne – poczta Terka powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Jaworzec – poczta Kalnica powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Rajskie oraz Sakowczyk – poczta Chrewt powiat Lisko (obecnie Lesko)
Zgromadzenie SS. Opatrzności:
- Haliczanów – poczta Gródek powiat Gródek
- Rodatycze – poczta Rodatycze powiat Gródek
Zelechowska Seweryna – Korczów – poczta Korczów powiat Rawa
Zeleńscy Kazimierz i Henr. – Cewków – poczta Cieszanów powiat Cieszanów
Zeleński hr. Robert - Malejowa oraz Wysoka – poczta Jordanów powiat Myślenice
Zeleński Stanisław - Brzezie, Dąbrowa, Szarów, Grodkowice oraz Łysokonie – poczta Bochnia powiat Bochnia
Zerygiewicz Antoni – Albinówka – poczta Zabłotów powiat Śniatyn
Zieliński - Miękisz nowy – poczta Miękisz nowy powiat Jarosław
Zieliński Apolinary – Koszary – poczta Limanowa powiat Limanowa
Zieliński Jan – Sutków – poczta Radgoszcz powiat Dąbrowa
Zieliński Jan i spółka – Monasterzec – poczta Czerhawa powiat Sambor
Zieliński Mieczysław – Strutyn – poczta Złoczów powiat Złoczów
Zieliński Stanisław – Podlasek – poczta Dąbrowa powiat Dąbrowa
Zieliński Władysław – Klęczany – poczta Klęczany powiat Nowy Sącz
Zieliński Władysław i spółka – Pogorzyce – poczta Chrzanów powiat Chrzanów
Zieliński Władysław – Kurniki oraz Iwanczany – poczta Iwanczany powiat Zbaraż
Ziembicka Berta Kaz. – Załuże – poczta Mszana dworzec powiat Gródek
Ziemiański Józef – Ilkowice – poczta Żabno powiat Wieliczka
Ziemiecka br. Aug. – Zarzyszcze – poczta Dobrosin powiat Żółkiew
Zieniewicz Jan i spółka:
- Komarów – poczta Gelsendorf powiat Stryj
- Lotatówki – poczta Stryj powiat Stryj
Ziment Izer – Faściszowa – poczta Zakliczyn powiat Brzesko
Ziment Wolf i spółka - Słobódka leśna (część) – poczta Słobódka leśna powiat Kołomyja
Zins Dawid – Zborowice – poczta Ciężkowice powiat Grybów
Ziętarski Adam:
- Rabe – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Stuposiany – poczta Lutowiska powiat Lisko (obecnie Lesko)
- Zadwórze – poczta Ustrzyki dolne powiat Lisko (obecnie Lesko)
Ziętarskiej Honoraty spadkobiercy – Stefkowa – poczta Olszanica powiat Lisko (obecnie Lesko)
Złowodzki Janisław – Isaków – poczta Niezwiska powiat Horodenka
Znamięcka Teofila – Zembrzyce – poczta Zembrzyce powiat Wadowice
Zochowski Konrad – Laskowa – poczta Limanowa powiat Limanowa
Zołotnicki Michał i spółka – Cucyłów – poczta Cucyłów powiat Nadwórna
Zubrzycki Antoni – Jaśkowice – poczta Brzeźnica powiat Wadowice
Zuckermann Abrah. – Hołoszyńce – poczta Nowe sioło powiat Zbaraż
Zurowski Wiktor - Bereźnica niż., Myszkowce, Zwierzyń – poczta Lisko powiat Lisko (obecnie Lesko)
Zwiernicka Kat. – Zwiernik – poczta Pilzno powiat Pilzno
Zwierzyna Edw. i spółka – Gruszowiec – poczta Dobra powiat Limanowa
Zwikler Hersch i spółka – Jadamwola – poczta Łukowica powiat Limanowa
Zwilling Wincenty – Harmęże – poczta Oświęcim powiat Biała
Zwillinga spadkobiercy – Rajsko – poczta Oświęcim powiat Biała
Zwolski Stanisław - Bryńce zagór. – poczta Wybranówka powiat Bóbrka
Zygmuntowicz Marcin i spółka – Lipowa – poczta Przemyślany powiat Przemyślany


Żarski Bojomir – Wiązowa – poczta Żółkiew powiat Żółkiew
Żarska Celina – Turynka – poczta Turynka powiat Żółkiew
Żebracka Wanda – Boniowice – poczta Dobromil powiat Dobromil
Żebracki Dr. Art. i Wan. – Olszany – poczta Olszany powiat Przemyśl
Żukiewicz Bronisł. – Rożałówka – poczta Sokal powiat Sokal
Żukiewicz Józef - Steniatyn z Jozewszą oraz Rojatynem – poczta Sokal powiat Sokal
Żurakowski Teofil – Głęboka oraz Hawłowice dol. – poczta Pruchnik powiat Jarosław
Życzyńska Stanisława – Olesko – poczta Olesko powiat Złoczów
Żydowskie towarzystwo kolonizacyjne - Słobódka leśna (część) – poczta Słobódka leśna powiat Kołomyja
Żywicki Seweryn – Kębłów oraz Padew – poczta Jaślany powiat Mielec