26100. Sołtan Hubert

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Sołtan Hubert

Postprzez jerzy » 04.10.2014

Najmłodszy syn ostatniej właścicielki pałacu Balińskich nie żyje.

12 września w Londynie, w wieku 83 lat, zmarł Hubert Sołtan (ur. 12 grudnia 1930 r.) – były mieszkaniec Jaszun, najmłodszy syn ostatniej właścicielki pałacu Balińskich w Jaszunach (rej. solecznicki), Anny Balińskiej.
Hubert Sołtan w roku 1940 wraz z rodziną przeniósł się do Wielkiej Brytanii, a w wieku lat 18 wyjechał do Kanady. Właśnie tam, za oceanem, odeszła do wieczności matka Huberta Sołtana Anna Balińska, która przed 85 laty zainicjowała budowę kościoła w Jaszunach i jego starszy brat, Jerzy Karol.
Hubert Sołtan na Uniwersytecie w Toronto studiował biologię. W 1959 roku otrzymał stopień dr. w dziedzinie genetyki. Od 1958 roku na Uniwersytecie w Nowej Szkocji wykładał biologię. W 1961 roku zamieszkał w Londynie.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w Londynie, w sobotę, dnia 20 września.
Natomiast w Jaszunach w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela o godz. 8.00 zostanie odprawiona msza św. w intencji śp. Huberta Sołtana i jego matki śp. Anny Balińskiej.
http://www.wilnoteka.lt/pl/artykul/najm ... h-nie-zyje
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do S____