5582. Sanocki powiat - własności 1663

Sanocki powiat - własności 1663

Postprzez Marcin » 16.11.2009

(lista nie obejmuje wszystkich właścicieli, jest sporządzony na podstawie rejestru poboru podatku)
Bibliografia (spis)
Trzecieski J., Pamiątki...


Miasta: Sanok, Krosno, Lesko, Brzozów, Rymanoów, Dynów, Jacimierz, Zarszyn, Dubiecko, Nowotaniec, Jawornik, Babica, Tyrawa

Królewszczyzny: Zahutyn, Rogi, Mieysce, Lubatówka, Krościenko, Strachocina, Trześniów, Nowosielce, Iskrzynia, Wrocanka, Ulucz, Łomcza, Hruszówka, Łodzinka, Prusiek, Płowce, Kulaszne, Szczepańcowa (niektórych tenutów nazywano starostami)

Wapowskich: Przedmieście Dynamowskie, Ulecnica, Harta, Bachorz, Dylągowa, Bartkowa, Hyżne, Laskowa, Hłodno, Nozdzrec, Wara, Łubne, Sklary, Bachorzec, Powłokonna

Stadnickich: Horodek, Łukawica, Monasterzec, Załuże, Wuyskie, Dwernik, Dwerniczek, Ruskie, Behery, Szandrowiec, Postołów, Wola Postołowska, Sokole, Sokołowa Wola, Zagorze i Osława, Smulnica i Wielopole, Tarnawa i Olchawa, Jankowce, Sukowate, Poraz, Serednie, Kamionka i Hocien, Ternawa Wysznia, Ternawa Niżnia, Smolnik, Uzele, Bezmijowa

Gumowskich: Sokoleyka

Firlejów: Kombornia, Malinówka, Orzechówka, Korczyna, Jabłonica, Kamborska Wola, Jasieńska Wola, Jasienica, Czarne Rzeki

Miecznika Królestwa: Kosztowa, Hadle, Laskowa, Piątkowa, Wzdów, Turzepole, Zohatyn, Zawoy, Przedmieście Rymanowskie wyższe i niższe, Wisłoczek, Tarnawka, Wołostowa, Bałucinka, Klimkówka czyli Litwinowa Wola, Tarnawska Wola, Dylógowa, Dąbrówka, Siedliska (część), Deszno, Silnica, Gdyczynka, Wołodz

Krasickich: Przedmieście Dubieckie, Śliwnica, Nienadowa, Pełchowa, Słone, Dubiecko Ruskie, Jaworniczek Ruski, Drohobyczka

Takielego: Błazow, Futuma, Piątkowa, Barycz, Kąkolówka, Białka

Kasztelana Sanockiego: Płonna, Wisłok (połowa), Osławica, Wysoczany, Przybyszów, Kamienna

Drohojowskich: Niebyszczany, Wielopole, Zawadka, Zembertowa Wola, Ratnawica, Mrchowa, Wietrzany, Mokrzany, Pobiedno

Leszczyńskich: Zboyska, Bełchówka, Wolica, Wisłok (połowa), Dudenice i Markowce, Leszna, Pakoszówka (część), Lalin (część), Jurowce i Popiele, Srogów Niżny, Srogów Wyżny, Raczkowa

Boguskich: Hrewt, Olchowiec, Wydrne, Tworylne, Panisczow, Krywe, Wetlina

Romerów: Rayskie, Jaworzec, Łuzek, Studenne, merek, Sawkowa Wola, Polana i Lubochów, Rosolin

Zielińskich: Bereznica, Myczkowce, Bobrka i Zabrodzie, Żwiżenie

Polańskich: Lutowiska, Skorodne, Serednie i Polańczyk, Rosochate

Stadnickich: Solina, Teleśnica-Sanna, Mycków, Polesczańskie

Starosty sanockiego: Olczanica, Wankowa, Ropianka, Serednica, Czarna i Biesiadowa, Stefkowa, Zołobek, Boberka, Dydowa

Ustrzyckich: Zurawin, Ustrzyki Górne, Krywka

Dubrawskich: Chmiel, Zatwardnica, Ulskie, Ustyanowa, Rowień, Łobozew

Ossolińskich: Zwiniacz, Leszczowate, Maćkowa-Wola, Strwiążyk, Romanowa-Wola, Tyrawa, Wołoska

