9854. Kiełpiński h.Rogala

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Kiełpiński h.Rogala

Postprzez jerzy » 03.06.2010

KIEŁPIŃSKI h. ROGALA. Wzięli nazwisko od wsi Kiełpina, a pisali się z Zaborowa, w wojew. mazowieckiem. Po Ściborze, cześniku warszaw¬skim, synowie: Jakób, Mikołaj i Stanisław; Jakób z Zaborowa, stolnik warszawski 1478 r., chorąży zakroczymski 1483 r., miał syna Ścibora. Stanisław notowany w aktach ostrowskich 1532 r. Jan, podsędek dobrzyński, um. 1547 r. Wojciech i Bartłomiej, dziedzice na Kiełpinach, Brzozowie i Płonczynie, w pow. rypińskim 1564 r. Jan, syn Stanisława, dziedzic na Białutach, a Maciej, Mikołaj, Piotr i Stanisław, synowie Jakóba, dziedzice na Kiełpinie i Białutach, w ziemi warszawskiej 1580 r. (Ks. poborowe).
Maciej, dziedzic na Białutach, miał synów, Marcyana, żonatego z Zofią Gradowską, i Stanisława, ożenionego z Bieniewską, a Mikołaj pozostawił synów: Jakóba, ożenionego z Jadwigą Markowską 1623 r., Kacpra i Stanisława, ożenionego z Elżbietą Lasocką.
Jakób, dziedzie Zgierza, podsędek zakroczymski 1606 r., z żony Katarzyny Boglewskiej miał córkę Helenę. Paweł, wojownik 1610 r., miał brata Krzysztofa, żonatego z Makowiecką, który osiedlił się na Podolu. Mikołaj zaślubił Jadwigę Sebrańską 1615 r.
Adam, Felieyan, Gabryel i Wacław z ziemią warszawską 1648 r., Adam z ziemią zakroczymską 1674 r., Andrzej i Maciej z wojew. kaliskiem, Jan i Stefan z ziemią dobrzyńską, a Stanisław z ziemią warszawską 1697 r. podpisali elekcye. Po Stanisławie z Anny Arciszewskiej synowie, Jan, dziedzic na Białutach, i Stanisław, podwojewodzy warszawski, ożeniony z Elż¬bietą Miklaszewską 1712 r. Aleksander, wojski zakroczymski 1721 r. Stani¬sław, kanonik kamieniecki, proboszcz kiełpiński 1725 r. Jan, viceregent grodzki i ziemski zakroczymski 1741 r. Pelicyan, cześnik zakroczymski 1746 r. (Metr. Kor., Don. Vars., Ks. Gr. Czerskie i Sochaczewskie).
Mikołaj sprzedał w 1662 r. swój majątek Białuty i Kiełpino Laso¬ckim (Akta Warszawskie); jego syn Kazimierz miał syna Jana, a ten Jakóba, po którym syn Grzegorz pozostawił syna Synezyusza, dziedzica dóbr Kiełpina, wylegitymowanego w Królestwie 1839 r„ po którym z żony Zofii Klepackiej synowie, Ludwik, podoficer, i Józef, żołnierz w wojsku ros., wylegitymowani w Królestwie 1839 r.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Re: Kiełpiński h.Rogala

Postprzez Teresa Z. » 15.08.2010

Bogumiła Kiełpińska żona Stanisława Michała Olszowskiego h.Prus II wojskiego łęczyckiego,elektora 1669 roku z wojew. łęczyckiego,a 1697 roku z ziemi warszawskiej, syna Stanisława Olszowskiego, którego chrzest w 1633 w kolegiacie wieluńskiej(brata Hieronima, Andrzeja prymasa, Mikołaja, Zygmunta, Mikołaja itd.).
Stanisław Michał Olszowski i Bogumiła Kiełpińska mieli synów: Antoniego, Konstantego, wojskiego wieluńskiego 1726r., Michała, Stanisława i Wojciecha, dziedziców Kabaty, Powsin, Lisy, Łazy i Kępa (Metr.Kor.,Sigil., Kancl., Conv.Vars., Zap.i Wyr.Tryb. Piotrk. i Lubel., Ks.Gr.Łęczyckie,Wieluńskie,Ostrzeszowskie,Sochaczewskie i Czerskie).
Dalsi potomkowie nie znani.
Nieznani są także rodzice Bogumiły i inni przodkowie.

Rodzina Herbarz Szlachty Polskiej
Seweryn Hrabia Uruski, tom XII
Warszawa 1915
Teresa Z.
Zainteresowany
Zainteresowany


Powrót do K____