3237. Adamczewski

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Adamczewski

Postprzez jaybeere » 11.05.2009

Adamczewski h. Dąb, v. Adamczowski, rodzina małopolska z Adamczowic w woj. sandomierskim, par. Gorlice; wspomina o nich K. Niesiecki w swoim "Herbarzu".

• Franciszek, otrzymał szlachectwo w 1790 r. i herb Dąb. Jego potomkowie wylegitymowali się ze szlachectwa w Królestwie w 1854 r.
[ Bon. I 22 ]

Adamczewski h. Jastrzębiec, byli w Wielkopolsce, lecz już w połowie XVII stulecia, zmienili nazwisko na Adamowski. Z tych, którzy pisali się Adamczewski, niektórzy cytowani są w aktach kaliskich 1618 r.
[ Urus. I 14 ]


Adamczewski h. Pobóg, v. Adamczowski, Adamszowski, współdziedziczyli w Adamczowicach w woj. sandomierskim w 1460 r. (Dług.).
[ Bon. I 22 ]


http://polishgenealogy.blogspot.com/200 ... ewski.html
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Powrót do A____