Dębickich: Zawadka - inaczej Nietrepka, Bykowce czyli Bytarowce

Ojców Towarzystwa Jezusowego: Długie, Bazanówka, Bzianka, Wróblik

Chrząstowskich: Jasionów, Turzepole (część) Buków, Zminnica

Stanów: Nowotaniec czyli Nadolany, Nagorzany, Jaworowa Wola, Simkowa Wola, Jądryszkowce, Piella Niższa

Brzeskich: Piella Wysznia (czść Seruckich)

Spadkobierców Kasztelana Przemyskiego: Przedmieście Babickie, Bachów, Iskań , Brzuzka. Sowczyna, Stupnica, Ruszelczyce, Skopów

Balów: Średnia Wieś, Terpiszów, Bereska i Matyaoszowa Wola, Bereznica, Bukowsko, Radoszyce, Piotrowa Wola, Karlików, Tokarnia

Mikołaja Bala: Hoczew, Dziurdziów, Średnia Wieś (część zwana Bachlową), Zerdenka, Zernica, Cisna, Leszna (część), Krzywe, Przysłów, Habkowce, Dołżyca

Aleksandra Bala: Stężnica, Tyszowiec i Woronków, Radziejowa, Rabe, NJabłonki, Kołonica, Bystre, Zubracze, Hoczwica, Wołkowa, Łopianka, Rybne, Zawosz, Bukowiec, Ternka, Zawoy, Polanki, Kalnica, Strubowiska, Buk, Łuch Wielki, Gorzanka, Siemkowa Wola, Ciskowa, Żernica Wyżnia

Humnickich: Kalnica

Spadkobierców starosty chmielnickiego: Zachoczewie, mchawa, Kieleczawa, Rostoki

Kozłowskich: Humniska, Niebocko, Jabłonka

Spadkobierców Nagorskich: Grabownica (część Wielkowieyska, część Krasowska, Część Dobkowa, część Fredrowa), Grabówka

Spadkobierców kasztelana Brzezińskiego (Witowskiego) Iwaniec, Klimkówka, Ladzin

Sienieńskich: Targowiska i Łężany, Sieniawa, Głemboka, Surowiczy Potok

Humnickich: Leszczawa, Bryzawa

Orzechowskich: Końskie

Bobolów: Witryłów

Tomasza Leszczyńskiego: Siemuszowa, Kreców, Lachawa

Dydyńskich: Dednia (część Franciszaka Dedeńskiego), Krywe, Wydrne, Falejówka (czćć Bystrzehowskich, część Zagurskich, czźść Świeykowskich, część Dedeńskich)), Niewiastka, Obarzym

Grochowskich: Bukowiec, Sianki Grochowskiego, Bieniowa Pobidzińskiego, Uherce, Orlec, Rudenka, Glinne

Bobowskich: Jabłonica

Kalińskich: Odrzykoń

Różne wsie
Jan Tyrawski - Rozpucie
Stanek - Hłoczków
Dębiccy - Zawadka
Bułakowscy - część Pakoszówki, część Lalina
Chyleński - Smolnik
Ciecierscy - część Sokołowej Woli
Zatwadniccy - Siąnki
Czarnieccy - Siąnki (część)
Jaszczowscy - Łodzika
Kraśniowska - Łodzinka
Krzysztof Rylski i żona Katarzyna Tyrawska - Pisarowce
Zajęczyńscy - Teleśnica (część)
Leszczyńscy - Teleśnica (część)
Grochowscy - Bieniowa

Wsie biskupstwa przemyskiego: Starawieś, Blizne, PRzysiecznica, Golcowa, domaradz, Rowne, Krolik polski, Krolikowa Wola, Daleiowa, Jasionka, Begrowa, Lubatowa, Przedmieście Jaśliskie, Sklary, Kamionka, Jaśliska Wila, Nietrepka, Lipowiec

Skład komisji poborowej:
Aleksander Leszczyński z Leszny,
Hieronim Orzechowski z Orzechowiec
Jan Ciepliński
Jan Oświęcim z Kunowy
Aleksander Ustrzycki z Unikowa
Wacław Żegota Brzeski z Brzesca
Melchior Grotkowski z Grotkowa
Tomasz Leszczyński z Leszny, Piotr Polański z Ternowy
Stanisław Cebrowski z Żabobruk
"Ateizm - to uparta wiara w bezsensowność wierzenia"
Avatar użytkownika
Marcin
Administrator
Administrator
Lokalizacja: Kraków
Medale: 1
Pomoc techniczna (1)
Imię i nazwisko: Marcin Niewalda

Powrót do Miejsca S