8145. Bereznicki h.Prus i h.Sas

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Bereznicki h.Prus i h.Sas

Postprzez jerzy » 20.04.2010

BEREZNICKI h. PRUS I. Po Samuelu, dziedzicu wsi Bereżanka w 1714 r., syn Jan, tego syn Michał 1782 r., po którym syn Ignacy, tego synowie, Józef i Marceli, ten drugi z synem Ignacym, 1866 r., a Rajmund, Oktawian, Bronisław i Walery, synowie Marcelego, 1894 r., wylegitymowani w Cesarstwie i zapisani do ksiąg szlachty gub. podolskiej.
BEREZNICKI h. SAS. Licznie rozrodzona na Rusi Czerwonej ro¬dzina, bierze przydomki: Abramowicz, Ganat, Humenowicz, Hulesza, Kupryniak i Myszka, kilkudziesięciu z nich, począwszy od 1782 r., udowodnili szlachectwo w Galicyi. Szlachta po większej części zagrodowa; z niej, Ja¬cek, syn Samuela, podpisał elekcyę 1G97 r.
Jedna gałąź tej rodziny osiedliła się w Wielkopolsce. Mikołaj, w 1749 r. sędzia gr. wschoAvski i komisarz generalny wojew. poznańskiego, miał syna Piotra, po którym z Balbiny Osińskiej syn Pelicyan, dziedzic dóbr Poniatowo w wojew. lubelskiem, wylegitymowany w Królestwie 1843 r.
Byli i w wojew. wileńskiem Berezniccy tego herbu, z nich, po Jakóbie, synu Mikołaja, synowie: Stanisław, Józef, Adam, Cypryan, Jan-Kazi-mierz, Justyn, Wacław, Mieczysław i Michał z potomstwem, wylegitymowani w Cesarstwie 1840 r. i zapisani do ksiąg szlachty gub. kowieńskiej.
Teodor, syn Bazylego, otrzymał przyznanie szlachectwa w Cesarstwie 1861 r. z synami, Bazylim i Grzegorzem i zapisani do ksiąg szlachty gub. kijowskiej.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do B____