1349. Błażowski

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Błażowski

Postprzez jaybeere » 31.10.2008

Błażowski h. Półkozic, v. Błażewski, mieli wyjść z województwa rawskiego. Z województwem kaliskim podpisali elekcję Augusta II.
[Bon. I 281]

Błażowski h. Sas, v. Błażewski, Błażejowski, licznie w XVI wieku rozrodzona rodzina czerwonoruska, wyszła ze wsi Błażowa i Wola Błażowa (in. Błażowska) w ziemi przemyskiej.
Jedna gałąź otrzymała tytuł baronowski austriacki od cesarzowej Marii Teresy 1780 r.
Właściciele dóbr: Jezierzany w województwie podolskim 1615 r., Dołhe i Chryczówka 1667 r., Burczyce w ziemi przemyskiej 1717 r., wójtostwa w Jasienicy w ekonomii samborskiej 1749 r.
Pisali się z województwem sandomierskim na elekcję Stanisława Augusta.
Udowodnili swoje pochodzenie szlacheckie w sądach: ziemskim i grodzkim przemyskim, ziemskim i grodzkim lwowskim 1782 r., oraz w wydziale stanów we Lwowie 1806 r.

• Dominik Wawrzyniec, 1748 r. wojski lwowski, 1765 r. cześnik, 1770 r. podstoli i podstarości lwowski, 1764 r. podpisał z województwem sandomierskim elekcję Stanisława Augusta. Następnie członek stanów galicyjskich i cesar. królew. radca apelacyjny, otrzymał tytuł baronowski austriacki 1780 r. Jego potomkowie byli właścicielami Buchowic, Jazłowca, Browar, Olchowca, Czeremchów, Dobrowód i Nowosiółki.
[Bon. I 281-283]
jaybeere
Kreator Forum
Kreator Forum

Powrót do B____