8024. Baliński h.Ogonczyk

Bardzo proszę:
Jest to dział encyklopedyczny - więc NIE PROWADZIMY TU ROZMOW, NIE SZUKAMY PRZODKOW, INFORMACJI, KONTAKTOW - tu gromadzimy informacje, piszemy encyklopedycznie, ogólnie, bezosobowo. Każdy kto będzie zainteresowany umieszczoną przez Ciebie notą, sam widzi że interesujesz się rodziną, osobą, na pewno więc dopisze jeśli coś wie, lub się skontaktuje z Tobą. Jeśli chcesz poinformować że "szukasz..." napisz to w dziale ogłoszeń!

Jak pisać tutaj? - reguły, porady

Baliński h.Ogonczyk

Postprzez jerzy » 19.04.2010

BALIŃSKI h. OGONCZYK. Senator w rodzinie, Adam, kasztelan bydgoski 1595—1599 r. Brali miano Bułat, Balińskimi nazwali się od swego dziedzictwa wsi Balina, w ziemi dobrzyńskiej; jedna jej linia przeniosła się do wojew. wileńskiego w XVII stoleciu. Łukasz, wojski dobrzyński, podstarosta malborski 1557 r., Adam, starosta kruszwicki, odznaczył się chlubnie na wojnie przeciw Gdańszczanom 1577 r., od 1595 r. kasztelan bydgoski.
Wincenty z synem Stanisławem i Tomasz, synowie Józefa i Jan, syn Franciszka, wylegitymowani w Cesarstwie 1837 r., zapisani do ksiąg szlach¬ty gub. wileńskiej.
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/
Herbarz Seweryna Uruskiego
Avatar użytkownika
jerzy
Kreator Forum
Kreator Forum
Medale: 2
Twórca indeksów (2)

Powrót do B____